999 rezultate për

festohet

Festa e Shën Valentinit zgjat 3 ditë! Cili është kuptimi i çdo date Shkurti është muaji i dashurisë, festohet gjithandej dashuria! Data 14 nuk është e vetmja që festohet. Të dashuruarit e
SHBA: Të mos festohet Dita e Republikës Serbe Ambasada e SHBA në Sarajevë njoftoi sot se festimi zyrtar i Ditës së Republikës Serbe është jo kushtetues dhe se qëndrim
Në Irak po festohet fitorja ndaj ISIS Forcat e armatosura të Irakut kanë mbajtur një paradë ushtarake në kryeqytetin e vendit, Bagdad, për të shënuar fitoren
Festat e çmendura të Pavarësisë, ja si festohet nëpër botë (FOTO LAJM) Këto ditë nëntori po festojmë 105-vjetorin e Pavarësisë së Shqipërisë. Nga Vermoshi në Konispol, të gjithë janë munduar
Halloween festohet edhe tek PSG (FOTO LAJM) Vëmendja për festën e “Halloween”-it kanë mbërritur edhe në kryeqytetin francez, tek ekipi i Paris-Saint Germain. Klu
Ja disa mënyra për të tmerruar njerëzit për Halloween (FOTO LAJM) Festa e Halloween njihet si festa e frikshme që festohet çdo vit në fund të muajit tetor. Shumë persona preferojnë t
Sot festohet 26 vjetori i pavarësisë së Maqedonisë Republika e Maqedonisë sot zyrtarisht shënon 26-vjetorin e pavarësisë së saj nga ish-federata jugosllave, përmes një ref
Ja si festohet Kurban Bajrami në Torino të Italisë (FOTO LAJM) Besimtarët në mbarë botën kanë festuar ditën e sotme Kurban Bajramin. Ashtu sikunder në vendin tonë, Kurban Bajrami u
Sot festohet Kurban Bajrami Kurban Bajrami apo në shqip “Festa e Flijimit”, festohet sot tek i gjithë komuniteti mysliman nëpër botë. Është ndër
Festohet në Skenderaj Qytetarët e Skenderajit të bindur në fitoren e PDK-së Banorët e fshatit Klinë e ulët kanë dal masivisht në zgjedhje d
"Çmendet " historiani maqedonas: 27 prilli të festohet se u rrah Zaevi dhe Sela Historiani maqedonas Stefan Micov, ka dhënë një deklaratë skandaloze për mediet, duke thënë se 27 prilli, mbrëmjen e mës
6 maji, ja çfarë bëjnë sot dibranët! Dita e Shën Gjergjit festohet për të përjetuar përfundimin e dimrit dhe ardhjen e stinës së verës. Në varësi të krahinës
Meta President, ja si po festohet te LSI (VIDEO) Kryetar i Lëvizjes Socialiste për Integrim në qeveri u zgjodh President i ri i Republikës së Shqipërisë, me votim të fsh
Sot festohet Sulltan Novruzi, Baba Mondi uron besimtarët bektashinj Kryegjyshi Botëror Bektashian Haxhi Dede Edmond Brahimaj ka uruar sot bektashinjtë në mbarë botën me rastin e festës së
India feston përfundimin e dimrit, çelet festivali i ngjyrave (FOTO LAJM) India ka nisur ditën e sotme festivalin e ngjyrave ‘Holi’ i cili festohet nga të gjithë njerëzit duke përdorur bojëra dh
8 Marsi, festohet edhe kështu në Shqipëri (FOTO LAJM) Ndërsa gratë nëpër botë sot presin dhurata, lule dhe urime, një realitet i tillë është i pamundur për një pjesë të grave
Thyhet rekordi i Ajaxit të viteve '70, festohet me 27 arka me birra Më në fund ka dalë një skuadër që ka thyer rekordin 44-vjeçar të Ajaksit të famshëm të viteve ’70, me 26 fitore radhazi.
"I lumtur që çdo festë e Bajramit po festohet në gjendje më të mirë ekonomike" Në pritjen e organizuar nga Bashkësia Islame e Kosovës, për të uruar zëvendësin e myftiut Naim Tërnava, Reshat Mexhidin,
Ja si festohet Dita e Domates në Spanjë (FOTO) Në Spanjë mbahet sot festa e përvitshme e domates, një traditë dhjetëra vjeçare që festohet në qytezën Bunol. Festa e
Ja si do festohet Shenjtërimi i Nënë Terezës në 4 shtator në New York Ky event është nën kujdesin e veçantë të ansamblistit z. Mark Gjonaj në bashkëpunim me organizatat e tjera të komuniteti