Meta kërcënon me prerje dore Kryemadhin, Bashën e Edi Ramën: Do e bëj unë!
999 rezultate për

fetare

Trashëgimia Kulturore dhe Fetare në Kosovë (FOTO LAJM) ​Më 21 tetor të vitit 2015, 58 anëtarë të UNESCO-s votuan prapa dyerve të mbyllura në Paris, për rekomandimin mbi
Daçiç: Argumentet e Lunaçekut për UNESCO-n të rremë Shefi i diplomacisë serbe Ivica Daçiç ka vlerësuar se deklarata e nënkryetares së Parlamentit Evropian Ulrike Lunaçek se
Lunaçek: Insistimi i Serbisë për të penguar Kosovën në UNESCO, I pakuptueshëm "Trashëgimia fetare dhe kulturore serbe në Kosovë më së miri mund të mbrohet nëse Kosova bëhet pjesë e UNESCO-s, ndërsa
Votimi në UNESCO, rriten masat e sigurisë pranë objekteve të trashëgimisë Procesi i anëtarësimit të Kosovës në UNESCO, në tërë këto javë, ka qenë përballë një propagande dhe lobimi për mos-prani
Rama "çudit" OKB-në: Jam katolik, me grua myslimane, me fëmijë ortodoksë (VIDEO) Kryeministri Edi Rama ka folur sot në panelin e OKB-së lidhur me luftën kundër ekstremizmit dhe terrorizmit. Rama the
Haradinaj: Punëtorët e BIK të paguhen nga shteti Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, ka qëndruar sot gjatë ditës në qytetin e Mitrovicës. Siç
Shembull nga Kosova, ja çfarë bën një besimtar katolik për Bajram (FOTO) Mikel Quni nga Klina është shembulli më mirë i tolerancës ndërfetare në Kosovë. Sa herë që është festa e Bajramit ai pas
Fotoja e bashkëjetesës fetare në Kosovë (FOTO) Një selfie nga Novobërda shfaq një motër katolike dhe një besimtare myslimane të përqafuara me njëra-tjetrën për të treg
Toleranca ndërfetare ndaj shqiptarëve të krishterë në Fermanët e Shtetit Osman (FOTO) nga Dr. Genti Kruja - Kufijtë e Perandorisë Osmane në Evropë, kanë përfshirë një popullsi prej 40 milionë të krishterë
"Lutja e paqes 2015", Nishani pritje në Pallatin e Brigadave Presidenti i Republikës, Bujar Nishani mbrëmjen e djeshme priti në pallatin e Brigadave pjesëmarrësit e takimit të 28-të
Vlera e paçmuar e tolerancës fetare nga Dorian Koçi - Çështjet dhe debatet e mëdha politike në Shqipëri reflektojnë edhe ngjyrime e nuanca që në vetvete tej
Anëtarësimi në UNESCO bashkon të gjitha bashkësitë fetare të Kosovës (FOTO LAJM) Anëtarësimi i Kosovës në Organizatën e Kombeve të Bashkuara për Arsimin, Shkencën e Kulturën (UNESCO) ka bërë bashkë kre
Kreu i KMSH-së përfaqëson Ballkanin në Uashington: Shqipëria, model i Islamit për Evropën Departamenti Amerikan i Shtetit ka mirëpritur përfaqësues të Komuniteteve Myslimane nga vende të ndryshme të botës me ra
Katolikë e myslimanë festojnë bashkë Bajramin (VIDEO) Vizitat në familjet myslimane në festën e Bajramit janë tradicionale. Por, i veçantë mbetet urimi që vjen nga miku i bes
Shkup, besimtarët myslimanë falin namazin e Bajramit të Madh Në organizimin të Bashkësisë Fetare Islame të Maqedonisë në xhaminë Mustafa Pasha në Shkup u mbajt manifestimi qendro
Ismail Kadare: Rezistenca e Shqipërisë kundër shtypjes fetare Nga Karl-Markus GAUSS I lindur më 1936 në Gjirokastër në jug të Shqipërisë Ismail Kadare hyn në mesin e rrëfim
Itali, konferencë "Shqipëria: një shembull i bashkëjetesës ndërfetare në Evropë" Harmonia dhe bashkëjetesa ndërfetare në Shqipëri tashmë është një vlerë jo vetëm për popullin tonë, por edhe një shembul
Kjo është toleranca fetare në Kosovë (FOTO) Në Kosovë, ashtu si në Shqipëri, qytetarët jetojnë në harmoni të plotë mes tyre pavarësisht përkatësive fetare. Duke për
Ja pse Isa Boletinit nuk do ti falet Namazi i Xhenazesë Isa Boletini do të varroset pa rite fetare. Lajmin se nesër në Boletin nuk do të ketë falje të namazit të xhenazës, e ka
Kronikë e vitit 1989 / Rugova kërkon Pavarësinë e Kosovës (VIDEO) Një televizion francez ka realizuar një kronikë në Kosovën e vitit 1989, për problemet që kishte në atë kohë ky vend, pj