999 rezultate për

fetare

Gazeta polake: Shqipëria “kryeqytet” i tolerancës fetare në botë Gazeta polake “natemat.pl” i ka kushtuar një reportazh Shqipërisë, nisur nga fakti se në Paris u pa një gjest që mrekull
Rexhepi: Shteti diskriminon myslimanët Shteti diskriminon myslimanët në Maqedoni. Kjo është deklarata që ka shprehur sot kreu i Bashkësisë Islame në Maqedoni,
Thaçi: Në marshin e Parisit, Kosova dëshmoi tolerancë fetare Zëvendëskryeministri i Kosovës Hashim Thaçi, njëherësh Ministër i Jashtëm, në mbledhjen e sotme të qeverisë tha se Kosov
Papa: Bashkëjetesa fetare mund të arrihet, shembull Shqipëria Bashkëjetesa fetare është e mundur të arrihet. Ky është mesazhi që ka përcjellë Papa Francesku duke sjellë si shembull r
Rama: Shqipëria rrezikohet nga islamofobia, ta parandalojmë Kryeministri Edi Rama ka mbledhur sot në Tiranë, përfaqësues të fesë dhe medias, për t’i bërë edhe një herë jehonë, asaj
Shqipëria çon në Francë mesazhin e tolerancës fetare, Braçe sulmon Berishën Deputeti socialist Erjon Braçe, me anë të një statusi në rrjetin social Facebook, i është referuar marshimit në Paris, k
Emocionuese! Parisi duartroket 4 përfaqësuesit e besimeve fetare shqiptare (VIDEO) Në marshimin e madh të solidaritetit botëror kundër terrorizmit dhe intolerancës fetare, Shqipëria është shembulli unika
Paris, delegacioni shqiptar pritet nga presidenti Hollande (FOTO-VIDEO) Update - Delegacioni shqiptar që merr pjesë në "Marshin e Bardhë" në Paris dhe që kryesohet nga kryeministri Edi Rama, ë
Nga gruaja me bikini në terroriste, ja femra më e kërkuar në Francë (FOTO LAJM) E veshur me bikini me krahët rreth të dashurit të saj, kjo është Hayat Bumedien, përpara se të shndërrohej në bashkëpunë
Turizmi, Gjermeni apel për investitorët francezë Ministrja Gjermeni i ka shprehur ambasadorit ngushëllimet e saj për ngjarjet terroriste në Francë, duke shprehur solidar
Ambasadori i Francës në Tiranë: Atentati s’ka lidhje me fenë Ambasadori i Francës në Shqipëri, Bernard Fitoussi theksoi se atentati terrorist ndaj revistët "Charlie Hebdo", që trond
Kosova, model i harmonisë fetare Përfaqësuesi i Bashkësisë Islame të Kosovës, Ahmet Sadriu, thotë se pavarësisht tendencave të vazhdueshme për prishjen e
Mustafa: Shqiptarët të ruajnë tolerancën fetare Kryeministri Isa Mustafa ka uruar të gjithë besimtarët e krishterë për Krishtlindje. Në urimin e tij, Mustafa thotë s
Kuti e mistershme me mbishkrime fetare në varrezat e Korçës Një kuti e mbyllur hekuri e gjetur në ambientet e varrezave të Korçës prej punonjësve ka alarmuar policinë. Fillimisht u
Përmendoret e "Shkupi 2014" nxisin tensione etnike (FOTO LAJM) Në një raport të ri të përgatitur nga OJQ-ja maqedonase "Civil Centre For Freedoom" theksohet se ndërtimi i monumenteve
Hoilt: Rikthimi i konfliktit etnik në Maqedoni është i mundshëm Deputeti evropian Riçard Houit, në fjalimin e tij të fundit në rolin e raportuesit të deritanishëm për Maqedoninë në Par
Mediat maqedonase: Sulejman Rexhepi e ka shqiptarizuar BFI-në Mediat maqedonase vazhdojnë të shkruajnë akuza kundër kreut të BFI-së, Sulejman Rexhepi, duke thënë se ai e ka "shqiptar
64 shtete të botës kanë simbole fetare në flamujt kombëtarë, mes tyre Serbia dhe Mali i Zi (FOTO LAJM) Janë 64 shtete të botës që kanë simbole fetare në flamujt kombëtarë. Ndër këto shtete merr pjesë edhe Mali i Zi dhe S
Thaçi "frymëzohet" nga Papa: Ta bëjmë Kosovën "fole" të tolerancës ndërfetare Kryeministri në detyrë i Kosovës, Hashim Thaçit, e ka cilësuar "mbresëlënës" fjalimin e Papa Françeskut në Turqi. Në nj
Organizatat sekrete që supozohet se sundojnë botën (FOTO LAJM) Shumë kulte mistike, shumë shoqata politike dhe organizata fetare akuzohen se e sundojnë botën. Shoqëritë sekrete janë g