999 rezultate për

festivali

Festivali Ndërkombëtar i Filmit fillon sot edicionin e 11-të Sot nis festivali ndërkombëtar i filmit PriFest me 6 ditë festive, me mbi 70 filma, prej tyre 7 premiera botërore, 5 pre
Nga "The New York Times" te "Vogue Magazine", mediat ndërkombëtare "vijnë" në Kosovë për festivalin e madh Edhe këtë vit, për disa ditë rresht, Kosova do të jetë në qendër të vëmendjes evropiane dhe asaj botërore, për shkak të
Del në shitje ishulli privat i Pablo Escobar Ishulli privat Saddleback Cay në Exuma, Bahama, i cili është përdorur për të promovuar festivalin Fyre, i njohur si ahen
Incidentet, Shala jep urdhër për mbylljen e festivalit të birrës Ministri i Tregtisë dhe Industrisë, Endrit Shala ka vendosur që ta mbyll aktivitetin e ‘’Beer and Wine Festival Prishtin
Dua Lipa dhe Gashi performojnë në Kosovë me një bashkëpunim të ri (VIDEO) Reperi Gashi do të performojë sërish në Prishtinë edhe këtë vit. Edicionin e kaluar të festivalit Sunny Hill, reperi
"Innovate Your Way Out", festivali ku shkëmbehen idetë e reja të edukimit Për të gjashtin vit radhazi u organizua në Tiranë “Innovate Your Way Out”, që promovon inovacionin dhe edukimin kreativ
Festa e çmendur e të rinjve, festivali "Parklife" tërbon britanikët (FOTO LAJM) Veshjet të “frikshme” në ditën e dytë të festivalit “Parklife”, ndërkohë që dielli shkëlqen në Manchester, Angli. Rre
“Mirëdita, dobar dan”, Kosova shkak për protesta në Beograd Ultranacionalistë serbë u mblodhën në Beograd në shenjë proteste ndaj një festivali të njohur që promovon kulturën shqip
Grushta dhe lot në festivalin e Kanës, shpërthen çifti (FOTO LAJM) Brooklyn Beckham dhe e dashura e tij Hana Cross kanë sjellë dramën e parë në Kanë. Rojet e sigurisë thuhet se u dety
Përfundon festivali i Kanës, 20 foto më të bukura (FOTO LAJM) Mbrëmja e djeshme ishte e fundit e këtij viti për festivalin e Kanës. Ai filloi dy javë më parë duke tërhequr në tape
Një tjetër modele "zhvishet" në Festivalin e Kanës (FOTO LAJM) Vazhdojnë netët e Festivalit të Kanës. Shumë personazhe të njohur dhe artistë nga e gjithë bota ishin ftuar në premierën
Komedia qesharake e Ermalit dhe Elvanës në Kanë (VIDEO) Ermal Mamaqi dhe Elvana Gjata po luajnë një tjetër komedi me komedinë e tyre “Dy gisht mjaltë”. Prej dy ditësh publik
I gënjyen të gjithë! Ermali dhe Elvana nuk ndodhen në festivalin e Kanës (VIDEO) Prej dy ditësh Ermal Mamaqi dhe Elvana Gjata kanë informuar publikun se ndodhen në festivalin e Kanës për të promovuar f
Modeles shqiptare i ndodh e papritura në Festivalin e Kanës (FOTO LAJM) Të shumtë ishin personazhet e famshëm që u komentuan për veshjet e tyre në Festivalin e Kanës. Mes tyre ishte dhe modelj
Një burrë vdes në Eurovision Në edicionin e sivjetmë të festivalit evropian të Eurovisionit është shënuar një tragjedi. Një shofer kamioni, 66-vje
Rita Ora mahnit në Kanë (FOTO LAJM) Rita Ora i ka habitur të gjithë mbrëmjen e djeshme pasi u shfaq në Festivalin e Kanës në një bashkëpunim me ‘Magnum’.
Veshjet më të bukura të Festivalit të Filmit në Kanë (FOTO LAJM) Festivali i filmit në Kanë, është një ritual i përvitshëm. Në të marrin pjesë aktorë e personazhe të famshëm. Ky fest
Festivali i gjarprit në Itali (FOTO LAJM) Çdo vit njerëzit në Cocullo, një qytet i vogël mesjetar në rajonin Abruzzo të Italisë, zbukurojnë një statujë prej druri
Miriam Cani tregon pse nuk merr pjesë në Festivalin e Fundvitit Këngëtarja e njohur, Miriam Cani, ka qëndruar gjithnjë e tërhequr nga festivalet shqiptare. Lidhur me këtë, ajo ka fo
Këngëtarja e thotë troç: Në Festivalin e RTSH-së fituesi u zgjodh 3 ditë para (VIDEO) E ftuar së fundmi në emisionin "Gjesi" ishte këngëtarja e njohur Eliza Hoxha, e cila ndër të tjera ka rrëfyer publikisht