999 rezultate për

ffk-se

Kryetari i FFK-së, Agim Ademi dënohet me nëntë muaj burg Kryetari i Federatës së Futbollit të Kosovës (FFK), Agim Ademi, është dënuar me nëntë muaj burgim efektiv, pasi është sh
Kaloi një gjëndje të fikti në ndeshjen, Bullgari-Kosovë, mësohet shëndeti i nënkryetarit të FFK-së Me të hyrë në stadium, nënkryetari i Federatës së Futbollit të Kosovës, Predrag Jovic ishte alivanosur për shkak të gjen
Zv.presidenti i FFK pëson atak kardiak në stadium Zëvendëspresidenti i Federatës së Futbollit të Kosovës, Predrag Jovic, është ndier keq në shkallët e stadiumit "Vasil Le
Trukimet në futbollin kosovar, çdo takim do të shikohet nga UEFA Një delegacion i Federatës së Futbollit të Kosovës ka qenë në Nion të Zvicrës ku ka zhvilluar disa takime me zyrtarë të
UEFA e konfirmon, shikoni me sa ekipe do të përfaqësohet Kosova në Europë Federata e Futbollit të Kosovës, ka bërë të ditur se sërish dy ekipe do të jenë pjesë e Europës. FFK-ja këtë e ka bërë t
Presidenti i FIFA-s viziton Kosovën Në një atmosferë tejet të përzemërt dhe miqësore është zhvilluar sot takimi ndërmjet presidentit të FIFA-s, Gianni Infan
UEFA një minutë heshtje për Fadil Vokrrin Zëvendëspresidenti i FFK-së, Agim Ademi dhe menaxheri i licencimeve, Bajram Shala, po e përfaqësojnë Kosovën në Kongresi
Presidenti i UEFA-s: Ndihem i privilegjuar që vizitova Kosovën Sot mbërriti për vizitë zyrtare në FFK, presidenti i UEFA-s, Aleksander Çeferin, i shoqëruar nga zyrtarët e UEFA-s, Zora
Presidenti i UEFA-s viziton Kosovën Federta e Futbollit Kosovar ditën e enjte do të vizitohet nga presidenti i UEFA-s, Aleksander Çeferin. “Të enjten më
Xhaka do luajë për Kosovën? Media e njohur britanike “Evening Standard” ka shkruar për mundësinë e pranimit të Xhakës, që të vesh fanellën e Kosovës
Vokrri merr mbështetjen e Maqedonisë në rrugëtimin drejt UEFA-s dhe FIFA-s Delegacioni i FFK-së, i udhëhequr nga kryetari Fadil Vokrri dhe nënkryetari Agim Ademi, vizituan Federatën e Futbollit t
Vokrri: Ftoj heronjtë e Shqipërisë për miqësore me Kosovën Kryetari i Federatës së Futbollit të Kosovës, Fadil Vokrri, i emocionuar një ditë pas fitores historike të kombëtares sh
Dy kosovarët që do e ndjekin finalen e Championsit nga tribuna VIP (FOTO LAJM) Edhe Kosova do të ketë përfaqësuesit e saj në finalen e nesërme të Champions League mes Barcelonës dhe Juventusit. Pr
UEFA po përgatit Kosovën për anëtarësim (UEFA) vazhdon të jetë e mbyllur lidhur me zhvillimet rreth futbollit kosovar. Jep fare pak informata për këtë çështje.
Kosova i dorëzon Platinit kërkesën për anëtarësim në UEFA Delegacioni i FFK-së, kryetari Fadil Vokrri dhe sekretari i përgjithshëm Eroll Salihu, sot në selinë e UEFA-s, janë taku
FFK: RTK-ja nuk donte ta transmetonte ndeshjen e Kosovës Federata e Futbollit e Kosovës ka reaguar të dielën mbrëma pas një lajmi të paraqitur në Televizionin Publik për mostran
Kosovë-Gjermani, veteranët miqësore më 27 shtator Veteranët e Kosovës dhe Gjermanisë do ta zhvillojnë një ndeshje miqësore me 27 shtator. Kështu u vendos pas takimit të F
Shkodran Mustafi sot në Kosovë Futbollisti që u shpall kampion bote me Gjermaninë, Shkodran Mustafi do të vizitojë Kosovën. Ai pritet të takojë sot
Zyrtare: Kosova luan kundër Turqisë me 21 maj Përfaqësusja e Kosovës ndeshjen e radhës miqësore do ta luaj ndaj Turqisë. Burime te ORAinfo brenda FFK-së, bëjnë të
Presidenti i FFK-së "sulmon" Canën: Deklarata boshe Presidenti i Federatës së Futbollit të Kosovës, Fadil Vokrri, "ka sulmuar" kapitenin e Kombëtares shqiptare, Lorik Cana,