999 rezultate për

fifa

Berberi ofron qethje falas për këdo që e mposht në videolojën FIFA (FOTO LAJM) Një berber në Angli iu ka ofruar mundësinë klientëve të tij që të fitojnë qethje falas në rast se arrijnë ta mposhtin në
8 muaj nga vdekja tragjike e Sala, FIFA merr vendimin për betejën Nantes-Cardiff Ka më tepër se 8 muaj që në mënyrë tragjike u nda nga jeta futbollisti Emiliano Sala. Ai ishte transferuar nga skuadr
Vijon skandali: FIFA nuk lejoi votat e Egjiptit për të shpallur Salahun më të mirin Deklaratat kontroverse rreth votimeve të FIFA-s për çmimin e lojtarit më të mirë të vitit në botë kanë vazhduar edhe më
SKANDAL/ FIFA manipuloi votat për t’i dhuruar fitoren Messit, dalin dokumentet (FOTO LAJM) Lionel Messi u shpall si futbollisti më i mirë në botë për vitin 2019, ndërsa Cristiano Ronaldo së bashku me Virgil van
Kush janë 10 lojtarët më të mirë në Premier League sipas FIFA 20? (FOTO LAJM) Premierliga, liga e nivelit të parë të futbollit në Angli, është kampionati me më së shumti futbollistë të vlerësuar më
Mourinho godet sërish në intervistën me prezantuesen e çmimeve të FIFA-s (VIDEO) Jose Mourinho u pyet ado ta kishte drejtuar ekipin më të mirë të vitit të FIFA-s në një ndeshje të një kupe ndërplanetar
Bojkotoi çmimin futbollisti i vitit, FIFA e pakënaqur nga Ronaldo Cristiano Ronaldo bojkotoi cermoninë për çmimin e futbollistit më të mirë të vitit në botë edhe pse portugezi ishte pjes
Skandali në FIFA: Ramos dhe Marcelo në formacionin më të mirë të vitit, Robertson e Arnold mbetën jashtë Marcelo dhe Sergio Ramos u futen në formacionin "FIFPro World XI", ndërsa dyshja e Liverpoolit, Andy Robertson dhe Trent
Shpallet goli më i bukur i vitit, FIFA i jep çmimin "Pushkash" (VIDEO) Po zhvillohet në “La Scala” të Milanos ceremonia e organizuar nga FIFA për çmimet “The Best”, e cila nderon lojtarët më
Lionel Messi shpallet lojtari më i mirë për vitin 2019 nga FIFA Për shkak të 50 golave, më shumë se 20 asisteve, titullit në Spanjë me Barcelonën – Leo Messi është votuar më i miri në
Cristiano mungon në ceremoninë e FIFA-s Cristiano Ronaldo nuk do të jetë sonte në Milano, në ceremoninë e FIFA-s për më të mirët për vitin 2019. Sipas Edu Ag
FIFA zbulon formacionin e vitit, Messi dhe Ronaldo sëbashku në një ekip (FOTO LAJM) Sigurisht që asnjë klub nuk ka buxhete që të ndërtojë një formacion të tillë, por diçka të tillë e bën FIFA. Në mbrëm
Renditja e FIFA-s, Kosova ngjitet një pozicion, Shqipëria nuk lëviz Pas ndeshjeve eliminatore të Euro 2020-ës dhe miqësoreve të fillim-shtatorit, FIFA ka publikuar paraditen e sotme rendit
Renditja e re e FIFA-s, Spanja shënon ngritje Pas ndeshjeve ndërkombëtare, FIFA ka publikuar renditjen e re të Kombëtareve, derisa ka pasur ndryshime të mëdha në tabe
FIFA "frymëzohet" nga Kosova: Ky është postimi i rrallë (FOTO LAJM) Përfaqësuesja e Kosovës ia ka dalë të befasojë edhe njëherë mbarë opinionin botëror taksa arriti të mposhtë Çekinë.
Van Dijk sfidon Messin dhe Ronaldon Ditën e sotme, FIFA ka publikuar tre kandidaturat e çmimit “FIFA The Best”, i cili do t’i dorëzohet më datë 23 shtator n
Spektakolar, 10 golat e vitit sipas FIFA-s (VIDEO) FIFA ka publikuar listën me 10 futbollistët që nominojnë për golin më të bukur të sezonit. Mes tyre janë edhe 3 femra të
Zyrtare: Dënohet Manchester City Manchester City i është shmangur ndalesës për transfere për thyerjen e rregullave në nënshkrimin e lojtarëve të rinj – p
FIFA bllokon Skënderbeun, paguani gjobën 1 milion euro para sezonit ose... Skënderbeut me shumë halle përballet edhe me një tjetër situatë aspak të favorshme për të. Pas vendimit mbi dënimin 1
FIFA zbulon 10 kandidatët për lojtarin e vitit Lionel Messi, Cristiano Ronaldo dhe Virgil Van Dijk, janë në mesin e 10 futbollistëve të nominuar për çmimin Lojtari më