Sulm në Norvergji, autori i armatosur rrëmben auto ambulancën dhe shtyp këmbësorët
999 rezultate për

fillim

Neuer kritikon skuadren: Nuk është ky Bayerni Lëkunden pozitat e trajnerit të Bayernit të Mynihut, Niko Kovac. Kroati, i cili i shpëtoi shkarkimit vitin e kaluar p
Ekspertja gjermane për negociatat: Për Shqipërinë dukej që në fillim vështirësia Edhe pse thuajse të gjithë i kanë humbur shpresat për hapjen e negociatave pas vendimit të djeshëm, ka akoma nga ata që
Italia dhe Polonia optimiste për fillimin e negociatave me Maqedoninë e Veriut Ambasadorët e Italisë dhe të Polonisë në vend, Karlo Romeo dhe Vojçeh Ticinski mbeten optimistë se sot ose nesër liderët
Kështu krijohet një varëse, me diamante 10 karatësh Një varëse mund ta bëjë dikë të ndihet i veçantë e këtë duket se e kanë parasysh shumë krijues të tyre. Këtë herë një
Rrezikohet 'El Clasico', ky është vendimi i fundit për një nga ndeshjet më të rëndësishme të futbollit Tensionet në Kataluni, pas dënimit të nëntë politikanëve vendas pas referendumit të pavarësisë po rrezikojnë njërën ndër
Kryeministri Zaev shprehet optimist për hapjen e negociatave “Besoj deri në qiell se do të marrim datën për fillimin e negociatave me BE-në, mbetem optimist. Vendi ynë që nga pavarë
Fillimi i vështirë te Juve, De Ligt: Te Ajax isha i pathyeshëm Fillimi i sezonit në një ekip të ri nuk është kurrë i lehtë. E tillë ka rezultuar edhe për Matajs De Ligtin aventura juv
Dhuratë e portierit, Shqipëria shënon golin e dytë (VIDEO) Shqipëria ka arritur të shënojë dhe golin e dytë përballë Moldavisë në minutën e 34'. Një i gjat nga Gjasula shkoi fi
Pak para fillimit të ndeshjes, tifozët e Kosovës dhe Malit të Zi bëhen bashkë Numër i madh i tifozëve që nga tani janë parë duke hyrë në stadiumin “Fadil Vokrri” e një foto mjaftë interesante është
Mungon Messi, lojtarët e Argjentinës 'kacafyten' për penalltinë (VIDEO) Një situatë jo e mirë ka ndodhur sot gjatë ndeshjes miqësore, Argjentinë – Ekuador. Pas një penalltie të dhënë në fav
Zaev i bindur se Maqedonia më 17 dhe 18 tetor do të marrim datë për fillimin e bisedimeve me BE-në Ne meritojmë të marrim vendim për të filluar negociatat me Bashkimin Evropian. BE ka premtuar, nëse ju jepni rezultate,
Maqedonia e Veriut pret datën për fillimin e bisedimeve me BE-në Qytetarët e Maqedonisë janë në pritje të datës së fillimit të bisedimeve për anëtarësim në BE. Nuk ka asnjë alternativë
Reja: Nuk do të ketë debutues që nga fillimi i ndeshjes Në prag të sfidës me Turqinë, trajneri i kombëtares,Edoardo Reja ka dalë në një konferencë për shtyp. Përgatitja dhe
Sherri nisi nga lidhja e dashurisë, kush është viktima në Kavajë (FOTO LAJM) Detaje të reja janë zbardhur nga Kavaja në lidhje me ngjarjen e rëndë që tronditi sot në mëngjes qytetin. Nga kjo n
Lukaku nga minuta e parë kundër Juventusit Ish sulmuesi i Manchester United, Romelu Lukaku do të luaj sot nga fillimi në ndeshjen kundër Juventusit. Futbollisti
Në fillim Kejvina tani edhe Oriola kundra Françeskës, në "komplot" edhe një djalë VIP (FOTO LAJM) Kejvina, Françeska dhe Oriola, tre emra mjaft të njohur dhe të bujshëm për shoëbizin shqiptarë. Kur flasim për këto m
PSG fiton bindshëm, Neymar e Icardi gjejnë rrugën rrjetës (VIDEO) Paris Saint-Germain ka arritur të shënojë fitore të lehtë ndaj Angersit duke e mposhtur me rezultat bindës 4:0. Ishte
"Më tallnin", gazetarja e suksesshme shqiptare tregon vështirësitë në fillimet e karrierës (FOTO LAJM) Sot, Juli Xhokaxhi, gazetare në ABC Neës, njihet për emisionet e saj me natyrë politike, por s’ka qenë gjithmonë ashtu.
Fillimviti i ri shkollor fillon me probleme të shumta “Edhe ky vit shkollor ka filluar me problemet e vjetra. Pati vonesa të teksteve shkollore në shumë shkolla në tërë Kosov
Opozita në Maqedoni: Duam që vendi të marrë datë për fillimin e negociatave, por nuk e meriton Partitë opozitare Aleanca për Shqiptarët, Lëvizja Besa dhe VMRO-DPMNE janë të gjithë një mendje se Maqedonia e Veriut, n