999 rezultate për

festimet

Viti i Ri pritet në Zelandën e Re, Vesa Luma dhe Big Basta publikojnë pamjet nga festimet (VIDEO) Australia është kontineti i parë në botë që pret vitin e ri. Tashmë 2021-shi ka trokitur në anën tjetër të botës dhe pav
Rita Ora feston ditëlindjen, dalin fotot nga festimet e shqiptares (FOTO LAJM) Këngëtarja e njohur shqiptare Rita Ora, ka festuar dje ditëlindjen e 30-të. Familja e këngëtares kishin realizuar një
Krishlindje në periudhë pandemie, ja si pritet të festohet në Europë Masat e rrepta anticovid kanë paralizuar çdo lëvizje në të gjithë Europën, duke u bërë pengesë edhe për festimet e Krish
Planet që po bëhen për festimet e titullit të Real Madridit Real Madrid tashmë po punon në qytetin e Madridit në planet për të shmangur grumbullimin e njerëzve nëse ata fitojnë La
Si festohej 1 Maji në komunizëm, nga paradat te manifestimet në shesh para udhëheqjes Dita e sotme shënopn edhe ditën e punëtorëve, ditë që zakonisht do të ishte një ditë pushimi. Por Covid-19 i ka mbyll
Conte: Festimet i bëj nga pasioni, por kur humb vuaj më gjatë Trajneri i Interit, Antonio Conte, ka thënë se humbja ka ndikim më të madh tek ai sesa fitorja dhe ka pranuar se nuk di
Bushi sqaron festimin e fitores kundër Kosovës Trajneri i Shqipërisë U-21, Alban Bushi, ka thënë se festimet e lojtarëve të tij pas fitores kundër Kosovës janë normale
"Un Capitano", jeta e Francesco Tottit në një serial televiziv Autobiografia "Un Capitano" do të transformohet në një subjekt për këtë projekt televiziv të prodhuar nga Wildside. L
Veliaj kërkon të shtyjë Ditën e Verës: E festojmë me 17-të? E enjtja e ardhshme, 14 marsi, ndonëse zyrtarisht është Dita e Verës, sipas parashikimit të sinoptikanëve pritet të jetë
Festimet në Tiranë, jehonë në mediet ndërkombëtare (FOTO LAJM) Tirana e priti ndërrimin e viteve kur akrepat e orës shënuan 00:00 me fishekzjarret shumëngjyrëshe që shkëlqyen në qiell
Festimet e çmendura për Vitin e Ri (FOTO LAJM) Të rinjtë britanikë kanë festuar ndërrimin e viteve duke konsumuar alkool. Rrugët e qyteteve të mëdha u mbushën me njerë
Ndahen 600 mijë euro për festimet e pavarësisë Qeveria e Kosovës ka ndarë 600 mijë euro për shënimin e 10 vjetorit të Pavarësisë. Këto mjete janë ndarë nga Fondi i Rez
Ende asnjë lider i huaj nuk e ka konfirmar pjesmarrjen për festimet e pavarësisë Kryeministrat dhe presidentët e shteteve të Bashkimit Evropian dhe të vendeve tjera mike të Kosovës nuk pritet të vijnë
Frika nga terroristët, bota blindohet nga policia Qindra-mijëra zyrtarë të rendit, ushtrisë dhe sigurisë do të dislokohen në qytete në gjithë botën si masa mbrojtëse për
FOTOT / Festimet për 105-vjetorin në Tiranë, vendosen kurora me lule te Monumenti i Pavarësisë Tirana përkujton sot 105-vjetorin e shpalljes së Pavarësisë së Shqipërisë, datë kur Ismail Qemali dhe udhëheqësit e tjer
Fillojnë festimet e zyrtarëve të AAK-së për fitoren në Istog Në Qendrën për Numërim dhe Regjistrim po numërohen votat me kusht, votat përmes postës dhe votat e personave me nevoja t
Kërcet kallashi pas fitores së Visar Ganiut në Çair (VIDEO) Festimet e BDI-së për fitoren në Komunën e Çairit janë shoqëruar me të shtëna dhe armë zjarri, ku sipas disa incizimeve
BDI nis festimet në sheshin Skenderbej në Çair (VIDEO) Visar Ganiu i BDI-së është duke udhëhequr deri më tani në garën për Çairin me 5.245 vota kundrejt 5.098 votave të marra
Nën kërcënimin e luftës kurdët fillojnë festimet për pavarësi (FOTO LAJM) Pavarësisht kërcënimeve, madje edhe ushtarake, popullata kurde në Irak ka filluar festimet pas referandumit që po mbahet
Sot fillojnë festimet e ditës së pavarësisë së Maqedonisë Nga sot fillon festimi i 8 Shtatorit, Ditës së pavarësisë së Maqedonisë, e cila këtë vit shënohet me moton “Maqedonia e