999 rezultate për

filipi

Ky shtet i gatshëm t’i japë infermierë Gjermanisë dhe Britanisë në këmbim të vaksinave Filipinet do të lejojnë që mijëra punonjës të kujdesit shëndetësor, kryesisht infermierë, të punësohen në Britani dhe në
Tërmeti i fuqishëm godet Filipinet Një tërmet i shkallës 6.3 rihter ka goditur mëngjesin e sotëm Filipinet. Sipas mediave të huaja, tërmeti i fortë u ndie
Shokon Maria De Filipi, shfaqet në emision e futur brenda një arkivoli (VIDEO) Prezantuesja e njohur italiane, Maria De Filipi i ka tronditur të gjithë teksa u shfaq në emision me një arkivol xhami.
Presidenti i Filipineve s’do telashe, urdhëron vrasjen e atyre që nuk i binden masave për koronavirusin Presidenti i Filipineve, Rodrigo Duterte paralajmëroi se do të urdhërojë policinë dhe ushtrinë të vrasin këdo që "shkakt
Aspak dashuri, zbulohen letrat e Princit Filip për Princesh Dianën (FOTO LAJM) Princesha Diana dhe Princi Charles patën një divorc të ashpër që shqetësoi të gjithë Familjen Mbretërore. Detaje inti
KORONAVIRUSI/ Shënohet viktima e parë në Filipine Virusi vdekjeprurës tashmë ka dalë jashtë Kinës. Së fundmi, është rregjistruar dhe viktima e parë në Filipine. Lajmin
Foto të rralla nga shpërthimi i vullkanit ne Filipine Vullkani ‘Taal’ shpërtheu gjatë orëve të fundit në Filipine. Shpërthimi zgjati në harkun kohor prej orës 2 deri në 5 të
Filipine, vullkani Taal rrit aktivitetin Një vullkan në jug të kryeqytetit të Filipineve nxori sot hi dhe avull që arriti deri në 100 metra, duke bërë që autorit
Tajfuni godet Filipinet, 13 viktima Tajfuni “Phanfone” ka goditur pjesën qendrore të Filipineve në ditën e Krishtlindjeve, duke sjellë mot të vështirë për m
Momenti kur shpërthen shtylla e tensionit gjatë tërmetit të fuqishëm në Filipine (VIDEO) Një video e xhiruar në Filipine, në momentin kur një tërmet i fuqishëm me magnitudë 6,9 goditi vendin, tregon se si shpë
4 viktima nga tërmeti me magnitudë 6.8 në Filipine Ishulli i madh i Mindanaos, në jug të Filipineve, u godit sot nga një tërmet i fuqishëm me magnitudë 6,8 ballë të shkall
Filipinet shkunden nga tërmeti i fuqishëm (VIDEO) Një tërmet i fuqishëm me magnitudë 6,8 të shkallës Rihter goditi sot Filipinet. Epiqendra ishte 61 km në jug-perëndim
Tërmet i fuqishëm godet Filipinet, 5 viktima Një tërmet i fortë goditi sërish ditën e sotme ishujt Filipine, duke vrarë pesë njerëz. Vetëm dy ditë më parë vendi u go
Rrëzohet avioni në Filipine, vdesin të gjithë pjesëtarët e bordit FILIPINE- Një avion u rrëzua në Filipine, ku mbetën të vdekur të nëntë personat në bord. Sipas mediave të huaja, avioni
Tërmet i fuqishëm godet Filipinet, 8 viktima Këto janë momentet kur nga rrënojat e ndërtesave të shkatërruara nga dy lëkundjeve të fuqishme të tokës që goditën ishuj
"Bisha" filipinase godet sërish me foto nga plazhi (FOTO LAJM) Ajo është një prej femrave më të ëndërruara nga meshkujt në mbarë botën. Daphne Joy gëzon popullaritet të madh në rrj
Alarm kombëtar, infeksioni i mushkojnave lë të vdekur 456 njerëz në Filipine Autoritetet shëndetësore në Filipine kanë deklaruar vendi është përfshirë nga një sëmundjes virale që ka lënë më shumë s
Temperatura të larta, modelja filipinase ekspozon trupin fantastik (FOTO LAJM) Daphne Joy po i shijon pushimet verore maksimalisht. Dhe, për të dëshmuar këtë, modelja filipinase ka publikuar një m
Tërmet i fuqishëm në Filipine, shumë të vdekur Autoritetet filipinase kanë njoftuar se së paku 16 njerëz kanë vdekur pasi Filipinet u goditën nga dy tërmete. Përndrysh
Kjo pamje i tronditi të gjithë pas tërmetit në Filipine (VIDEO) Një tërmet prej 6.3 ballësh tronditi Filipinet disa ditë më parë duke shkaktuar dëme materiale dhe disa të lënduar, ndër