999 rezultate për

ferri

Rama bojkoton Haradinajn pas sherrit në Berlin Kosova inaguron sot Autostradën "Arbën Xhaferri", e cila e lidh atë me Maqedoninë e Veriut. Kjo ceremoni ka bërë që qeve
Talat Xhaferri emocionohet pasi burri me qeleshe nxorri hartën e Shqipërisë etnike (VIDEO) Talat Xhaferi kryeparlamentari i Maqedonisë veriore u emocionua fortë kur plaku i shpalosi hartën e Shqipërisë etnike.
Portat drejt Ferrit: Ç'po del në dritë nga tunelet e Majave Arkeologët në Meksikë kanë filluar gërmimin e një tuneli të fshehtë që mendohet të çojë nën një piramidë të ndërtuar nga
Frikë në Tiranë, 13 vjeçarja rrëmbehet nga shkolla dhe dërgohet në hotel Një ngjarje e rëndë është regjistruar pranë shkollës 9-vjeçare në Kodër Kamzë, Tiranë. Raportohet se një 25-vjeçar ka rr
Një mrekulli, dalin pamjet e plota të autostradës "Arbën Xhaferri" (VIDEO) Kanë mbetur edhe disa javë kur autostrada “Arbën Xhafer”, që lidhë Kosovën me Maqedoninë Veriore”, do të jetë gati për q
Këto krijesa vijnë nga ferri (FOTO LAJM) Një numër i madh i peshqve që jetojnë në thellësi të deteve janë gjetur në një plazh skocez. Duke gjykuar këto foto,
Kështu duket ura më e lartë në Ballkan në autostradën "Arbwn Xhaferri" (FOTO LAJM) Ka mbetur edhe pak kohë deri në hapjen zyrtare për qarkullim të autostradës ‘Arbër Xhaferi’. Autostrada e cila lidh P
Një pjesë e vogël e ferrit ekziston edhe në tokë (FOTO LAJM) Në një dhomë betoni, pa dritare, formohet ajo që mund të quhet një version i vogël i ferrit në tokë. Brenda kësaj ndë
Brenda Portës së Ferrit, atje ku zjarri nuk shuhet prej 40 vitesh (FOTO LAJM) Këto pamje “apokaliptike” vijnë nga një gropë e zjarrtë në mes të shkretëtirës Karakum në Turkmenistan, e cila vazhdon
Tjetër aksident në Kosovë, vetura e KFOR’it përmbyset në autostadrën Arbën Xhaferri Aksidenti i tretë me radhë ka ndodhur në autstradën Arbën Xhaferi, më saktësisht në fshatin Babushë të Lipjanit. Zëdh
Xhaferri eviton pyetjen nëse ka apo jo krizë politike Kreu i Kuvendit, Talat Xhaferi, i ftuar në “Programin 200” në Alsat, në pyetjen nëse ka apo nuk ka krizë politike pas as
Sela: Xhaferri i turpëroi qytetarët e shqiptarë Aleanca për Shqiptarët vlerëson se pas dështimit për heqjen e imunitetit të Veljanovski, pushteti është jolegjitim për s
Përplasje mes VMRO-së dhe Talat Xhaferrit Sapo ka filluar seanca parlamentare për heqjen e imunitetit të deputetit të VMRO-DPMNE-së, Trajko Veljanovski, dhe menjë
Talat Xhaferri: Kosova mos e zgjasë dialogun me Serbinë Kryetari i Kuvendit të Maqedonisë, Talat Xhaferri shprehet se Kosova nuk duhet ta lejë gjatë marrëveshjen finale me Ser
Asnjë votë kundër, Xhaferi falenderon deputetët nga Kuvendi i Shqipërisë Kuvendi i Shqipërisë ka votuar protokollin për anëtarësimin e Republikës së Maqedonisë së Veriut në Nato. Votimi u mbyll
Turpi në Kuvend ndodhi kur ishte Talat Xhaferri (FOTO LAJM) Pamje të pahijshme kanë dhënë sot deputetët e Kuvendit të Shqipërisë ku pas të sharave të Ramës ndaj Bashës si edhe përq
Xhaferri e nis seancën shqip dhe lëshon batare ndaj VMRO-së Kryetari i Kuvendit Talat Xhaferi sot për herë të parë në historinë e punës të trupit ligjdhënës e filloi seancën në gju
Autostrada "Arbën Xhaferri" pritet të hapet së shpejti Autostrada ‘Arbën Xhaferi’ së shpejti pritet që të lëshohet për qarkullim. Këtë e ka bërë të ditur Minisri i Infrastr
Unitedin e pret ferri, këto janë supersfidat që do të luaj skuadra e Mourinhos Sot, në Nyon të Zvicrës, u mbajt shorti i 1/8 të finales së Ligës së Kampionëve dhe një nga ndeshjet më interesante të k
E acaroi përkthyesja, Talat Xhaferri i bie tavolinës dhe i kërkon të flasë shqip (VIDEO) Një moment pakujdesie e përkthyeses e ka nervozuar kryetarin e Kuvendit të Maqedonisë Talat Xhaferi, në momentin që po u