999 rezultate për

festa

Një këngë e vecantë për të uruar festat e Nëntorit (VIDEO) Edhe sivjet, Kolegji Turgut Ozal ju ka uruar shqiptarëve festat e 28 dhe 29 Nëntorit përmes nje kënge të përgatitur enka
Skenderaj shkëlqen në prag të festave kombëtare Komuna e Skenderaj ka nisur që disa ditë përgatitjet për festat e 28 nëntorit, ku edhe ka publikuar agjendën se cilat ja
Nëse festat keni vendosur t’i kaloni jashtë, mësoni si të largoni frikën nga fluturimi Nëse jeni nga ata persona që e dinë mirë sesa e frikshme është të udhëtosh me avion dije se ka një zgjidhje. Ja 10
Kjo pemë festash, fsheh pas vetes një histori frymëzuese Tashmë kanë nisur festat në të gjithë botën, edhe pse është akoma nëntor. Por kjo pemë Krishtlindjesh në Gjermani th
Rozana Radi tregon dëshirën e e saj të festave: Dua të bëhem nënë Rozana Radi asnjëherë nuk flet për jetën e saj private. Para kësaj, Bora Zemani e pyeti këngëtaren se për çfarë i lut
Xhesika dhe Jehona ndezin Instagramin me një kërcim të nxehtë (VIDEO) Dy shoqet shumë të mira sjellin pamje nga festa në shtëpitë e tyre. Dyshja po kalojnë mjaft shumë kohë bashkë, e këtë h
"Bunga-bunga", tjetër kokëçarje për Berluskonin Ish-kryeministri italian, Silvio Berlusconi do të dalë sërish përpara gjyqit, këtë herë i akuzuar se ka paguar një dëshm
“Mallkimi i nëntorit”, a do t’i shpëtojë ndarjes lidhja juaj Në 2010-n, gazetari Devin McCandless grumbulloi të dhënat e mbi 100,000 profileve në Facebook dhe zbuloi se njerëzit nda
Festa e huaj e Halloween, shpenzime të "frikshme" në Tiranë Halloween është një festë traditë e amerikanëve, e cila ndonëse pa asnjë kontekst historik apo kulturor, filloi të prakt
Çfarë shkroi terroristi grek në qendër të fshatit para vrasjes (FOTO LAJM) Terroristi grek, Kostandinos Kaçifas i cili u vra nga forcat speciale RENEA, mësohet se para se të qëllonte kundrejt pol
Icardi harron fitoren, ku shkoi heroi i Interit pas ndeshjes (VIDEO) Sulmuesi dhe kapiteni i Interit, Mauro Ikardi konfirmohet sërish deciziv në derbin e Milanos. Por këtë herë fitorja k
Pas ndarjes nga Seldi, në krahët e kujt po e feston ditëlindjen Mimoza? (FOTO LAJM) Ndarja e çiftit më të njohur të showbizit, Seldi Qalliu dhe Mimoza Shkodrës bëri bujë të madhe në rrjet dhe të gjithë is
Ndezi Tiranën me fishekzjarre, dalin fotot nga festa e vajzës së Majlinda Bregut Nuk është hera e parë që emri i vajzës së Majlinda Bregut lakohet në rrjetet sociale dhe mediat e ndryshme si një vajzë
Nis festa e kuqe, Mala ndez stadiumin me golin fantastik (VIDEO) Po luhet në “Selman Stërmasi” derbi i shumëpritur mes Tiranës dhe Partizanit. Në stadium situata është e zjarrtë ndë
Ndroqi pret “Vera n’Shesh”, festa e produkteve vendase dhe kulinarisë “Vera n’Shesh” mblodhi bashkë dje pasdite banorët e zonës së Ndroqit, prodhues dhe miq të apasionuar pas produkteve vend
Dalin fotot nga festa suprizë e ditëlindjes së Flori Mumajesit Ditën e sotme, këngëtari i njohur Flori Mumajesi ka festuar 36-vjetorin e lindjes së tij. Që në orët e para pas mesn
Gjithçka nis pas mesnate: Brenda festave të çmendura në Mikonos (FOTO LAJM) Jeta nuk përfundon kurrë në ishullin e mirënjohur grek të Mikonosit në Egjeun qendror. Pasi ka përfunduar pjesa e par
Qeveria zbardh shifrat: Kaq para u harxhuan për festën e NATO-s Qeveria e Maqedonisë njofton se festa “Shkojmë përpara – Maqedonia në NATO dhe BE” me rastin e ftesës për anëtarësim në
Shpërthen festa anë e mbanë Francës (VIDEO) Franca është fituesja e Kupës së Botës "Rusia 2018", ku mposhti Kroacinë me shifrat e përgjithshme 4-2 në "Luzhniki Stad
E mahnitshme, festa e kroatëve para finales do ju lërë pa fjalë (VIDEO) Kroacia do të përballet me Francën për të vendosur se cila do të jëtë skuadra që do të ngre lartë Kupën e Botës. Tifo