999 rezultate për

fermeret

Rama nxjerr videon nga Malësia e Madhe: Do të punësojmë fermerët (VIDEO) Kryeministri Edi Rama këtë të hënë e ka nisur me pamje nga Tamara e Malësisë së Madhe teksa premton vende të reja pune.
Fermerët priten një orë për të takuar ministrin për hallet e bujqësisë, përfundojnë në polici Policia ka shoqëruar dy fermerë të Velmishtit të identifikuar si Luli Cela dhe Geni Ziu që prisnin takim me ministrin Bl
Fermerët pa treg: Prodhimet na kalben në arka, i hedhim në kanal Fermerët e fshatit Otllak në Berat janë detyruar që t’i hedhin shpeshherë prodhimet e tyre bujqësore për shkak të munges
Nuk ka treg, fermerët beratas flakin prodhimet në rrugë Fshati Otllak, sot pjesë e bashkisë së Beratit trashëgoi nga sistemi i kaluar sipërfaqe toke të konsiderueshme toke të m
Përse fermerët po provojnë realitetin virtual tek lopët (FOTO LAJM) Një fermë qumështi në Rusi ka vendosur të provojë syzet e realitetit virtual te lopët e saj në një eksperiment për të "p
Mungesë tregu: Fermerët braktisin tokat, sytë drejt migrimit Fermerët braktisin tokën, sepse mungojnë politikat mbështetëse nga shteti. Ndërsa skemat e subvencionit janë pothuajse t
Fermerët bllokojnë rrugët me traktorë në Holandë Qindra fermerë holandezë kanë vendosur të protestojnë të martën duke dalë rrugëve me traktorët e tyre të mëdhenj. Ky vep
Fermerët e Divjakës në hall: Shalqiri u mbetet në arë Gazmend Pirra nga Kemishtaj e Divjakës pas emigrimit u kthye në vendin e tij. Ai mori disa hektarë tokë me qira dhe nis
Hapet tregu në Korçë, kur do shesin fermerët as protestës së fermerëve në Korçë, të cilët nuk u lejuan të shisnin në tregun e shumicës, bashkia ka gjetur zgjidhje pë
Protesta e fermerëve, reagon Bashkia Korçë: Nuk do lejohen të punojnë Mëngjesin e sotëm, fermerët e Korçës kanë zhvilluar një protestë kundër mbylljes së tregut të fruta-perimeve, ku ata shi
Fermerët e Korçës në protestë: "Hapni tregun, na lejoni të shesim" (FOTO LAJM) Fermerët e Korccës, këtë të hënë kanë vendosur të protestojnë për tregun e fruta-perimeve. Shkak për këtë protestë, ë
Francë, fermerët sulmojnë zyrat e partisë së Macron Fermerë francezë sulmuan sot një zyrë qeveritare në Paris në shenjë indinjate ndaj presidentit Emmanuel Macron i cili po
Luleshtrydhet pa treg, ankohen fermerët në Fier (VIDEO) Kultivuesit e luleshtrydheve në fshatin Adë të njësisë administrative Frakull kanë vendosur ta hedhin prodhimin në tokë,
Gjermania zbut kufizimet për vrasjen e ujqërve Qeveria gjermane ka rënë sot dakord të zbusë kufizimet e rrepta për vrasjen e ujqërve për të ndihmuar në luftimin e kërc
Fermerët e Elbasanit shkulin prodhimet e serave, nuk ka treg Mungesa e tregut e çmimi nën kosto ka detyruar fermerët e Jogodinës në Elbasan të shkulin prodhimet ende pa ardhur sezon
Hormone nga Greqia, fermerët shqiptar injektojnë 4 fishin e normës së lejuar Rritja e produkteve me hormone është një rrezik i cili po shtohet dita-ditës. Në një vëzhgim në Kuçovë dhe Berat, Fiks F
Pamje dramatike! Fermerët në Lushnjë derdhin prodhimet në rrugë (FOTO LAJM) Fermeret e Lushnjes dhe Rrogozhines kane protestuar sërish sot, duke kundërshtuar ndryshimin e TVSH per prodhuesit e qum
Skema e TVSH: Si po groposet bujqësia dhe industria e qumështit Ndryshimi i skemës së TVSH-së për fermerin po vë në ngërç të gjithë industrinë agropërpunese në vend. Ndonëse jemi ndër
Fermerët sërish në protestë, bllokojnë rrugën në Lushnje Fermerë të shumtë të Lushnjes kanë vijuar protestën e tyre këtë të kërkurë, duke bllokuar aksin rrugor Lushnje-Fier.
Nuk e blen askush, rrugët lahen me qumësht Në shenjë proteste ndaj uljes së kompensimit të tatimit mbi vlerën e shtuar në sektorin e bujqësisë, fermerë e blegtorë