999 rezultate për

fermereve

Thirrja e Kryemadhit: Konsumoni shqip! Tavolina e festës të jetë me prodhime vendase "Konsumoni shqip, konsumoni frutat, zarzavatet, bulmetrat, verën, birrën, miellin shqiptar, në ndihmë të gjithë fermerëv
Protesta e fermerëve, reagon Bashkia Korçë: Nuk do lejohen të punojnë Mëngjesin e sotëm, fermerët e Korçës kanë zhvilluar një protestë kundër mbylljes së tregut të fruta-perimeve, ku ata shi
Pakënaqësitë e fermerëve: Po i hedhim prodhimet në kanal, vetëm hashashi ka çmim në Shqipëri Vijon pakënaqësia e fermerëve në të gjithë vendin. Në kulmin e sezonit të prodhimit. Përveç mungesës së tregut dhe konku
"Të skuqet domatja për dy ditë", truket e fermerëve që po na rrezikojnë shëndetin “Top Story”, pasi ka siguruar një hormon për pjekjen e parakoshme të domateve, ka udhëtuar drejt një fshati ku banorët k
Berisha: Fermeri u hedh fasulen deleve se s’ka treg Ish-kryeministri Sali Berisha ka denoncuar se fermerët për shkak të mungesës së tregut, prodhimet bujqësore janë të dety
Përfundon në spital një shtetas pasi ha luleshtrydhe me gjilpërë Skandali i luleshtrydheve të mbushura me gjilpëra vazhdon të mbetet mister në Australi. Situata është rënduar edhe më
Luftë mës barinjëve dhe fermerëve 86 të vdekur Të paktën 86 njerëz kanë vdekur në Nigerinë qendrore, pas përplasjeve të dhunshme ndërmjet fermerëve dhe barinjve. Përle
Kjo kafshë e tmerrshme ka një mision tepër human Fermerët në Japoni kanë gjetur një formë gjeniale për të trembur kafshët që i hanin të mbjellat. Ata kanë porositur t
Ministria e Bujqësisë zgjat afatin e aplikimit për subvencione Ministria e Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural njofton të gjithë fermerët se afati për aplikim për pagesa direkt
Bllokohet dogana e Kapshticës, ja çfarë po ndodh në anën greke Ditën e sotme bëhet e ditur se dogana e Kapshticës është e pakalueshme nga ora 11:00 deri në orën 14:00 dhe shkak për kë
Fermerët bllokojnë kufirin greko-maqedonas Kufiri Greqi-Maqedoni është mbyllur për shkak të grevës së fermerëve grek. Të pajisur me traktorë, fermerët kanë bll
Acari shkatërron të mbjellat e fermerëve Temperatuarat e ulëta që kanë përfshirë vendin këto ditë i kanë vënë në vështirësi fermerët e Myzeqesë. Në fshatin Goric
Debate në grupin e PS/ Vaksinat iu jepen fermerëve të LSI-së Deputeti socialist Erion Braçe ka ngritur sot shqetësimin mbi sëmundjen e dermatozës nodulare tek gjedhët, teksa është a
Shkrumbohen stallat e fermerëve në Shkodër (FOTO LAJM) Stallat e fermerëve në rrugën Shkodër-Velipojë janë shkrumbuar nga zjarri mbrëmjen e sotme. Mësohet se flakët në vend
Protesta e fermerëve bllokon doganën e Kapshticës Protesta e fermerëve ne Greqi, ka sjellë sërish bllokimin e Doganës së Kapshticës. Sipas autoriteteve, dogana do të
Protesta e fermerëve bllokon sërish Doganën e Kapshticës Për shkak të protestës së fermerëve grekë, është njoftuar se Dogana e Kapshticës do të bllokohet sërish sot prej orës 11
Dogana e Kapshticës mbyllet për 24 orë Dogana e Kapshticës do të mbyllet për 24 orë dhe shkak bëhet pala greke, sa i takon protestës së fermerëve. Dogana e Kap
Dogana e Kapshticës ndërpret punën për dy orë Për shkak të një greve të fermerëve grekë, sot Dogana e Kapshticës do të ndërpresë punën për dy orë. Nga ora 11:00 deri
Braçe rebelohet ndaj fermerëve: Gënjejnë për kasat fiskale! Pas protestës së fermerëve se tatimorët u kërkojnë kasë fiskale, një reagim ka ardhur nga deputeti socialist Erjon Braçe
Meta: Në krah të fermerëve për të mbështetur prodhimin vendas Edhe një herë, kreu i Kuvendit ka deklaruar se shteti do të jetë gjithmonë në krah të fermerëve, për të mbështetur rritj