999 rezultate për

fillimin

Pacolli: Pompeo inkurajoi Serbinë për rifillimin e negociatave me Kosovën Ministri në detyrë i Punëve të Jashtme të Kosovës, Behgjet Pacolli, është deklaruar pas takimit të sekretarit të Shtetit
Rrahmani: Mezi po pres fillimin e sezonit Në prag të sezonit të ri në Serie A, TuttoHellasVerona ka publikuar një intervistë me mbrojtësin kosovar, Amir Rrahmani.
Dëmtohet Courtois, humbet fillimin e sezonit të La Ligës Shtohen problemet me dëmtimet në shtëpinë e Realit të Madridit. Sapo kanë kaluar 20 ditë nga nisja e fazës përgatitor
Maqedonia është e gatshme për fillimin e negociatave me Bashkimin Evropian Maqedonia e Veriut është absolutisht e gatshme për fillimin e negociatave me Bashkimin Evropian në muajin tetor dhe BE-j
Përfaqësuesi i BE: Korrupsioni, problemi kryesor për fillimin e negociatave me BE-në Korrupsioni është njëri nga problemet më të mëdha në vend, por edhe sfida më e madhe për fillimin e negociatave me Bashk
Maqedonia e Veriut dhe Shqipëria meritojnë fillimin e negociatave Maqedonia e Veriut dhe Shqipëria janë të gatshme. Në interes tonin është Ballkani Perëndimor që të bëhet pjesë e bashkës
VIDEO HISTORIKE/ Momenti kur Bill Clinton njofton fillimin e bombardimeve ndaj forcave serbe (VIDEO) Si dje, 20 vite më parë, SHBA së bashku me aleatët e NATO’s do të nisnin ndërhyrjen ushtarake kundër Serbisë përmes sulm
Haradinaj: Serbia duhet të njohë Kosovën sipas kufijve ekzistues Pas takimit të Nivelit të Lartë të Ballkanit Perëndimor i thirrur nga kancelarja gjermane Angela Merkel dhe presidenti i
Rikthehet te Juventusi, Marchisio nuk përbmban dot lotët (VIDEO) Klaudio Markizio u largua nga Juventusi këtë verë, pas një jete me fanellën bardhezi mbi shpinë. Ai tashmë luan në kampi
Kurz: BE është e plotë me Ballkanin Perëndimor Kancelari austriak, Sebastian Kurz e ka përshëndetur marrëveshjen e arritur në Kuvendin e Maqedoni, i cili mundësoi shum
Reagon edhe Jashari ndaj veteranëve mashtrues, tregon fillimin e luftës në Prekaz Prokurori i ri që do të merret me rastin e Veteranëve, tashmë ka javë që është caktuar pas dorëheqjes së prokurorit Elez
Temperaturat e larta në Angli rrezikojnë fillimin e kampionateve Kapriçot e motit duket se janë transferuar në ishullin britanik. Së fundmi Britania është përfshirë nga një valë e n
Hahn mbërrin në Maqedoni, ditë e rëndësishme për anëtarësimin në BE Komisari për zgjerim dhe politikë fqinjësore evropiane, Johanes Han arriti sot në Shkup me rastin e fillimit të procesit
Greqia mban fjalën, dërgon letrën për integrimin e Maqedonisë Shefi i diplomacisë greke, Nikos Kozias sot paralajmëroi se do të bëhet nënshkrimi dhe nesër në mëngjes do të nisen letr
Vendi ku lejohet pirja e hashashit dhe Franca e përgatitën dokumentin kundër Ballkanit Perëndimor Shumica e vendeve anëtare të BE-së mbështesin fillimin e bisedimeve me Maqedoninë, pas zgjidhjes së kontestit të emrit m
Bejli: SHBA do ta ndihmojë Maqedoninë në procesin reformues Ambasadori i SHBA-së në Maqedoni, Xhes Bejli, ka deklaruar se është i lumtur që Maqedonia ka marr Rekomandim të pastër p
Mogherini tregon datën kur Maqedonia do të merr ftesën për bisedime me BE Në takimin në Sofje të ministrive për Punë të Jashtme të shteteve të BE-së me vendet kandidate, përfaqësuesja e lartë e
Zakharieva: Mbështetim fillimin e bisedimeve për anëtarësim të Maqedonisë dhe Shqipërisë në BE Ekaterina Zakharieva, ministre e Punëve të Jashtme të Bullgarisë i ka prezantuar prioritetet e kryesimit bullgar të BE-s
Kukësi,ekipi më në formë me fillimin e 2018-tës Dy fitore dhe një barazim, të gjitha të regjistruara përballë skuadrave të elitës së futbollit turk. Ky është bilanci i
Seuli i propozon Penianit 9 janarin si datë për fillimin e negociatave Koreja e Jugut propozoi sot zhvillimin e bisedimeve të nievlit të lartë me Phenianin më 9 janar për të përmirësuar marrë