999 rezultate për

festa

Vajza e Lorik Canës feston ditëlindjen e parë, publikohen pamjet nga festa (FOTO LAJM) Ditën e djeshme vajza e Lorik Canës, Enkeleida, ka festuar 1-vjetorin e lindjes. Çifti Cana janë kujdesur që për më të v
Shteti fqinj jep lajmin e mirë: Hapim kufijtë, nuk duhet testin e COVID-19! Mali i Zi ka vendosur të hapë kufijtë për këdo duke hequr kushtin e testit PCR. Ministrja e Shëndetësisë, Jelena Boro
Festa e fëmijëve të Lionel Mesit nga shtëpia (VIDEO) Lionel Mesi është rikthyer që të marrë sërish vëmendjen në “La Liga” pas një sezoni që është përballur më tepër me kriti
Kjo është maska ideale për fytyrën që duhet të bëni pas festave të fundvitit Tashmë që jemi përshëndetur me festat e fundvitit dhe zyrtarisht kemi hyrë në një tjetër vit të ri kalendarik, merrni fr
Dietë pas festave? Cilat janë ushqimet që treten më shpejt dhe ato që ju ngopin për më gjatë Ndikimi i tretjes në rënien nga pesha është mjaft domethënës. Të gjithë e kemi tepruar për festa dhe menjëherë duam t'i
Kthimi në punë pas festave, si ta keni më të lehtë rikthimin në rutinë Ditët e pushimit gjatë festave janë fantastike për tu rimëkëmbur nga ritmi kaotik i ditëve plot angazhime të vitit, por
Sot zgjatet sërish orari i lëvizjeve, mbarojnë masat shtrënguese që u vendosën gjatë festave Data e sotme, 4 Janar, shënon dhe lehtësimin e masave kufizuese në vendin tonë, me një zgjatje prej 90 minuta të orarit
Si të ktheheni në formë pas festave të fundvitit Festat e fundvitit ofrojnë për te gjithë momente te bukura qe ruhen për një kohe te gjate ne kujtese. Mbrëmje te bukura,
Bien ndjeshëm shifrat! Kaq viktima dhe të infektuar rezultuan për festa Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ju informon për situatën epidemiologjike në vend si dhe të dhënat për ra
Covid-19, Greqia rivendos masat shtrënguese pas festave Nga nesër deri në 11 Janar Greqia do të shtrëngojë masat kundër covid-19. Në mënyrë të veçantë, siç njoftoi zëdhënësi
E keni tepruar me ushqimin për festa? Kjo është pija që largon toksinat nga trupi Gjatë ditëve tëfestave të gjithë e kemi tepruar me ushqimin, kush më shumë e kush më pak. Kjo ka bërë që organizmi jonë
Mos i ftoni! Këto shenja të horoskopit nuk i shijojnë fare festat Ka disa persona që nuk i pëlqejnë festat dhe nuk i shohin si aspak argëtaue. Edhe astrologët kanë zbuluar se ka disa she
Sa kilogramë shtojmë mesatarisht gjatë festave të fundvitit, si ta kontrolloni balancën Studimet thonë se periudha e festave është kritike për ata që i druhen mbipeshës dhe për këtë të gjithë pajtohemi. Gj
Kishin ardhur për festa, del fotoja e dy djemve që i vrau babai Mediat kosovare kanë publikuar foton e dy të rinjve, viktimë e krimit tragjik dje në fshatin Pozhoran të Komunës së Viti
E doni kuletën plot gjatë 2021? Dhuroni dhe merrni këtë produkt natën e Vitit të Ri Në festat e fundvitit, gatuhet edhe një pjatë që përmban thjerrëza. Se me ç’recetë, nuk është shumë e rëndësishme! Po
Qeveria e Maqedonisë u bën thirrje qytetarëve që të respektojnë masat dhe rekomandimet gjatë festave Qeveria e Republikës së Maqedonisë së Veriut të gjithë qytetarëve ua uron festat e krishtlindjeve dhe Vitit të Ri, duke
Pse cikli menstrual nuk vjen ose vonohet gjatë festave Mes arsyeve pse menstruacionet mund të mos vijnë një muaj ose të vonohen disa ditë, janë edhe festat e fundviit. Sipas n
Dekorimet më qesharake për festat e fundvitit (FOTO LAJM) Dekorimi i pemës së Vitit të Ri është traditë që sjell gëzim për fëmijët, si dhe e ndryshme në shtëpitë e njerëzve. T
Probleme me tretjen ditët e festave? Nëse ndiqni këto këshilla nuk do të keni më Periudha e festave mund të konsiderohet si periudha më e bukur dhe njëherësh më e vështirë e vitit për ata që janë në di
Dhuratat e çuditshme që anëtarët e familjes mbretërore shkëmbejnë gjatë festave Në Krishtlindje ne tradicionalisht ofrojmë dhurata për njëri-tjetrin. Ndonjëherë dhurata me vlerë financiare, herë emoci