999 rezultate për

ferckovski

Fërçkovski tregon kritikat ndaj qeverisë për reformat në gjyqësor Ish-ministri dhe profesori universitar, Ljubomir Fërçkovski ka kritikuar Qeverinë e Maqedonisë për reformat në gjyqësor.
Ja çfarë mendon Fërçkovski për Edi Ramën Lubomir Frçkovski i ftuar në emisionin “Klik Plus”, në TV 21ka thënë se Maqedonia ka fat që miku ndërkombëtar Edi Rama i
Fërçkovski: Kërkesat e Ivanovit ndaj Zaevit shkaktojnë reagime të dhunshme Pedagogu Ljubomir Fërçkovski, gjatë një interviste në emisionin "Top Tema", tha se presidenti Ivanov, nuk ka mandat për
Fërçkovski: Mandatari shkel Kushtetutën nëse i dorëzon programin Ivanovit Pedagogu Lubomir Fërçkovski, ka komentuar çështjen e kërkesës së presidentit Gjorge Ivanov për formimin e qeverisë për t
Fërçkovski: Gruevski po të kishte fuqi, do e kishte mbyllur PSP-në Nëse VMRO-DPMNE formon qeverinë dhe mbështet prap në pushtet, do ta mbyllë Prokurorinë Speciale të drejtuar nga Katica J
Fërçkovski: Qeveria e re do të përbëhet nga LSDM dhe gjithë partitë shqiptare Mbyllje të fakulteteve, largim i profesorëve nga puna, rizgjidhje të gjykatësve ku do të përfshihen edhe ambasadat e hua
Fërçkovski: Xhaferi dhe Grubi po kriminalizojnë BDI-në "Musa Xhaferi dhe "palaçoja" Artan Grubi po e çojnë BDI-në drejt kriminalizimit dhe margjinalizimit nga skena politike".
Fërçkovski: Musa Xhaferi dhe Artan Grubi po e kriminalizojnë BDI-në Musa Xhaferi dhe “palaçoja” Artan Grubi po e çojnë BDI-në drejt kriminalizimit dhe margjinalizimit nga skena politike. K
Fërçkovski: VMRO s'duhet të organizojë zgjedhje Ish-ministri i Punëve të Brendshme, Lubomir Fërçkovski, tha për TV "24 Vesti" se VMRO-DPMNE-ja ka humbur zgjedhjet në vi
Fërçkovski: "Bombat" për BDI-në do të publikohen më vonë Profesori universitar Lubomir Fërçkovski ka deklaruar në emisionin e Nova TV që udhëhiqet nga Biljana Sekulovska, se pre
Fërçkovski: Gruevski gjatë konventës nxiste urrejtje etnike Profesori Lubomir Fërçkovski, ka kritikuar ashpër fjalimin e kryeministrit aktual Nikolla Gruevski në Konventën e VMRO-D
Djali gjysëm-shqiptar i Fërçkovskit nis karrierën politike Jon Fërçkovski është kryetari i ri i të rinjëve në LSDM dega Qendër-Shkup. “Grushti në shenjën e LSDM do të thotë luftë,
Fërçkovski: “Maqedonia e Epërme”, çelësi i zgjidhjes së emrit Në debatin “Maqedonia sot”, profesori universitar Lubomir Fërçkovski tha se çelësi i zgjidhjes së çështjes së emrit do t
Atentati ndaj Gligorov, ndoshta vepër e “Klanit të Zemunit” Ish-ministri i Punëve të Brendshme, Ljubomir Fërçkovski, mendon se pas atentatit ndaj ish-presidentit Kiro Gligorov, mun
Çështja e emrit të zgjidhet si " 24 dhjetori" Bisedimet për çështjen e emrit nën kompetencë të Kombeve të Bashkuara nuk po tregojnë sukses dhe nuk po japin rezultate
Fërçkovski ironizon deklaratën e Gjorge Profesori Lubomir Fërçkovski ka publikuar një artikull të titulluar "Trupi i dëshirës është fotografi", ku shpreh qëndri
VMRO kërkon lustrimin e Fërçkovskit dhe Ismail Kryetari i Komisionit për lustrim Tome Axhiev ka marrë detyrë të re nga partia në pushtet e Nikolla Gruevskit, VMRO-DPMN
LSDM gati të pranojë kryeministër shqiptar? Një medium pro-qeveritar në Shkup ka publikuar lajmin sipas të cilit, LSDM është duke u përgatitur për të marrë pushteti
Shqyrtohet dosja e Fërçkovskit dhe Ismailit Komisioni i Lustrimit në seancën e sotme e cila filloi në orën 11 pritet ti shqyrtojë dosjet e dy ish ministrave nga Qev
Lustrimi atakon Fërçkovskin! Paralajmërohet që lustrimi të godasë ndaj ish ministrit të Punëve të Brendshme Lubomir Fërçkovski, person publik me ndik