999 rezultate për

festival

Për herë të parë në "Festivalin e këngës", s'do ta njihni Anxhela Peristerin (FOTO LAJM) Këngëtarja e njohur Anxhela Peristeri ishte e ftuar në emisionin "Rudina" në Tv Klan. Gjatë intervistës, ajo rikujtoi pe
"Kjo është skandaloze", Era Rusi reagon pas "fitores" së Anxhela Peristerit në Festival (FOTO LAJM) Një ditë më parë u përhap lajmi se këngëtarja e njohur, Anxhela Peristeri, ishte shpallur fituese e Festivalit të Këngës
Anxhela Peristeri shpallet fituese e Festivalit? Reagon drejtori i RTSH-së (FOTO LAJM) Prej ditësh në portale ka qarkulluar lajmi se fituesja e Festivalit të Këngës në RTSH është përzgjedhur nga juria dhe aj
Këngëtari shqiptar reagon ashpër ndaj Festivalit të RTSH-së: Mbizotëron k*rvëria Çdo edicion i Festivalit të RTSH-së shoqërohet me polemika… dhe gjithmonë këto polemika kanë të bëjnë me fituesin. Që
Është zyrtare, kush do të prezantojë këtë vit "Festivalin e Këngës" (FOTO LAJM) Bukuroshja e ekranit shqiptar, Jonida Vokshi, u shpreh dje në “Wake Up” se ka marrë një ftesë për të prezantuar këtë vit
Nga Klea Huta te Blendi Salaj, kush do e drejtojë festivalin e RTSH-së? Festivali i fundvitit merr gjithmonë vëmendjen maksimale përsa i përket drejtuesve artistikë, por edhe pjesëmarrësve të
Jonida Vokshi ngre pikëpyetje, a do ta prezantojë Festivalin e Këngës? Në fund të tetorit, Radio Televizioni Shqiptar bëri publike listën me emrat e këngëtarëve pjesëmarrës në Festivalin e 59
Shpallet lista e këngëve pjesëmarrëse në Festivalit e 59 të Këngës në RTSH Edicioni i 59-të i Festivalit të Këngës në Radio Televizionin Shqiptar, hyn në një fazë më konkrete, pasi komisioni për
A do të shkojë Arilena Ara në Eurovision 2021? Zbulohet vendimi i Shqipërisë Pandemia prishi planet e festivalit “Eurovision 2020” dhe jo vetëm, pasi pritej që fituesja e festivalit të RTSH-së, Ari
Festivali në prag, mos ndoshta shqiptarët nuk duhet të ulërasin më në Eurovizion? (VIDEO) Shqiptarët kanë një tipar special dhe ai është të ngrenë zërin edhe kur flasin. Dashje, padashje, zëri i fortë dhe ku
Shqiptarja rrëmben vëmendjen në Festivalin e Filmit në Venecia! Pavarësisht vështirësive të këtij viti, Venecia ia doli të priste yjet për Festivalin e 77 Ndërkombëtar të Filmit. Event
Merret vendimi, kur do të mbahet Festivali i RTSH-së Situata me Covid-19 bëri që shumë festivale, evente apo kompeticione të ndryshme mos të mbaheshin. Megjithatë pavarë
Bëri "namin" në Festivalin e Filmit, Georginën e paska veshur stilistja shqiptare (FOTO LAJM) Ka qenë ndër më të komentuarat gjatë kësaj vere që sapo lam pas, po si për mos tu mjaftuar Georgina bëri mjaft zhurmë me
Feston ditëlindjen, e gjeni dot sa vjeç mbush sot Parashqevi Simaku (FOTO LAJM) Parashqevi Simaku emri më i dashur i skenës shqiptare për shumë festivale me radhë dhe që fitoi zemrat e publikut dhe s
Zbardhet vendimi, a do të zhvillohet këtë vit Festivali në RTSH? Radio Televizioni Shqiptar (RTSH) konfirmoi se Festivali i Këngës 59 do të zhvillohet, pavarësisht COVID-19. Edicion
Merret vendimi, ç'do të ndodhë këtë vit me Festivalin e Këngës Në një njoftim zyrtar, Radio Televizioni Shqiptar ka bërë të ditur se pavarësisht situatës së Koronavirusit, Festivali i
Nuk e ndërgjegjsoi as koronavirusi, Kina nis festivalin e mishit të qenve COVID-19 vazhdon të marrë mijëra jetë në të gjithë botën duke shkaktuar një ndër pandemitë më të gjata dhe më dëmtuese p
​Kinën nuk e tremb COVID-19, fillon festivali i mishit të qenve Kina nuk e ndal festivalin e qenve, pavarësisht pandemisë globale. Sipas mediave të huaja, bëhet fjalë për ngjarjen vjet
Olta Boka zbulon sekretin e Festivalit të RTSH: Triumfi rritej brenda meje (FOTO&VIDEO) Pak ditë më parë Olta Boka surprizoi ndjekësit me lajmin se do të bëhej nënë për herë të parë. Ajo dhe partneri, Ivi
Tirana mirëpret Festivalin Ndërkombëtar të Akuarelit, artistë nga Shqipëria dhe bota prezantojnë punimet më të mira Në Tiranë u çel Edicioni III i Festivalit Ndërkombëtar të Akuarelit, ku artistë nga Shqipëria dhe vende të ndryshme të b