999 rezultate për

fetare

Të gjithë kundër Gruevskit! nga Dionis Xhafa Korrupsioni, pushteti gjakatar, tiparet diktatoriale, mizoria, nacionalizmi antishqiptar, tme
KOMENT/ Kur edhe Nardi bën politikë Koment nga Albeu.com Kur po bindeshim se vërtetë Nard Ndoka ishte thjesht një koncept dhe jo njeri prej mishi e
Ja çfarë thotë Nard Ndoka për emërimin e Idrizit si nënkryetar Kuvendi Kreu i demokristianëve, Nard Ndoka ka komentuar emërimin e Shpëtim Idrizit si nënkryetar të Kuvendit të Shqipërisë. N
BFI: Nuk vlen as "plani B" Në Bashkësinë Fetare Islame edhe më tej po vazhdon situate e nderë. Dy-tre “puçistë” kanë uzurpuar zyrat, nja 10-15 nëpu
KOMENT/ Erdogan, miku që hyn pa leje nga Dhoma e Pritjes në Kuzhinë Koment nga Albeu - Presidenti i Turqisë Rexhep Tajip Erdogan zhvilloi një vizitë të ngjeshur njëditore në Shqipëri duke
Myftinia Kumanovë: Qytetarë, ruani gjakftohtësinë Myftinia e Bashkësisë Fetare Islame në Kumanovë, përmes një komunikate për shtyp, i bën apel qytetarëve që të ruajnë gja
BFI: Deklarata e MPB-së tregoi se kush qëndron pas sulmeve Punëtorët e Rijasetit, të cilët të hënën u bënë viktima të një sulmi në selinë e BFI-së, demantojnë deklaratën e Ministr
BFI shkarkon Sekretarin e Përgjithshëm dhe Myftiun e Shkupit Rijaseti i Bashkësisë Fetare Islame, njofton se sot mbajti mbledhjen e rregullt duke miratuar disa vendime. Theks i v
KMSH vlerëson kontributin e Haxhi Vehbi Dibrës Komuniteti Mysliman i Shqipërisë organizoi aktivitetin kulturor “Haxhi Vehbi Dibra, një jetë në shërbim të Islamit dhe A
Vendet më fetare në botë, ja ku gjenden Kosova e Maqedonia (FOTO LAJM) Në nivel botëror, 2/3 e popullsisë e konsideron veten fetarë. Në studimin e "WIN/Gallup" kanë marrë pjesë 64,000 njerëz
KOMENT / Masakra në Kenia, terrorizmi që po vret botën nga Dionis Xhafa Sulmi në kompleksin universitar “Garissa” ka marrë jetën e 148 studentëve dhe është një ng
Rama: Shqipëria, përvojë e vëllazërisë fetare Kryeministri Rama sot ishte i pranishëm në takimin e Krerëve Katolikë të Urdhrit të Evropës. Në fjalën e tij, Rama bëri
Një park që kujton Kuranin dhe Biblën në Tiranë Nuk janë pak ata që çuditen me sjelljen e Ramës kryeministër në raport me besimet fetare. Shumë besimtarë mbajnë në mend
Nishani: Harmonia fetare, shembulli i paqes (FOTO LAJM) Presidenti Bujar Nishani përshëndeti sot paradite Konferencën Ndërkombëtare: “Islami dhe paqja botërore”, në të cilën is
Lame: Në Shqipëri ka indiferencë fetare, jo tolerancë "Në Shqipëri nuk ka tolerancë fetare por indiferencë fetare" Kështu mendon kreu i ALUIZNI-t Artan Lame. I ftuar në emisi
Bekir Halimi: Deklarata e Stavilecit është antikombëtare Bekir Halimi e ka cilësuar antikombëtare e antifetaredeklaratën e bërë nga ministri Blerand Stavileci. “Logjika e për
Veliaj: Në shtator Tirana do shndërrohet në kryeqytetin e besimit Një vit pas vizitës së Papa Françeskut, Shqipëria do të jetë sërish në qendër të vëmendjes së gjithë botës besimtare, si
Rexhepi: Është e pafalshme nëse na kanë përgjuar Kreu i Bashkësisë Fetare Islame, Sulejman Raxhepi ka dënuar përgjimin e 20 mijë qytetarëve të vendit dhe drejtuesve feta
Rreth 600 shqiptarë luftojnë në Siri Rreth 600 shqiptarë luftojnë në Siri, ndaj dhe Bashkësia Islame në Maqedoni do të nisë një projekt për parandalimin e re
Tahiri: Këshill mbarëkombëtar për të mbrojtur vlerat shpirtërore Gjatë një interviste për Radio Shkupin, Sekretari i Përgjithshëm i BFI-së ef. Afrim Tahiri, veç të tjerash, ka folur edh