999 rezultate për

filmi

Festivali Ndërkombëtar i Filmit fillon sot edicionin e 11-të Sot nis festivali ndërkombëtar i filmit PriFest me 6 ditë festive, me mbi 70 filma, prej tyre 7 premiera botërore, 5 pre
"Spider Man" zë vendin e parë për shitje të biletave në SHBA “Spider-Man” fiton për një javë të dytë vendin e parë në zyrën e biletave në Amerikë duke mbledhur rreth 45.3 milion dol
Edhe me celulit edhe shkëlqen, kështu u duk Beyonce në premierën e "Lion King” (FOTO LAJM) Beyonce dhe Jay Z shkuan bashkë në premierën e filmit “Lion King” që u mbajt në Londër! Këngëtarja e cila ka bërë kol
11 fakte të padëgjuara më parë rreth filmit Titanic Po ju tregojmë 11 fakte mbi filmin e shumë shikuar dhe të pëlqyer në mbarë globin Titanic: 1. Aktorë si Tom Cruise, B
4 filmat e animuar që nuk mund ti lëmë pa i parë, bëni gati kokoshkat (VIDEO) Kohët e fundit filmat e animuar janë kthyer në obsesion për të gjithë. Mënyra e realizimit dhe personazhet që përdori
Bes Kallaku publikoi prapaskenat e filmit "Falco" (FOTO LAJM) Bes Kallaku ka zbuluar prej muajsh se shumë shpejt do sjellë filmin e tij të parë që mban emrin ‘Falco’. Xhirimet kanë n
Vdes diva e kinematografisë italiane dhe botërore (FOTO LAJM) Ylli i kinematografisë italiane dhe botërore Valentina Cortese ka ndërruar jetë në moshën 96 vjeçare pak më parë në Mila
Një nga vendet më mahnitëse që u bë frymëzim për filmin “Avatar” (VIDEO) Një nga vendet më mahnitëse dhe më të bukura në botë, Zona Wulingyuan Scenic në provincën Hunan të Kinës ka më shumë se
Luana dhe Blendi Fevziu së bashku në projektin e rradhës, këtu do e shohim dyshen (FOTO LAJM) Bes Kallaku na paralajmëroi se do të jetë një nga komeditë më të bukura dhe me sa duket ka të drejtë! Kjo pasi kemi m
Ermal Mamaqi bën ndryshimin drastik dhe paralajmëron filmin e rradhës (FOTO LAJM) Ermal Mamaqi është një prej komedianëve më të mëdhenj të ekranit shqiptar. Sot Ermali ka publikuar në Instagram një fot
Si duket sot aktorja që ka luajtur "Borëbardhën" (FOTO LAJM) Të gjithë e mbajmë mend filmin e famshëm “Borëbardha”, në rolin e të cilës ishte aktorja turke Zeynep Degirmencioglu.
Një politikan tipik shqiptar në Chuck Town-Petrelë, Luan Aliu tregon eksperiencën në filmin aksion Për disa muaj në Shqipëri janë zhvilluar xhirimet e një filmi shqiptaro-kinez, një bashkëpunim i rrallë ky në këtë sekto
Rita Ora nxjerr barkun e formuar rrugëve të Londrës Rita Ora u ngjit në skenë për vitin e shtatë radhazi në 'Capital FM Summertime Ball' të shtunën. Dhe ajo dukej në su
Maliqi ironizon Ramën: Së shpejti në ERTV Gjenerali i ushtrisë së vdekur Pas deklaratës së kryeminstrit Edi Rama nga Burreli, ku shprehej se Meta nuk e meriton më karigen e presidentit , ka rea
James Bond "i pafat", tri shpërthime gjatë xhirimeve të filmit Filmi më i fundit rreth agjentit të famshëm 007 ‘James Bond’ duket se qenka “i mallkuar”. Në fillim aktori kryesor, Dani
Vlonjati skenën e filmit e bën realitet, i bën vetes atentat që të përfitojë azil Zbulohet shkaku i inskenimit te atentatit ndaj vetes, qe e coi ne pranga. Romarjo Aliraj duket se ka pasur një arsye të
Gjashtë elementët që mund t’i shërbejnë Ermalit për “autokritikë” Nga Alban Tufa Kritika e kulturës apo e artit në vendin tonë, tash e parë, është një fushë e ve, jetime dhe fil
Intervista e regjisores së filmit ku ishin marrë fotografitë që i publikoi Brovina Regjisorja 27-vjeçare e filmave pornografik kishte reaguar pas fotove të rreme që ishin publikuar pas kinse dhunimit se
Vret veten aktori i filmit të njohur (FOTO LAJM) Sipas TMZ, aktori i filmit ‘Thor’ dhe ‘Terminator’, Salvation’ Isaac Kappy është konfirmuar i vdekur, pasi u hodh nga nj
Veshjet më të bukura të Festivalit të Filmit në Kanë (FOTO LAJM) Festivali i filmit në Kanë, është një ritual i përvitshëm. Në të marrin pjesë aktorë e personazhe të famshëm. Ky fest