999 rezultate për

fibra

6 arsye pse kungulli është një super ushqim Kungulli është ushqimi më i pasur me vlera ushqyese dhe më i miri i sezonit të vjeshtës, dhe mund të shijohet në mënyra
Frut apo lëng, cila është mënyra më e mira për t'a konsumuar gjithë familja E keni pyetur veten ku ndryshon të hash fruta nga të pirit atë? Të pish lëng frutash është e lehtë, por ekspertët thonë
Mos i ndani fiqtë, efekti shërues që kanë mbi këtë sëmundje Fiqtë e freskët, kur krahasohen me homologët e tyre të tharë, janë më të ulët në kalori dhe përmbajtje sheqeri, gjë që i
Pasi të provoni këto 3 ushqime s'do të vuani kurrë më në jetë nga kapsllëku Nuk ka gjë më acaruese sesa ndjesia sikur duhet të shkosh urgjent në tualet dhe më pas ulesh dhe pret…pret. Kapsllëku ës
Doni të hani shëndetshëm? Zgjidhni këto 6 fruta 1 – Mollët: Mollët janë të pasura me fibra, vitaminë C dhe antioksidantë të shumtë. Shërbejnë si një ushqim i përsosur m
Fiqtë e njomët janë një ilaç i pabesueshëm për të luftuar këtë sëmundje Fiqtë e freskët, kur krahasohen me homologët e tyre të tharë, janë më të ulët në kalori dhe përmbajtje sheqeri, gjë që i
Ushqimet për të cilat ka nevojë organizmi gjatë stinës së verës Vera ka trokitur, por ne nuk ndihemi gati e për të qenë më të qartë, trupat tanë nuk janë ende gati ! Ka patur një
Pasi të provoni këto 3 ushqime s'do të vuani kurrë më nga kapsllëku Nuk ka gjë më acaruese sesa ndjesia sikur duhet të shkosh urgjent në tualet dhe më pas ulesh dhe pret…pret. Kapsllëku ës
Pasi të provoni këto 3 ushqime s'do të vuani kurrë më në jetë nga kapsllëku Nuk ka gjë më acaruese sesa ndjesia sikur duhet të shkosh urgjent në tualet dhe më pas ulesh dhe pret…pret. Kapsllëku ës
Pse vuani nga kapsllëku? Ushqimet që ju ndihmojnë për të luftuar konstipacionin Kapsllëku është shenjë dhe jo sëmundje. Pothuajse çdo njeri mund të ketë konstipacion në jetën e tij dhe shkaku më tipik
Si të lyeni flokët në shtëpi vetëm me përbërës natyralë (FOTO LAJM) Mënyra më e mirë për të nisur verën, përveç ndërrimit të garderobës, është duke i dhënë një prekje të re look-ut tuaj.
Çfarë është Amianti? Lënda e rrezikshme që u tentua të groposej në Shqipëri Amianti është një fibër natyrale që përdoret për ndërtime, por mjaft i rrezikshëm për shëndetin, arsye pse është rreptës
Kur fëmija juaj të ankohet nga stomaku jepini menjëherë 3 ushqimet e mëposhtme Kur ke dhimbje stomaku është e vështirë të shpërqendrosh mendjen, për të vazhduar i/e qetë ditën. Megjithatë nuk mund të
Vidhnin kasetat shpërndarëse të internetit nëpër pallate e zyra, në pranga dy të rinj Policia e Tiranës ka vënë në pranga dy të rinj, të cilët dyshohet se vidhnin kasetat shpërndarëse të internetit nëpër pa
A mund ta hamë lëkurën e mangos Lëkura e frutave dhe perimeve vepron si një mbulesë mbrojtëse për ta ruajtur të freskët dhe të butë tulin dhe pjesën e b
Ushqimet që duhet të konsumoni kur keni probleme me kapsllëkun Shumë njerëz që vuajnë nga kapsllëku, kanë dhimbje gjatë jashtëqitjes dhe shpesh kanë tendosje, fryrje dhe ndjesinë e nj
Mercedes prezanton përbindëshin me 6 goma (FOTO LAJM) Firma gjigante e makinave Mercedes-Benz ka sjellë prototipin me të ri të një makinë kamionçinë më 6 rrota. E veçanta
Si po e shkatërrojmë zemrën tonë, 10 ushqime që do t’a shpëtojnë Nëse deri më sot, nuk keni bërë asgjë për të ruajtur zemrën tuaj, si organi më i rëndësishëm, po ju tregojmë disa ushqim
4 ushqimet që ju ndihmojnë të lehtësoni stresin Kur jeni të stresuar, mund t’ju lind dëshira të konsumoni akullore, patatina, patate të skuqura. Në vend që të tundoheni
Çfarë ushqimesh të konsumojmë për gjumë të thellë Përpara Ditës Botërore të Gjumit që kremtohet javën e ardhshme – kjo listë shërben për të ndërgjegjësuar njerëzit. St