999 rezultate për

figuren

Sa katrorë shihni në figurë? A)44 B)45 C)46 D)50 Përgjigje: B) 45 Shpjegim: Numri i katrorëve në figurën e dhënë është 16 + 9 + 19 + 1
Monedha e vetme që e ka figurën e një gruaje shqiptare E vetmja ndër monedhat dhe kartëmonedhat shqiptare, me kurs ligjor, e cila përfaqësohet me një grua, është monedha me pr
Vjen përgjigja e prokurorisë për figurën e Valdrin Pjetrit Fill pas publikimit të dokumenteve nga Italia sipas të cilave Valdrin Pjetri ishte përfshirë në shpërndarje droge në Ita
Përdhosën figurën e Mujo Ulqinakut, AMA i tërheq "veshin" Bes Kallakut dhe Erion Isait (VIDEO) Duke menduar se mund të tallen me çdokënd, Bes Kallaku dhe Erion Isai janë fokusuar tek Mujo Ulqinaku në emisionin e dat
Bashkia e Tiranës nderon figurën e themeluesit të shtetit shqiptar Bashkia e Tiranës, me rastin e 100-vjetorit të ndarjes nga jeta të atit të Pavarësisë së Shqipërisë, nderoi sot figurë
Haradinaj: Isa Boletini na la një porosi Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, ka përkujtuar patriotin Isa Boletini, me rastin e shënimit të 10
Pas Gjinit e Kimikatit, Klan Tv i merr figurën e rëndësishme "Portokallisë" Siç është bërë e ditur prej disa ditësh, Bes Kallaku, Erion Isai dhe Olsi Bylyku do të kenë një emision bashkë i cili do
Edi Rama lartëson figurën e Adem Demaçit Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama me pikëllim ka marrë lajmin për vdekjen e veprimtarit të njohur, Adem Demaçi. Për
Sela me akuza ndaj Zaevit: Tallet me opoziten, po degradon figurën e politikanit shqiptar Kreu i ASH-së Ziadin Sela permes nje postimi ne Facebook ka reaguar me tone të ashpra ndaj kryeministrit Zoran Zaev duke
Cili nuk është babai i vërtetë i fëmijës? Sot ju kërkojmë të shihni një fotografi dhe t’i përgjigjeni një pyetje të thjeshtë: kush nuk është ati i vërtetë i fëmij
KOMENT/ Kush po e "vret" Saimir Tahirin? Saimir Tahiri sapo kishte filluar të rekuperonte figurën e tij pas shkarkimit të bujshëm në pranverën e këtij viti.
Sela: Nuk lejojmë që lëvizje të caktuara politike ta kontestojnë figurën heroike të Skënderbeut Kryetari i LR PDSH Ziadin Sela, mbrëmë ishte i ftuar në fshatin Xhepçisht të Tetovës, ku u bë edhe themelimi i nëndegës
Veseli: Ligji hedh poshtë pretendimet që synojnë ta denigrojnë figurën e veteranit Kadri Veseli, kryetari i Kuvendit të Kosovës, në seancën e mbajtur sot për ndryshimin e ligjit për veteranët, krijon hap
Vrasja e deputetes/ Cameron dhe Corbyn bashkë në homazhe Kryeministri Cameron dhe lideri i partisë laburiste Jeremy Corbyn, morën pjesë në nderimet që u kryen për deputeten e vr
A është gjallë enverizmi? Sharje e polemika për ish-diktatorin Ditëlindja e Enver Hoxhës ka zgjuar edhe njëherë debatet lidhur me figurën e ish-diktatorit shqiptar. PD-ja vijon të
Mustafa replikon me Klosin: Goja e një kryespiuni spërkat figurën e Rugovës (VIDEO) Kryetari i LDK-së dhe njëkohësisht kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa, ka reaguar ndaj deklaratave të Fatos Klosit, i c
Enver Hoxha, një kriminel që nuk duhet fshehur Nga Renaldo BREGU Si shoqëri e kemi për natyrë që fenomeneve nuk ja u gjejmë vendin, i lemë ashtu ta gjej ve
Çmendet fansja, martohet me foton e aktorit (FOTO LAJM) Aktori Robert Pattinsonn është një ndër të preferuarit e shumë femrave, e ndërsa një fanse e çmendur ka krijuar një mart
Presidentët nderuan dje figurën e Azem Hajdarit Pesë presidentë shqiptarë nderuan dje figurën e Azem Hajdarit në Pallatin e Kongreseve. Ish-kryetarët e shtetit ndër vit
Akuzat e PS-së, PD: Tentativa për të njollosur figurën e Presidentit Partia Demokratike reagon në lidhje me lajmin e publikuar në disa të përditshme sot mbi pronësinë e godinës së selisë së