999 rezultate për

fidel

Nipi i Fidel Castro-s i nxjerr "ujin e zi" luksit (FOTO LAJM) Gazeta “Daily Mail” i ka kushtuar një artikull jetës luksoze që bëjnë pasardhësit e Fidel Castros, i cili nuk nguron ti
I vunë pistoletën në kokë me Tom Doshin? Fidel Ylli flet për sherrin me Ilir Demaliajn Deputeti socialist Fidel Ylli shpreh keqardhje për analistin Ilir Demalia në lidhje me akuzat për kërcënim me armë në vi
Demaliaj për Tom Doshin dhe Fidel Yllin: Më vunë pistoletën në kokë! Analisti i njohur Ilir Demaliaj ka treguar se vetingu për klasën politike është në fakt një nismë e kotë pasi krimi ësht
Zbardhet sherri në Kuvend: Vrasës, halabak, legen e langaraq Seanca dëgjimore me gazetarin Bledi Kasmi, i cili u plagos nga Policia në protestën e organizuar nga opozita në 26 maj,
"Halabak, rrugaç...", plas keq mes deputetëve në Kuvend (VIDEO) Prania e drejtuesit të RD-së, Bledi Kasmi në Komisionin e Medias për të raportuar mbi dhunën ndaj tij gjatë protestës së
Vret veten djali i Fidel Castro, shkencëtari i trajnuar nga ish-Bashkimi Sovjetik (FOTO LAJM) Djali më i madh i Fidel Kastro, "Fidelito" ka vdekur pasi vrau veten, njoftoi media kubane. Gazeta zyrtare e shtetit
150 mijë dollarë për të vrarë Fidel Kastron, publikohen dokumentet sekrete të Kennedy Presidenti Donald Trump ka miratuar publikimin e 2800 dosjeve sekrete në vrasjen presidenti amerikan John F. Kennedy.
Gruaja gropos zemrën e saj në mes të një pylli (FOTO & VIDEO) Një grua nga Izraeli bëri transplantim të zemrës dhe zemrën që kishte më parë vendosi ta varrosë poshtë një peme me një
Koha kur Filed Castro i kërkonte 10 dollarë ‘borxh’ Roosvelt-it (FOTO LAJM) “I dashur shoku im Roosevelt, më duhen 10 dollarë”. Letra e Fidel Kastros, 13 vite para revolucionit Në nëntor 1940,
Habit Putin: Si u shpëtova 5 atentateve falë Fidel Kastros Në dokumentarin më të ri, Vladimir Putin rrëfen se si u ka shpëtuar 5 atentateve ndaj tij, si edhe tregon qëndrimin e ti
Mijëra kubanezë i japin lamtumirën e fundit Fidel Kastros Presidenti i Kubës, Raul Kastro, i ka dhënë lamtumirën e fundit vëllait të tij, Fidel Kastros, në një tubim mortor në qy
Automjeti që transportonte hirin e Fidel Castros prishet gjatë parakalimit Hiri i ish-diktatorit kuban, Fidel Castro ka parakaluar rrugëve të Kubës, në Santiago de Cuba. Teksa parakalonte para
Udhëtimi i fundit, mijëra njerëz në rrugë për të përcjellë Fidel Castron (FOTO LAJM) Hiri i Fidel Castro-s filloi udhëtimin e tij 4-ditor në Kubë ditën e sotme nga Havana për të shkuar në fund në qytetin l
Hiri i Fidel Kastros do udhëtojë 900 km Mbetjet mortore të liderit kuban, Fidel Kastro, i cili ndërroi jetë pak ditë më parë, do të largohen sot nga kryeqyteti
Fidel Castro filmonte vrasjet si ISIS që në vitin 1959 Fidel Castro u ka vënë prangat dhe ka torturuar të burgosurit politikë në një shkallë shumë herë më të lartë sesa Stalin
Vladimir Putin nuk merr pjesë në varrimin e Fidel Castros Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, nuk ka plane për të marrë pjesë në varrimin e liderit të ndjerë kuban, Fidel Castro
Agjentja e CIA-s nuk e vrau Fidel Kastron sepse... u dashurua me të (FOTO LAJM) Ish-diktatori kubanez Fidel Kastro, i cili u bë i njohur për rezidencën ndaj ndikimit amerikan, duket se u ka shpëtuar r
Motra e Fidel Kastros: Ja pse nuk shkoj në varrimin e vëllait tim (VIDEO) Motra e diktatorit të Kubës, Fidel Kastros, nuk do të marrë pjesë në ceremoninë e varrimit të vëllait të saj, pavarësish
Motra e Fidel Castros nuk shkon në funeralin e tij Motra e diktatorit Fidel Castro, Juanita Castro, ka thënë se nuk do të marrë pjesë në funeralin e vëllait të saj në Kubë
Motra e Fidel Kastros: Nuk i shkoj në varrim Lideri kubanez Fidel Kastro, ndërroi jetë këtë të premte në moshën 90-vjeçare, ndërsa disa qeveri kanë shpallur ditë zie