999 rezultate për

fillimi

SKANDALOZE/ Teza e matematikës del para fillimit të provimit të maturës (FOTO LAJM) Sot maturantët kanë provimin e matematikës, por siç ndodh zakonisht, teza ka dalë online para se të fillonte provimin du
VIDEO HISTORIKE/ Momenti kur Bill Clinton njofton fillimin e bombardimeve ndaj forcave serbe (VIDEO) Si dje, 20 vite më parë, SHBA së bashku me aleatët e NATO’s do të nisnin ndërhyrjen ushtarake kundër Serbisë përmes sulm
105 raste të tjera fruthi në 6 ditë Në periudhën prej 17 deri 23 maj, janë paraqitur gjithsej 105 raste të reja me fruth, ndërsa prej tyre, 81 për qind nuk
Me Dakon ishte vetëm fillimi, këta janë personat e tjerë që do të pyeten në prokurori Pas marrjes në pyetje në Prokurorinë e Krimeve të Rënda për disa orë të kryebashkiakut të Durrësit, Vangjush Dako, organ
Merkel: mbështesim Ballkanin por fillimisht të përmbushen kriteret Kancelarja gjermane Angela Merkel deklaroi nga Zagrebi i Kroacisë se Gjermania mbështet perspektivën evropiane të Ballka
Çfarë janë bombat molotov dhe kur u përdorën fillimisht Nga Artan Hoxha Meqe sot pasdite jemi para nje proteste kombetare te njoftuar nga opozita, dhe ne protesten e
Haradinaj nuk njeh Lumen e Thaçit, befason me fjalët që i thotë Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj gjatë ditës së sotme ka vizituar Studimen për të kërkuar drejtësi për masakrat
Siguria e këtyre super "bishave" testohet duke i përplasur vetë (VIDEO) Makina e shpejtësisë janë tepër të shtrenjta dhe vitet e fundit ndërthurja e kompjuterit me pjesët mekanike i ka bërë at
Haradinaj: Serbia duhet të njohë Kosovën sipas kufijve ekzistues Pas takimit të Nivelit të Lartë të Ballkanit Perëndimor i thirrur nga kancelarja gjermane Angela Merkel dhe presidenti i
Makabre, vrasja e trefishtë në Prishtinë u krye në sy të vajzes dy vjeçe Vrasja e tre personave në lagjen "Dardania" në Prishtinë u krye në prani të një vajze vetëm dy vjeçe. Këto janë detaj
Serie A përcakton datën e fillimit të sezonit 2019-2020 Serie A, liga më e dashur për shqiptarët ka përcaktuar datën e fillimit të kampionatit për sezonin e ardhshëm, si dhe de
Qeros me mjekërr, kush e përdori për herë të parë sekretin e maskës së Admir Muratajt (FOTO LAJM) Grabitja e djeshme në Rinas është një skenar i denjë për një film të Hollywood-it, ndërsa intrigën ia shtoi edhe "qerosi
Televizioni shtetëror gjerman: Fillimi i fundit të epokës Erdogan? Si refren e ka përsëritur presidenti Recep Tayyip Erdogan një fjali gjatë daljeve në fushatën zgjedhore: Nëse AKP humb n
5 orë seks dhe kokainë, vdes tragjikisht e reja Një vajzë kolumbiane humbi jetën pasi 5 orë rresht i kishte kaluar duke bërë seks dhe konsumuar drogë. Sipas “The Su
Të pandalshëm “shqipet” shënojnë 3 gola për 3 pikët e para në grup (VIDEO) Më fund erdhi rezultati pozitiv për kombëtaren tonë. Pas 4 humbjeve rradhazi skuadrës tonë I kishte humbur busulla që so
Belgjika mbyll ndeshjen në 18 minuta, Polonia i falet Lewa-Glik, Maqedoninë e shpëton Bardhi Sfida Belgjikë-Qipro është mbyllur me rezultatit 0-2 golat u shënua vetëm në 18 minuta ku fillimisht shënon kapiteni Ha
Turqit harrojnë ndeshjen dhe fiksohen me gazetaren shqiptare (FOTO LAJM) Ndërkohë që raportojnë mbi fitoren e tyre në Shqipëri, mediave turke nuk u ka shpëtuar edhe një detaj nga ndeshja e mbrë
5 orë seks dhe kokainë, vdes tragjikisht e reja Një vajzë kolumbiane humbi jetën pasi 5 orë rresht i kishte kaluar duke bërë seks dhe konsumuar drogë. Sipas “The Su
Kështu i motivon Ronaldo shokët e skuadrës (VIDEO) Ashtu siç bëri me Real Madridin në shumë raste, Cristiano Ronaldo e çoi Juventusin në çerekfinale të Ligës së Kampionëve
Fillimisht me ujë dhe pastaj gaz lotsjellës, masat që do të marrë Policia Të paktën 1600 policisë, përfshirë këtu edhe 200 policië të cilët kanë për detyrë ruajtjen e deputetëve, janë vendosur s