999 rezultate për

festa

Festat e fundvitit "shëndoshin" yjet e futbollit (FOTO LAJM) Siç dihet, festat e fundvitit janë gjithmonë të dëmshme për ata që nuk duan të kenë probleme me mbipeshën pasi tavolinat
Mësoni sa ditë pushim kanë fëmijët tuaj me rastin e festave Bazuar në Ligjin për festat zyrtare në Kosovë dhe Kalendarin për vitin shkollor MASHT përmes një komunikate për media nj
Çmenden vëllezërit Pogba, festa e tyre është speciale (VIDEO) Pol Pogba njihet për shakatë e tij dhe për karakterin gazmor që ka. Gjithsesi,duket se e gjithë familja Pogba është gazm
Meghanit nuk i dridhet qerpiku, thyen protokollin edhe për festa Dita e sotme shënon festën e Krishlindjeve dhe kudo në botë mbahen mesha për të festuar lindjen e Krishtit. Por cfarë
Si të shmangni shëndoshjen gjatë festave të fundvitit Festat janë më pranë se kurre dhe dietologët rekomandojnë që të mos përfundoni mbipeshë, duke i bërë më të vetëdijshëm k
Që ta kuptojnë të gjithë, pse vëmë një pemë në shtëpi për festa Çfarë kuptimi ka Pema e Krishtlindjeve? Çdo dimër, familjet në të gjithë botën zbukurojnë një pemë, për t’a quajtur vigj
Pse e kuqe dhe jeshile? Historia që fshihet pas ngjyrës së festave Nuk është se një ditë, ngjyra e kuqe dhe e gjelbër u shpallën ngjyrat e Krishtlindjeve. Ka një histori të gjatë dhe
Periudha më stresuese, si të menaxhoni gjithçka rreth festave Presioni festiv me të vërtetë fillon të rritet që nga fillimi i dhjetorit. Të afërmit fillojnë vizitat, dhe ekziston një
Krishtlindje të bardha! Dëborë dhe akuj për festat e fundvitit Temperatura të ulëta, ngrica, reshje shiu, dëborë në zonat malore. Ky është parashikimi i motit për pasditen e sotme
Festat, kryebashkiaku shpërndan dhurata për fëmijët me aftësi të kufizuara dhe romë (FOTO LAJM) Festat e fundvitit dhe atmosfera e gëzueshme që ato ofrojnë kanë trokitur edhe për fëmijët me aftësi të kufizuara të ins
Sallata e festave me ton Se pari perzijme salcen me majonezen,ajken e tharte,trangujt e grire ne rende,shtojme krip dhe piper te zi sipas shijes,
Nga flirtet tek veshja, çfarë duhet patur parasysh gjatë festave të punës në fundviti Fundi i vitit shoqërohet nga festa të ndryshme, jo vetëm familjare por edhe me kolegët e punës. E në këtë rast, për
A do të ketë më fishekzjarrë? Policia e Shtetit zbulon planin e masave për festat Policia e Shtetit ka ndërmarrë një plan masash për të siguruar mbarëvajtjen e festave të fundvitit që ka të bëjë me akse
Festa kthehet në tragjedi, babai i dy fëmijëve vritet me plumb në gjoks (VIDEO) Kthehet ne tragjedi nje feste mes miqsh ne SHBA. Babai i dy femijeve, Yemil Arguelles, ishte duke festuar, qeshur egezua
Recetat e festave përgatitur nga shefat e kuzhinës së Hilton Garden Inn Tirana (FOTO LAJM) Në përmbyllje të vitit 2018, si viti i parë i markës Hilton në Shqipëri nëpërmjet hotelit Hilton Garden Inn Tirana, si d
Afrohen festat pakësohen blerësit Ashtu si në çdo fundvit, një nga shqetësimet e konsumatorëve shqiptarë është rritja e çmimeve, kryesisht e produkteve us
Plot me ngjyra, atmosfera e festave në Tiranë (FOTO LAJM) Tirana po përgatitet për natën më të gjatë të vitit, atë të ndërrimit të viteve dhe atmosfera festive ndjehet kudo në kr
Kartolina e fundvitit për festa? Meghan dhe Harry sjellin foton e papublikuar nga dasma Një kartolinë nga familja mbretërore. Jo se do na mbërrijë ndonjë ditë në derë, por pse të mos e shohim? Në këtë kohë
Këngëtarja shqiptare tregon pamjet nga shtëpia super luksoze për festa Në qershor të këtij viti, modelja e njohur Afërdita Dreshaj kurorëzoi me martesë dashurinë e saj me sportistin çek Jakub
"Yjet" e Juventusit, darkojnë bashkë në prag të festave të fundvitit (FOTO LAJM) Juventusi e ka nisur majft mirë Serinë A këtë sezon teksa ka regjistruar 14 fitore dhe një barazim duke ecur të qetë dre