999 rezultate për

figurĂ

Kukulla “Barbie” sot feston 60 vjetorin e daljes në treg Prodhuesit e kësaj lodre, për nderë të këtij përvjetori kanë vendosur të sjellin një koleksion të ri, shkruan Albeu.com
Figura e Jezusit shfaqet në Itali, gëzohen besimtarët Disa fotografi të çuditshme janë publikuar në internet. Në to vërehet figura e Jezu Krishtit në qiellin e një qyteti ita
"PD nuk është moçal", Ristani flet për figurat e rikthyera PD mblodhi sot në Pallatin e Kongreseve Kuvendin për zgjedhjen e 265 anëtarëve të Këshillit Kombëtar të PD. I ftuar në e
"Pishina dhe dy figura", kjo është piktura që theu rekordet botërore (FOTO LAJM) Një pikturë e një artsisti është shitur për një shifër rekord. Bëhet fjalë për pikturën e David Hockney, “Portreti
Ambasadori britanik: Kosovës i duhet një sistem drejtësie me figura të pastra Ambasadori i Britanisë së Madhe në Kosovë, Ruari O’Connell, ka thënë se Kosova duhet të ndërmarrë reforma të thella për
Në odën e Drenicës figura të njohura kuvenduan mbrëmjen e kaluar Në konakun e kryetarit të Veteranëve të UÇK-së, Hysni Gucati mbrëmë janë mbledhur veteranë të luftës. Një grup i raps
Dalin pamje nga martesa luksoze e djalit të Ramiz Lladrovcit (VIDEO) Mbrëmë familja Lladrovci ka pasur festë. Kryetari i Drenasit, Ramiz Lladrovci, ka martuar djalin e tij, Lapidarin. Në
Si u pasuruan figurat kryesore me djersën e qytetarëve Sa herë që shënohen përvjetorë të betejave të ndryshme të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, në opinion publik shfaqen tema
Serbia do të ndjek penalisht figurat publike që kundërshtojnë vaksinimin e fëmijëve Prokuroria e Lartë Publike është duke vepruar në drejtim të vërtetimit të përgjegjësisë penale të më shumë figurave publ
Figurat e njohura të ekranit rikthehen në Dancing With The Stars “Dancing With The Stars” pritet të nisë së shpejti dhe tashmë juria është vendosur. Tre figura të njohura dhe shumë t
Buffon me një letër prekëse për Astorin: Ishit një nga figurat më të mira në sport Kapiteni italian Gianluigi Buffon ka publikuar një mesazh prekës pas vdekjes se kapitenit të Fiorentinës, Davide Astori.
Prokurorët do merren me vrasjet pas luftës Kryeprokurori Aleksandër Lumezi u kërkoi prokurorrëve ta kenë prioritet ndriçimin e vrasjeve të figurave publike. Kry
1921, prerja e parë e kartëmonedhës me Skënderbeun Për herë të parë figura e Skënderbeut në kartëmonedhën shqiptare është përdorur në vitin 1921, kur Shqipëria ende nuk e
Zyrtarët shqiptarë vendosën lule te pëmendorja e Skënderbeut Sot në Sheshi "Skënderbeu" në Shkup, zyrtarët shqipatrë vendosënkurora me lulë përpara shtatores së Skënderbeut, ku morë
Pas pak fillon mbledhja emergjente në VV, këto figura kanë hyrë në ndërtesë Kanë filluar të hyjnë në ndërtesë deputetët e Vetëvendosjes në të cilën pritet të mbajnë mbledhjen e radhës pas zënkave
Të dashurën e re të Florit e heqin nga puna Moderatorja Liberta Spahiu, figura e të cilës lidhet ngushtë me emisionin të cilin ajo prezanton prej 8 vitesh "Prive",
Historia ndër vite nga Azem Hajdari te Sokol Olldashi, figurat që krijuan PD-në Me rastin e 27 vjetorit ka folur kryetari aktual i Partisë Demokratike, duke përmendur disa nga figurat më të shqura ndë
Zgjidhni një nga figurat në foto dhe zbuloni rolin e parasë në jetën tuaj Shumë njerëz mund ta kuptojnë lehtë nëse dikush është i pasur apo i varfër, vetëm duke parë pamjen fizike. Në këtë artik
OVL-UÇK ndan dekoratë për këto tre figura Me rastin e 28 Nëntorit, OVL e UÇK-së të hënën për kontributin e dhënë në luftën çlirimtare të Kosovës ndau dekorata për
11 bebe që janë sozitë e personazheve të famshëm (FOTO LAJM) Ndoshta duket vërtet e cuditshme dhe deri diku e frikshme por ka disa bebe në këtë botë që i ngjajnë shumë disa nga fig