999 rezultate për

fillore

Shqiptarët e Maqedonisë braktisin vendbanimet e tyre Në shkollën qëndrore fillore ”Nuri Mazari” në Dollogozhdë ku gravitojnë edhe shkollat fillore të Koroshishtit të Livadhi
Gocat sherr me njëra-tjetrën në shkollën fillore të Prizrenit, çunat bëjnë tifo (VIDEO) Një rrahje si në filma ka ndodhur dje në Komunën e Prizrenit. Por, këtë herë, përleshja ndodhi në mes të disa vajzave në
Nesër nis vaksinimi për fruthin Nga nesër do të ketë vaksinim në terren në shkollat fillore dhe të mesme, informoi sot ministri i Arsimit dhe Shkencës,
Vritet një shqiptare e ISIS, dy fëmijët e mitur i ngelin rrugve të Sirisë Një grua nga Kosova ka vdekur në vatrat e luftës së Shtetit Islamik (IS) gjatë javës që e lamë pas. Bëhet fjalë për Fill
Shkolla Elena Gjika merr një vendim të ri, a do t'i bashkohen grevës? Shkolla fillore “Elena Gjika” pritet ta ndryshojë vendimin në lidhje me thirrjen për grevë nga SBASHK-u. Shkolla fill
Koxias kërcënon hapur: Pa marrëveshjen, s'ka të ardhme për Maqedoninë Pa pranimin e Marrëveshjes së Prespës nuk ekziston kurrfarë zgjidhje, porositi shefi i diplomacisë greke, Nikos Koxias,
Nis sot mësimi për shkollat e mesme dhe fillore në Maqedoni Për rreth 270.000 nxënës të shkollave fillore dhe të mesme, prej të cilëve 20.000 filloristë, sot fillon viti i ri shkol
Skandali në shkollat fillore, reagon Ministria e Arsimit Një studim kombëtar që po zhvillohet në shkollat e Shqipërisë ka sjellë probleme dhe shqetësime të prindërit. Kjo për
Keni bërë seks oral e anal? Plas skandali në shkollat fillore shqiptare Një studim kombëtar që po zhvillohet në shkollat e Shqipërisë ka sjellë probleme dhe shqetësime të prindërit. Kjo për
Nga shtatori ulen orët në fillore dhe tjetër mësimdhënie në shkollën e mesme Nga muaji shtator numri i orëve në shkollën fillore do të ulet, kështu ka deklaruar ministrja e arsimit dhe shkencës Ren
Nxënësi i fillores shkon me armë në shkollë Një nxënës fillorist ka shkuar në shkollën “Naum Veqilharxhi” në Krushicë të Suharekës, i armatosur me një revole me pes
"Dua të shkruaj emrat e fëmijëve dhe nipërve", 92-vjeçarja fillon shkollën fillore (FOTO LAJM) Një grua nga Turqia ka vendosur të realizojë ëndrrën e fëmijërisë në moshën 92-vjecare për të mësuar lexim dhe shkrim, n
Reçica e Vogël edhe pa shkollë fillore Për shkollën në Reçicë të Vogël vazhdojnë të jepen premtime kurse në terren ende asgjë konkrete nuk ka. Në këtë lagje
E shtuna tjetër, ditë pune për shkollat fillore e të mesme E shtuna tjetër, ditë pune për nxënësit. Shkollat fillore dhe të mesme do të mbajnë mësim dy të shtuna deri në fund të v
Nga viti i ardhshëm në shkollat fillore futet edhe gjuha boshnjake Nga viti shkollor 2018/2019 parashikohet vendosja e gjuhës boshnjake në mësim të rregullt në arsimin fillor nëntëvjeçar,
Punëtori 41-vjeçar hyn në lidhje intime me një 13-vjeçare Një punëtor i shkollës fillore “Zenel Hajdini” të fshatit Raincë të Preshevës, ka përfunduar në pranga, pasi që, dyshohe
Mraitohet ligji për tekstet shkollore në arsimin fillorë dhe të mesëm Kuvendi sot miratoi propozim ligjin e Ministrisë së arsimit dhe shkencës për ndryshimin dhe plotësimin e ligjit për teks
Vetvendosja zgjedh nesër udhëheqësin e saj Nesër do të mbahen zgjedhjet e brendshme në partinë Vetëvendosje. Albin Kurti është kandidati i vetëm në garë për kryet
Akademiku maqedonas: Ligji për gjuhën shqipe do të sjell fundin e Maqedonisë Akademiku Gjorgi Pop-Atanasov nga Akademia e Shkencave dhe Arteve e Maqedonisë është shprehur mjaftë i shqetësuar për li
Prindërit ia dëbuan por kjo shqiptare luftoi deri sa bindi gjykatën austriake Pas përpjekjeve që zgjatën shumë, shqiptarja nga Kosova, Filloreta Paluca, 16 vjeçe më në fund fiton të drejtën për të m