999 rezultate për

fetar

Fisi nomad ku një grua mund të ketë më shumë se një burrë dhe paraja nuk ekziston Fisi Chang Tang-Pa rrëzë Himalajave, është fisi që jeton larg çdo gjëje, në këtë zonë nuk bëhet fjalë për celularë, madj
Gazetari zbulon detaje për nënën që shkoi në Siri pranë nipit dhe mbesës: Më dogjën për ujë! "Më dogjën për një pikë ujë dhe ka lënë amanet që të mos kryen ritet fetare..." Gazetari Julian Kasapi në studion e "
Opozita rrëzon Gjukanoviçin, zgjedhjet e rralla në Mal të Zi Sipas rezultateve preliminare koalicionet opozitare në Mal të Zi kanë fituar 41 vota nga 81 sa janë në kuvendin e këtij
Harmonia fetare, vlera më e madhe e kombit shqiptar Intervistë me Dr. Genti Kruja, sociolog dhe ekspert i Dialogut Ndërfetar Dr. Kruja është pedagog i Sociologjis
Gazetarja flet për sektin fetar që mund të këtë çuar familjes Josifi drejt horrorit (FOTO LAJM) Ngjarja tragjike e Kombinatit në të cilën Zhaneta e Anisa Josifi, humbën jetën pasi vendosën të vetëflijoheshin me mosus
Si u bë Shqipëria vendi i parë ateist në botë (FOTO LAJM) Regjimi komunist i Shqipërisë e shpalli fenë të paligjshme dhe zhvilloi një fushatë të gjatë shtypjeje kundër besimtarëv
A ka lidhje mes vetëvrasjeve në masë në 2004 me horrorin në Kombinat? Flet ish-kreu i Kulteve "Por atëherë kemi pasur vetëvrasje për minorenë. Dhe shqetësimi ka qenë atëherë a mund t’i imponohej minorenëve. Duhet m
Kunati rrëfen mes lotësh vizitat në shtëpinë e viktimave: Sekti fetar i mori në qafë Sotir Kristollari, kunati i Zhaneta Josfifit, gruas që u vetëflijua bashkë me vajzën në banesë, rrëfen në një intervistë
Nënë e bijë u vetëflijuan, nisin hetimet ndaj sekteve fetare Vetëm dy ditë më parë i gjithë vendi u trondit nga ngjarja e rëndë ku në një apartament në Kombinat u gjet e vdekur një
Torturoi gjer në vdekje dy motrat e mitura, 64 vite burg për lideren e kultit fetar Një grua, e cila e konsideronte veten si udhëheqëse shpirtërore të një kulti fetar në Kolorado të SHBA-së është dënuar m
Psikologia hedh poshtë akuzat e 27 vjeçares: Nuk kemi patur mësues fetar (FOTO LAJM) Mbrëmjen e djeshme, në studion e emisionit "Dua të të bëj të lumtur", u prezantua historia e trishtë e një vajze të ritu
Zëvendësoi Rexhepin, ja kush është kreu i ri i Bashkësisë Fetare Islame në Maqedoni Rijaseti i Bashkësisë Fetare Islame në Maqedoninë e Veriut sot shkarkoi nga detyra kryetatin Sulejman Rexhepi. Në ve
Këtë vit, Bajrami nuk do të falet në sheshin ''Skënderbej'' Pas mbylljes si pasojë e koronavirusit, objektet e kultit kanë rihapur dyert dhe mirëpresin besimtarët, edhe pse në masa
Nga dita e nesërme në Maqedoni hapen xhamitë Bashkësia Fetare Islame nuk ndryshon qëndrimin për hapjen e xhamive. Vendimit të së premtes, vetëm iu shtuan masat se si
KNFSH zhvillon një aktivitet social dhe kulturor me fëmijët jetimë të zonës së tërmetit Në kuadër të 10 vjetorit të Javës Botërore të Harmonisë Ndërfetare, Departamenti i Gruas dhe Departamenti i Rinisë në Kë
Pacolli niset për në Washington, do të takohet me zyrtarët amerikanë Ministri i Punëve të Jashtme, Behgjet Pacilli është rrugës për në Uashington për të marrë pjesë me ftesë të Sekretarit A
Këshilli Ndërfetar thirrje politikës: Krijoni kushtet që shqiptarët të jetojnë normalisht Për herë të parë në historinë e vendit tonë, Këshilli Ndërfetar i Shqipërisë ka zhvilluar Konsultimet Kombëtare të të gj
KOASH reagon ashpër ndaj mitingut të PS-së në Kishë Teksa dekreti i presidentit Meta flet për anullimin e 30 qershorit, fushatat elektorale të maxhorancës po vazhdojnë të m
Mesazhi i Metës për krizën politike: Liderët politikë të marrin shembull nga drejtuesit e komuniteteve fetare në vend "Epoka e kultit të individit mbi atë të Zotit dhe integritetit njerëzor solli mënxyra të mëdha për popullin tonë. Falë Z
Haradinaj: Kosova, shembull i bashkëjetesës ndërfetare Kryeministri Ramush Haradinaj i ftuar për iftar në Pejë, në kuadër të muajit të shenjtë të Ramazanit tha se Kosova se k