999 rezultate për

fillon

Turqia fillon furnizimin e Shqipërisë me armë të veçanta (FOTO LAJM) Një firmë e industrisë së mbrojtjes me qendër në Turqinë e Jugut që ka prodhuar sisteme anti-dron për forcat turke të si
Ja kur fillon llogaritja dimërore e kohës Ora do të ndryshohet edhe këtë vit. Edhe pse u diskutua se shumë, ora do të qëndrojë e njëjta dhe duket se edhe në kë
Franca merr masa, fillon ndalesa e daljes në rrugë për shkak të COVID-19 Rrugët në Francë u zbrazën për shkak të fillimit të ndalesës së daljes në rrugë e cila u vendos për shkak të rritjes së
Formacionet zyrtare, Tottenham-West Ham (FOTO LAJM) Janë publikuar formacionet zyrtare të derbit londinez Tottenham-West Ham. Spurs kërkojnë fitoren me Gareth Bale, i ci
Rama "detyron" Fevziun të zbulojë incidentin para emisionit: Nuk dëgjohet fare! Kryeministri Edi Rama është i ftuar në emisionin “Opinion” ku në studio ndodhi një incident para se të fillonte transmet
"Bojkotin nuk e vendosa unë", flet Duka: Ja kur fillon kampionati Presidenti i FSHF-së, Armand Duka është shprehur se kjo që po ndodh tani nuk është një luftë mes futbollit dhe qeverisë
Shkeli marrëveshjen, BE fillon veprimet ligjore kundër Mbretërisë së Bashkuar Bashkimi Evropian ka nisur veprime ligjore kundër Mbretërisë së Bashkuar pasi Boris Johnson nuk arriti t’i përgjigjej kë
Filloni që sonte, arsyet pse duhet të flini pa pizhama Sipas një sondazhi, njerëzit që flenë më pak, kanë më shumë të ngjarë të kenë probleme me peshën e tepërt, kanë tëndencë
Për këto arsye: Pse të gjithë duhet të filloni të këndoni në dush? Një studim i fundit i kryer në Australi ka zbuluar se një në 5 njerëz këndojnë në dush dhe disa besojnë vërtet se janë m
Çfarë po prisni? Mësoni pse të gjithë duhet të filloni të këndoni në dush Një studim i fundit i kryer në Australi ka zbuluar se një në 5 njerëz këndojnë në dush dhe disa besojnë vërtet se janë m
Fillon prezantimi i sistemit VAR për arbitrat në Shqipëri Është zhvilluar seminari i parë për sistemin VAR (Video Assistant Referee), i cili është planifikuar të implementohet në
3 arsyet pse duhet të filloni që sot të përdorni vaj peshku Kapsulat e vajit të peshkut prodhohen nga vajrat dhe yndyra e nxjerrë nga peshqit, kryesisht nga salmoni, sardelet dhe s
10 pyetjet që të gjithë prindërit duhet t'u bëjnë mësuesve kur fillon shkolla Prindërit i kanë kthyer në rutinë takimet me mësuesit kur fillon fillon shkolla dhe për nevoja të ndryshme. Edhe pyetje
4 shenjat që tregojnë se partneri ju tradhton A keni frikë që partneri juaj po ju tradhton, shikoni shenjat më poshtë dhe mësoni të vërtetën. Nëse burri juaj ka nd
Nuk e dinit, këta përsonazhe të famshëm kanë lidhje gjaku me njëri-tjetrin (FOTO LAJM) Duke folur statistikisht, të gjithë në Tokë janë të lidhur me njëri-tjetrin. Pra, kur mendoni se sa njerëz keni në p
Sot fillon zyrtarisht epoka Pirlo te Juventusi (VIDEO) Epoka e Andrea Pirlo ka filluar zyrtarisht: trajneri i ri i Juventusit është gati të fillojë punën në krye të skuadrës.
Amir Rrahmani grumbullohet për herë të parë me Napolin Napoli sot fillon zyrtarisht sezonin e ri pas një pushimi të shkurtër që pas përfundimit të Serie A. Sot është bërë g
Caktohet data, kur fillon shkolla në Greqi Qeveria greke ka marrë më në fund vendimin për datën në të cilënd o të hapen shkollat. Siç konfirmoi zëdhënësi i qeve
Ndryshohet formati dhe pagesat e EFL dhe FA Cup Koronavirusi ka shkaktuar probleme të mëdha në futboll si në organizim ashtu edhe në financa. Federata Angleze ka bër
Itali, fillon eksperimentimi te njerëzit i vaksinës anti-COVID19 Dozat e para të vaksinës anti-Covid19 të prodhuar në Itali kanë mbërritur në institutin "Spallanzani" dhe nga 24 gushti