999 rezultate për

festivalit

Pak para nisjes, zbulohen emrat pjesëmarrës të festivalit “Kënga Magjike” (FOTO LAJM) Edicioni i 21-të i “Këngës Magjike” do të mbahet më datën 22 të këtij muaji. Kësaj here, krah Ardit Gjebreas do të je
Brenda festivalit të "Domates", çfarë ndodhi këtë vit në Spanjë (FOTO LAJM) Më se 20 mijë pjesëmarrës e kanë shkëmbyer domate mes vete, si pjesë e një festivali tradicional Tomatina, që zhvillohet
Për flamurin kuq e zi, Mali i Zi padit organizatorët e festivalit Ministria e Kulturës e Malit të Zi do të dorëzojë padi kundër organizatorit të festivalit tradicional popullor “Logu i T
Incidentet, Shala jep urdhër për mbylljen e festivalit të birrës Ministri i Tregtisë dhe Industrisë, Endrit Shala ka vendosur që ta mbyll aktivitetin e ‘’Beer and Wine Festival Prishtin
Dua Lipa dhe Gashi performojnë në Kosovë me një bashkëpunim të ri (VIDEO) Reperi Gashi do të performojë sërish në Prishtinë edhe këtë vit. Edicionin e kaluar të festivalit Sunny Hill, reperi
Një burrë vdes në Eurovision Në edicionin e sivjetmë të festivalit evropian të Eurovisionit është shënuar një tragjedi. Një shofer kamioni, 66-vje
Veshjet më të bukura të Festivalit të Filmit në Kanë (FOTO LAJM) Festivali i filmit në Kanë, është një ritual i përvitshëm. Në të marrin pjesë aktorë e personazhe të famshëm. Ky fest
Fituesi i festivalit “Eurovision” 2014 Conchita, bën ndryshim drastik në pamjen e tij (FOTO LAJM) Fituesi i festivalit “Eurovision” në vitin 2014, Thomas Neuëirth, i njohur nga të gjithë si Conchita Wrust, tërhoqi vëme
20 vite Këngë Magjike, zbulohet juria Manjola Nallbani, Orgesa Zaimi, Orinda Huta, Arben Skënderi dhe Armend Rexhepagiq. Këta janë emrat e njohur të artis
Festivali Mbarëkombëtar i Teatrit çel siparin e shfaqjeve tek skena e re “arTurbina” Skena e re “arTurbina” hapi dje dyert për të mirëpritur Festivalin Mbarëkombëtar të Teatrit, ngjarja më e rëndësishme te
Netët strugane të poezisë, shpërfillet gjuha shqipe Pushteti lokal në Strugë, i udhëhequr nga Ramiz Merko, nuk do t’i bojkotojë Mbrëmjet Strugane të poezisë, pavarësisht fa
"Dogji" Prishtinën, ky është mesazhi i fundit i Dua Lipës pas koncertit të mbrëmshëm (FOTO LAJM) Artistja shqiptare me renome botërore, Dua Lipa, ka performuar dje para mijëra fansave shqiptarë në natën e parë të fest
Rritet numri i të plagosurve në Festivalin e vrapit të demave Të paktën nëntë persona janë plagosur në ditët e hapjes së vrapit të demave, raportuan zyrtarët e Kryqit të Kuq. Trad
Festa e Demave, plagosen 5 persona Një person u dëmtua dhe katër të tjerë u lënduan, tha Kryqi i Kuq, në festivalin e Pamplonës që po mbahet në Spanjë.
Veliaj dhe ambasadori Japonez në edicionin e dytë të Festivalit të Resë Prej dy vitesh, Reja është shndërruar jo vetëm në një prej instalacioneve më të fotografuara nga turistët e huaj, por ed
Anri Sala i bashkohet sot festivalit tek Reja Programi i së Martës në Festivalin e Resë nis në orën 20:00 me Danc Teatër nga Kompania CUBE (Austri), me artistët Chris
Teatër e muzikë, vjen në Tiranë edicioni i dytë i Festivalit të Resë Bëhu gati për një verë të paharrueshme në qytet! Për të dytin vit radhazi, Tirana mirëpret Festivalin e Resë ose "Cloud
Luiz Ejlli flet për konfliktin me Adi Krastën netët e Festivalit I ftuar në emisionin “Dasara Radio Show” në Tema TV dhe MCN Radio, Luiz Ejlli ka folur ndër të tjera edhe për konfliktin
Manjola Nallbani reagon për herë të parë pas Festivalit të Këngës në RTSH Këngëtarja Manjola Nallbani ka reaguar për herë të parë pas Festivalit të Këngës në Radio Televizionin Shqiptar, ku ka f
Manjola Nallbani e zemëruar me Festivalin: U vendos fituesi 20 ditë para Një nga emrat e tjerë që ju rikthye muzikës pas shumë kohësh, është edhe Manjola Nallbani, e cila mori vendimin për tu