999 rezultate për

ferrit

Thënie dhe kuriozitete për futbollin Gjithçka di, me siguri të madhe, mbi moralin dhe detyrimet e njerëzve ia detyroj futbollit. Albert Camus. Mos lejoni
Rrëfimi i 68-vjeçares pasi mundi COVID-19: Ishte udhëtim drejt ferrit, por ia dola! Koronavirusi është virusi infektiv që po trondit botën. "Koronavirusi nuk është një grip i parëndësishëm: dhimbja ësh
Mall për të atin, vajza e Xhevdet Ferrit bën dedikimin prekës (FOTO LAJM) 16 janari ishte një ditë zie jo vetëm për familjne Feri por për të gjithë shqiptarët. Në këtë datë aktori i dashur pë
Rajmonda Bulku tregon momentin kur mësoi vdekjen e Ferrit: Po bërtiste me të madhe Aktorja e njohur, Rajmonda Bulku, rrëfen në emisionin “Kjo Javë” në News24, se si e mësoi lajmin e hidhur të ndarjes së
Ndërroi jetë dje, Rajmonda Bulku zbulon pengun e Xhevdet Ferrit Kinematografia shqiptare humbi dje një nga emrat e saj më të shquar. Xhevdet Ferri ndërroi jetë në moshën 59 vjeçare,
E bija e Xhevdet Ferrit bën dedikimin më prekës për të atin (FOTO LAJM) Ditën e djeshme nda nga jeta aktori shumë i njohur shqiptar, Xhevdet Ferri. Aktori humbi betejën me një sëmundje të p
Viktor Zhusti përlotet kur flet për ndarjen nga jeta e Ferrit: O Zot, e paimagjinueshme Aktori Viktor Zhusti ka marrë vesh lajmin e hidhur të ndarjes nga jeta të aktorit të madh, Xhevdet Ferri, në një lidhje
Ndriçim Xhepa tregon sëmundjen që i mori jetën Xhevdet Ferrit: I isha në spital Ndriçim Xhepa ka zbuluar për News 24 se kolegu i tij, Xhevdet Ferri i cili vdiq sot vuante nga një sëmundje pulmonare në
Ndarja nga jeta e Xhevdet Ferrit, Rama: S’kam fjalë! (FOTO LAJM) Kinematografia shqiptare është në zi pasi ka humbur një ndër aktorët më të mirë të saja. Mësohet se ka ndërruar jetë
Flakët e ferrit, dalin pamjet e frikshme nga zjarret në Australi 25 të vdekur, mijëra shtëpi të shkatërruara dhe dhjetra mijëra ta pastrehë përveç dëmeve të pallogaritshme materiale.
"Rrugët e ferrit" që morën 203 jetë njerzish në vetëm 11 muaj Viti 2019, ka marrë plot 203 jetë njerzish në aksidente. Krahasuar me vitin e kaluar, janë rregjistruar 13 viktima m
Shorti i "EURO 2020" na rezervon grupin e "ferrit" (FOTO LAJM) Është hedhur shorti për finalet e Kupës së Evropës që do të zhvillohet gjatë verës së ardhshme në një edicion special në
Rritet numri i viktimave të "ferrit" në Australi, zjarret përpijnë sërish jetë Ka shkuar në katër numri i personave që kanë gjetur vdekjen për shkak të zjarreve masive në Australi. Autoritetet ven
E çoi burri në kampin e ferrit në Siri, flet nëna e Ruzhdie Balliut Pas rastit të vogëlushit Alvin Berisha, i cili ndodhej prej pesë vitesh në kampin në Siri, bëri që të rikthehej vëmendj
“12 minutat e ferrit”, në këtë vend bëhet stërvitje ekstreme për t’u bërë roje burgu (FOTO LAJM) Nëse në shumë vende, duhet një CV e mirë dhe disa parametra fizike, në këtë vend të jesh roje burgu kërkon mund dhe një
"Kampi i ferrit", si po jetohet në ishullin grek (FOTO LAJM) Një grua dhe fëmija e saj raportohet të kenë ndërruar jetë si pasojë e revoltave që shpërthyen dje në ishullin grek të L
Kanë aq bomba bërthamore sa mund të shkatërrohej toka disa herë! 9 vendet që kanë armën e ferrit Numri i mbushjeve bërthamore është zvogëluar gjatë vitit të kaluar, megjithëse vendet vazhdojnë të modernizojnë forcat e
Fill pas ferrit komunist: Foto tronditëse nga Shqipëria në '91 (FOTO LAJM) Në qytetin e Fierit do të çelet një ekspozitë me një tematikë mjaft të veçantë. Kjo ekspozitë do të çelet në ambiente
Portat drejt Ferrit: Ç'po del në dritë nga tunelet e Majave Arkeologët në Meksikë kanë filluar gërmimin e një tuneli të fshehtë që mendohet të çojë nën një piramidë të ndërtuar nga
Një pjesë e vogël e ferrit ekziston edhe në tokë (FOTO LAJM) Në një dhomë betoni, pa dritare, formohet ajo që mund të quhet një version i vogël i ferrit në tokë. Brenda kësaj ndë