999 rezultate për

fillimit

Super atmosfera në stadium para fillimit të derbit (FOTO LAJM) Takimet në mes Interit dhe Milanit janë ato nga më të mirëpriturat. Kjo jo vetëm për spektaklin që skuadrat dhurojnë në
Shqipëria merr lajmin e keq disa orë para fillimit të ndeshjes kundër Spanjës Fitorja e Shqipërisë përballë Spanjës është gati e pamundur sidomos kur merr vesh që ish-Kampionët e Botës prej 14 vites
Pique nuk pranoi të futej në fushë para fillimit të ndeshjes kundër Las Palmas Kaosi dhe konfuzioni i madh rreth Camp Nou minuta para takimit Barcelona – Las Palmas, mos të luhet. Por, në fund u morr
FSHF do të nderojë Canën para fillimit të ndeshjes kundër Italisë Ka kaluar më shumë se një vit që nga momenti kur Lorik Cana i dha lamtumirën Kombëtares shqiptare të futbollit dhe më në
Ambasada amerikane, deklaratë të fuqishme rreth fillimit të fushatës zgjedhore Partitë politikë në Kosovë kanë hapur sot zyrtarisht fushatën zgjedhore. Sa i përket mbarëvajtjes së fushatës dhe zg
Messi humbi një dhëmb para fillimit të pjesës së dytë (FOTO LAJM) Lionel Messi humbi një dhëmb teksa po hynte në fushë gjatë pjesës së dytë të "El Clasicos" ndaj Real Madrid. Magjistari
7 klube të Superiores kërkojnë shtyrjen e rifillimit të kampionatit Temperaturat shumë të ulëta në ditët e fundit, ngricat, dëbora, kanë trembur skuadrat e Superligës që sipas parashikimit
Përcaktohet stadiumi ku do të zhvillohet finalja e Championsit në vitin 2018 UEFA ka përcaktuar stadiumin që do të presë finalen e madhe të Champions League në vitin 2018. Institucioni më i rëndësi
Ylli i Tottenhamit ka një kërkesë të çuditshme para fillimit të kampionatit Mesfushori i Totenhemit Dele Alli ka habitur të gjithë në prag të kampionatit, pasi ka vendosur të ndryshojë emër, ose m
Mourinho i vendosur: E duam Pogban para fillimit të Premierligës Jose Mourinho këmbëngul duke thënë se Manchester Unitedi është “duke bërë gjithçka” që të transferojë Paul Pogban nga Ju
Përcaktohet data e fillimit të Superligës Sezoni 2016-2017 në Kategorinë Superiore do të nisë më 7 Shtator. Ky është vendimi i Komitetit Ekzekutiv të Federatës Sh
Edhe Bolonja kërkon Arlind Ajetin Mbrojtësi i kombëtares shqiptare Arlind Ajeti pas performancës së shkëlqyer që bëri në Europian në mungesë të Canës ka b
Skandal/ Ja si duket fusha në stadiumin që do të luajë sonte Shqipëria Ndeshja Francë-Shqipëri duket se do të nis me probleme të paparashikuara. Stadiumi "Velodrome" nuk duket se ka një fu
Xhaka: Na mposhtën emocionet e fillimit të ndeshjes Mesfushori i Kombëtares sonë, Taulant Xhaka beson se faji për humbjen e sotme ishin emocionet e minutave të para. "N
Ja çfarë u thotë Ramos bashkëlojtarëve të tij para fillimit të pjesës së dytë Kapiteni i Real Madridit, Sergio Ramos, nuk është dëshpëruar nga rezultati i pjesës së parë, përkundrazi është munduar t
Ja çfarë shkruan Pandeli Majko për 24 Marsin e vitit 1999 17-vjetorin e fillimit te bombardimeve te NATO-s mbi Serbi e kujton edhe ish-kryeministri i Shqiperise, Pandeli Majko, s
EULEX-i ndihmon Policinë e Kosovës Një orë para fillimit të mbledhjes së Kuvendit të Kosovës, Prishtina është pothuaj në rrethim të hekurt. Forcat policore
Ja si do të duket "shqiponja dykrenare" në Çair (VIDEO) Sot në Çair do të inaugurohet monumenti i "Shqiponjës dykrenare". Ky monument është vendosur në rrethrrotullimin që kufi
Në Holandë zëvendësojnë fëmijët me modele (FOTO LAJM) Ekipi që mbyll renditjen e ligës së dytë të Holandës, RKC Waalwijk ka zëvendësuar me modele fëmijët që shoqërojnë zakoni
Ja si e ka rrethuar policia qeverinë (FOTO LAJM) Policia e Kosovës tani ka rrethuar objektin e Qeverisë së Kosovës dhe Kuvendin. Ata jane vendosur pak minuta para fi