999 rezultate për

femrave

Bjondet, brunet apo flokëkuqet? Bie miti për inteligjencën e femrave Studimi amerikan ka zbuluar se, përveçse biondet nuk janë fare budallaqe, ngjyra e tyre e flokëve është e ndërlidhur edh
Sa kohë mund t'ju duhet që të mbeteni shtatzënë Askush nuk mund të ju thotë saktësisht se sa kohë ju duhet çifteve që të konceptohen – dhe si mund t’i shpejtoni gjërat
Përse pullat e këmiashave të meshkujve janë në krahun e kundërt me atë të femrave Nëse jeni duke veshur një këmishë të meshkujve, atëherë e shihni se pullat, si zakonisht, gjenden në anën e djathtë.
Shqipëri-Kosovë, "paqja" mes femrave prishet në kohën shtesë Kombëtarja shqiptare e fermave ka fituar pak minuta sfidën e tyre ndaj Kosovës. Përballja e parë mes dy vendeve tona ka
FSHF dhe Bashkia Tiranë startojnë nismën “Pasioni nuk ka gjini” Federata Shqiptare e Futbollit në bashkëpunim me Bashkinë e Tiranës ndërmarrin një inisiativë të veçantë duke hedhur një
Amerika u beson grave problemet më të vështira në ushtri (FOTO LAJM) Rekrutimi i sa më shumë grave është mënyra më e mirë për të zgjidhur një nga problemet më të rënda të ushtrisë së SHBA-s
"Mos më fol me arrogancë, s'të duroj dot", nis sherri mes femrave në Big Brother Zhvillime të reja nga shtëpia më e survejuar e momentit në Shqipëri. Gerta dhe Fiorentina, dy gratë që kanë hyrë me p
Rrugëtimi jetësor i femrave të suksesshme (VIDEO) “Gjithçka fillon nga ju, pa marrë parasysh se ku shkoni”, “Nuk duhet të jeni më të mirë se të tjerët, bëhuni vetvetja”.
Kombëtarja e femrave fiton me përmbysje spektakolare ndaj Malit të Zi (VIDEO) Kombëtarja e femrave ka marrë një fitore spektakolare me rezultatin 5-3 Malin e Zi, në sfidën e zhvilluar në stadiumin “
Ivanka Trump pret në Shtëpinë e Bardhë Kryeministrin kanadez (FOTO LAJM) Ivanka Trump u takua me Kryeministrin e Kanadasë Justin Trudeau në Shtëpinë e Bardhë për të diskutuar lidhur me çështjet
Kujdes! Këto veprime shkurtojnë jetëgjatësinë e femrave Femrat janë më të përkushtuara për familjen si dhe më të fiksuara pas detajeve, por kjo mund të ndikoj keq në jetëgjatës
Pasi shkëlqyen në Francë, Duka kërkon të afrojë femrat në stadium (FOTO LAJM) Prania e femrave në stadiume është një prioritet i Federatës Shqiptare të Futbollit. Për këtë arsye në ambientet e Hotel
Kujdes! 11 karakteristikat e femrave të prirura për dashuri të gabuar Jo të gjithë lidhjet e dashurisë në këtë botë nisen për të përfunduar në një “fund të lumtur përgjithmonë”. Disa ndahen
Kombëtarja e femrave mposhtet nga 19-vjeçaret italiane Kombëtarja shqiptare e futbollit të femrave e nisi me humbje vitin 2017. Pavarësisht motit të ftohtë, vajzat kuqezi zbri
Frika nga terrori: Femrave zviceran blejnë armë për vetëmbrojtje Zvicra po shënon një rritje prej 30% të kërkesave për armëmbajtje, pjesa më e madhe prej tyre janë femra. Kjo ka ndo
Sfida Itali-Shqipëri nis nga femrat Italia është kundërshtari i radhës i kombëtares shqiptare të futbollit, një sfidë që do të zhvillohet më 24 mars. Por
Si shfaqet mungesa e secilës vitaminë në trupin tuaj? Mosushqyerja e mirë bën që trupi të shfaqë shenja dobësie të cilat vijnë si pasojë e mungesës së vitaminave të domosdosh
Femra, kjo është ngjyra më trendi e sezonit! Me ardhjen e dimrit femrat kanë filluar të ndryshojnë dhe look-un dhe ta përshtasin me tendencat e kohës. Sipas ekspe
Botoks në këmbë, mania më e fundit e femrave amerikane Periudha e festave të fundvitit është gjithmonë periudha kur femrat përpiqen të vijnë më në formë se kurrë, veshje, këpu
Njihuni me ushtaren e Kosovës në krye të detyrës Ajo është Remzie Zeqiraj, femra kosovare që dëshmon se është e zonja për të shërbyer në ushtrinë e Kosovës. Zeqiraj
 
Portali i njohur sportiv “Goal.com” ka publikuar karikaturën e ditës së sotme ku personazhet kryesore sigurisht do të ishin nga super ndeshja ndërmjet Barcelonës dhe Juventusit.

Në të është trinomi i frikshëm i Barcelonës MSN dhe dyshja e hekurt e mbrojtjes juventine, Bonucci-Chiellini.

Portali i njohur sportiv “Goal.com” ka publikuar karikaturën e ditës së sotme ku personazhet kryesore sigurisht do të ishin nga super ndeshja ndërmjet Barcelonës dhe Juventusit. Në të është trinomi i frikshëm i Barcelonës MSN dhe dyshja e hekurt e mbrojtjes juventine, Bonucci-Chiellini.