999 rezultate për

ferri

Tanke dhe makineri "ferri", njihuni me bishat e Luftës së Dytë Botërore (FOTO LAJM) Një seri fotosh me ngjyra ka treguar se si dukeshin makineritë e luftës që janë përdorur në Luftën e Dytë Botërore. K
Rajmonda Bulku tregon momentin kur mësoi vdekjen e Ferrit: Po bërtiste me të madhe Aktorja e njohur, Rajmonda Bulku, rrëfen në emisionin “Kjo Javë” në News24, se si e mësoi lajmin e hidhur të ndarjes së
Ndërroi jetë dje, Rajmonda Bulku zbulon pengun e Xhevdet Ferrit Kinematografia shqiptare humbi dje një nga emrat e saj më të shquar. Xhevdet Ferri ndërroi jetë në moshën 59 vjeçare,
Nuk ishte shkaku sëmundja e rëndë! Vajza e aktorit zbulon pse u nda nga jeta Ferri Ditën e djeshme u nda nga jeta aktori Xhevdet Ferri, duke u futur kinematografinë shqiptare në zi. Ndërkohë ku kanë
U nda dje nga jeta. aktori Ali Bega rrëfen takimin e parë me Xhevdet Ferrin Një prej ikonave të kinematografisë, aktori brilant i skenës Xhevdet Ferri, ka mbyllur sytë mbrëmjen e djeshme pas luftë
Me modesti siç edhe jetoi, përcillet për në banesën e fundit Xhevdet Ferri Humbja e aktorit shqiptar Xhevdet Ferri, ishte një humbje e madhe për të gjithë artin shqipëtar. Ai u dërgua sot në b
"E takova mbrëmë në spital", Ndriçim Xhepa tregon momentet e fundit me Xhevdet Ferrin (FOTO LAJM) Ditën e djeshme është ndarë nga jeta aktori shumë i njohur shqiptar, Xhevdet Ferri. Aktori humbi betejën me një sëmun
E bija e Xhevdet Ferrit bën dedikimin më prekës për të atin (FOTO LAJM) Ditën e djeshme nda nga jeta aktori shumë i njohur shqiptar, Xhevdet Ferri. Aktori humbi betejën me një sëmundje të p
Viktor Zhusti përlotet kur flet për ndarjen nga jeta e Ferrit: O Zot, e paimagjinueshme Aktori Viktor Zhusti ka marrë vesh lajmin e hidhur të ndarjes nga jeta të aktorit të madh, Xhevdet Ferri, në një lidhje
Ndriçim Xhepa tregon sëmundjen që i mori jetën Xhevdet Ferrit: I isha në spital Ndriçim Xhepa ka zbuluar për News 24 se kolegu i tij, Xhevdet Ferri i cili vdiq sot vuante nga një sëmundje pulmonare në
Ndarja nga jeta e Xhevdet Ferrit, Rama: S’kam fjalë! (FOTO LAJM) Kinematografia shqiptare është në zi pasi ka humbur një ndër aktorët më të mirë të saja. Mësohet se ka ndërruar jetë
Kinematografia në zi, ndërron jetë aktori shumë i dashur për shqiptarët Kinematografia shqiptare është në zi pasi ka humbur një ndër aktorët më të mirë të saja. Mësohet se ka ndërruar jetë
Babai i Alvinit tregon udhëtimin e frikshëm që bëri për të marrë djalin nga "ferri" Këto ditë Alvin Berisha kalon pjesën më të madhe të kohës duke luajtur me video lojëra dhe duke numëruar komentet që i s
Flakët e ferrit, dalin pamjet e frikshme nga zjarret në Australi 25 të vdekur, mijëra shtëpi të shkatërruara dhe dhjetra mijëra ta pastrehë përveç dëmeve të pallogaritshme materiale.
"Rrugët e ferrit" që morën 203 jetë njerzish në vetëm 11 muaj Viti 2019, ka marrë plot 203 jetë njerzish në aksidente. Krahasuar me vitin e kaluar, janë rregjistruar 13 viktima m
Ferri mbi tokë: Tërmeti i vitit 1267 në Durrës, ku u kërkua me sfurk dhe drapër në rrënoja Një kronikë mesjetare tregon se çfarë ndodhi në një tërmet, të cilit ne nuk ia dimë magnitudën, por që tmerri i të cilit
Shorti i "EURO 2020" na rezervon grupin e "ferrit" (FOTO LAJM) Është hedhur shorti për finalet e Kupës së Evropës që do të zhvillohet gjatë verës së ardhshme në një edicion special në
Rritet numri i viktimave të "ferrit" në Australi, zjarret përpijnë sërish jetë Ka shkuar në katër numri i personave që kanë gjetur vdekjen për shkak të zjarreve masive në Australi. Autoritetet ven
E çoi burri në kampin e ferrit në Siri, flet nëna e Ruzhdie Balliut Pas rastit të vogëlushit Alvin Berisha, i cili ndodhej prej pesë vitesh në kampin në Siri, bëri që të rikthehej vëmendj
Librat që Ismail Kadare rekomandon t’i lexoni patjetër "The Week" publikoi listën e gjashtë librave që Kadare propozon për lexuesit e tij, libra të autorëve tjerë të cilët duk