999 rezultate për

fildishte

Video e Salomon Kalou vendos në rrezik rifillimin e Bundesligës (VIDEO) Futbolli gjerman po priste me ankth vendimin e Kancelares Angele Merkel për t’i ndezur dritën jeshile rifillimit të sezo
Drogba ofron spitalin e tij në Bregun e Fildishtë për të luftuar koronavirusin Didier Drogba ka ofruar shërbimet e spitalit të tij në Bregun e Fildishtë për të ndihmuar në luftën kundër koronavirusit
Drogba i vjen në ndihmë shtetit të tij në "luftën" kundër koronavirusit (FOTO LAJM) Ish- ylli i Chelsea , Didier Drogba ka ofruar spitalin e tij në Bregun e Fildishtë që të përdoret si një qendër trajtimi
Didier Drogba ndihmoi për të ndaluar luftën civile në vendin e tij Ishte data 8 tetor e vitit 2005. Matematika e kualifikimit për Kupën e Botës “Gjermania 2006” ishte e thjeshtë. Një f
Yjet e Arsenalit në altar, martohet një tjetër futbollist (FOTO LAJM) Qershori, një muaj dasmash për futbollistët e Arsenalit. Pas Mezut Ozil dhe Sead Kolasinac, edhe Henrikh Mkhitaryan vend
Mbrojtësi i United humb Ligën e Kombeve të Afrikës Eirc Bailly i Manchester United ka dëmtuar ligamentet e gjurit të djathtë në sfidën ndaj Chelsea, për këtë ai nuk do të
Zyrtare: Anulohet miqësorja e Kosovës me Bregun e Fildishtë Ndeshja miqësore e Kosvës me Bregun e Fildishtë që do zhvillohej më 2 qershor është anuluar. Lajmin e ka konfirmuar n
Kosovës i anulohet miqësorja me Bregun e Fildishtë Është anuluar miqësorja e Kosovës me Bregun e Fildishtë, e planifikuar që të zhvillohej në Zvicër më 3 qershor. Lajmi
Zhduket lojtari i Cityt, Kombëtarja e tij nuk i di vendodhjen Bregut të i Fildishtë është në ankth për mesfushorin e Manchester City-t, i cili nuk është paraqitur edhe pse duhej të t
Historia motivuese nga Eto'o, ja si më mahniti një nevojtar Samuel Eto në një intervistë interesante, ka zbuluar një anekdotë të veçantë të dhjetë viteve më parë. “Në atë periu
Inter nën hetim për falsifikim dokumentash tek talentet e rinj Policia italiane ka bërë të ditur sot se ka arrestuar tre persona të cilët kryenin një lloj trafiku klandestin, në këtë
Ndahet nga jeta mesfushori nga Bregu Fildishtë Shuhet në moshën 30 vjeçare ish mesfushori defensivë i Newcastel United, Chieck Tiote. Sipas Mirror, Tiote ka pësua
E pazakontë, blerja më e re e Milanit ka falsifikuar moshën Franck Kessie ka kaluar me sukses vizitat mjekësore te Milani. Gjithsesi një detaj shumë i rëndësishëm po mban pezull pr
Mourinho polemika edhe me Drogbanë Murinjo dhe Drogba, kanë shkëmbyer polemika në distancë. Lojtari nga Bregu i Fildishtë, i cili tani luan në kampionatin
Agjenti i Toure: E kërkojnë dy klube me emër Lajme të mira për Interin përsa i përket merkatos. Menaxheri i Yaya Toure, ka bërë të ditur se mesfushori nga Bregu i Fi
Futbollistët e Bregut të Fildishtë priten si heronj në atdhe (FOTO-VIDEO) Futbollistët e Bregut të Fildishtë janë rikthyer në vendlindje pas triumfit në Kupën e Afrikës 2015. Ata u pritën në një
Ja si reagon Drogba pas fitores së Bregut të Fildishtë (VIDEO) Fitorja e mbrëmshme e Bregut të Fildishtë në finalen e Kupës së Afrikës ka bërë që ish-sulmuesi i kësaj Kombëtare të fes
Bregu i Fildishtë fiton Kupën e Afrikës (VIDEO) Bregu i Fildishtë është fitues i Kupës së Afrikës pasi ka mposhtur Ganën në finale pas gjuajtjes së penaltive. Ndeshj
Bregu i Fildishtë në finalen e Kupës së Afrikës (VIDEO) Bregu i Fildishtë është finalisti i parë i Kupës së Afrikës pasi mundi në gjysmëfinale Republikën Demokratike të Kongos
Çmendet Gervinho, grushton kundërshtarin dhe qan me dënesë (VIDEO) Nis shumë keq Kupa e Afrikës për sulmuesin e Romës, Gervinho. Në ndeshjen e parë të Bregut të Fildishtë, lojtari i verdh