999 rezultate për

filloj

Fillojnë hetimet për vdekjen e Diego Maradonës, ka dyshime në stafin e ambulancës Kanë filluar hetimet në Argjentinë rreth vdekjes së Diego Maradonës në të mërkurën e kësaj jave në moshën 60-vjeçare.
Ky është shteti europian që pritet të fillojë vaksinimin në 7 dhjetor Autoritetet shëndetësore britanike janë duke u përgatitur për të marrë vaksinat e para të Pfizer / BioNtech deri më datë
Zbulohen tre shtetet që do fillojnë vaksinimin anti-Covid që në dhjetor SHBA, Mbretëria e Bashkuar dhe Gjermania do të vazhdojë vaksinimin anti COVID-19 në muajin dhjetor. Mediat bëjnë me d
Lajm i madh: Vaksina anti-Covid mund të fillojë të shpërndahet brenda muajit dhjetor “Ne jemi duke punuar me shpejtësi të madhe,” i tha ai AFP-së në një intervistë përmes platformës Zoom. Sahin konfirmo
Epidemiologu këshillon qytetarët: Do të jetë një dimër i vështirë! I ftuar në emisionin Open, mjeku epidemiolog Ilir Alimehmeti komentoi të dhënat e publikuara e efikasitetit të dy vaksin
MPJD: Kosova të fillojë anëtarësimin në NATO, pastaj dialogun me Serbinë Ministria e Punëve të Jashtme dhe Diasporës e Republikës së Kosovës ka reaguar ashpër ndaj deklaratave të presidentit se
Biden shpallet zyrtarisht President! Trump se pranon humbjen dhe bën deklaratën e fortë Dhe pse me 30 mijë vota avantazh, Trump nuk e pranon dot fitoren e Joe Biden. Në deklarëtën e fundit, Trump premtoi t
Ëndrra amerikane, mësoni kur fillojnë aplikimet e lotarisë Ambasada Amerikane ka njoftuar se me datën 7 tetor 2020 do të hapen aplikimet për lotarinë amerikane. Me anë të një p
Fillojeni që sot, 3 arsye pse vaji i peshkut është aleati më i mirë i shëndetit Kapsulat e vajit të peshkut prodhohen nga vajrat dhe yndyra e nxjerrë nga peshqit, kryesisht nga salmoni, sardelet dhe s
Tifozët e skuadrës së njohur fillojnë të mbledhin para për transferimin e Messit Në përgjigje të lajmit se Lionel Messi i ka dorëzuar një kërkesë transferimi Barcelonës, tifozët e Stuttgart janë mbledh
Sot fillon zyrtarisht epoka Pirlo te Juventusi (VIDEO) Epoka e Andrea Pirlo ka filluar zyrtarisht: trajneri i ri i Juventusit është gati të fillojë punën në krye të skuadrës.
Publikohet kalendari i Bundesligës, javën e parë luhen dy supersfida Bundesliga ka hedhur shortin për sezonin e ri dhe tashmë dihen ndeshjet e javës së parë. Ky sezon do të filloj me dat
U ndërprenë për shkak të koronavirusit, rifillojnë xhirimet e Batman (FOTO LAJM) Sipas publikimit, xhirimet do të fillojnë në fillim të muajit në studiot e Warner Bros në Leavesden, pasi xhirimet u nda
"Dridhet" Premier League, 14 raste të reja me koronavirus Ka pasur një rritje të raportuar në rastet pozitive të koronavirusit që kur lojtarët e Premier League u kthyen për stërv
A do të fillojë mësimi si normalisht, flasin autoritetet në bazë të studimit Ministrja e Arsimit Besa Shahini dhe ajo e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu kanë dalë në një komunikim për mediat në lidh
Lufta pritet të plasë çdo moment, Rusia mund të fillojë pushtimin Protestat e fundit në Bjellorusi kundër Presidentit Lukashenko cilësohen si një situatë e ngjashme me revolucionin kundë
Viti shkollor po afron, Ministria e Arsimit nuk ka ende një plan për procesin mësimor Ministria e Arsimit duket se nuk ka ende një plan gati për fillimin e procesit mësimor në një kohë pandemie. Viti shkoll
Caktohet data, kur fillon shkolla në Greqi Qeveria greke ka marrë më në fund vendimin për datën në të cilënd o të hapen shkollat. Siç konfirmoi zëdhënësi i qeve
Rikthehet Europa League: Katër përballje në dy orë Më në fund është rikthyer Liga e Evropës, pas më shumë se pesë muajsh pritjeje. Gara e dytë më e rëndësishme për klub
Gati të fillojë Liga e Kampioneve dhe Europës, lojtarët në fushë me fanela të reja (VIDEO) Të gjitha skuadrat që do të impenjohen këtë muaj në kompeticionet e UEFA-s do të kenë fanela me një ndryshim të ri. N