999 rezultate për

femijes

Mos e shtrëngoni dorën e fëmijës kur ecni, ka pasoja Ecja me fëmijën tuaj është një nga gjërat më të bukura kur bëhesh prind. Kur ecni dhe mbani fëmijën tek dora duhet t’i k
Gjenden të vdekura nënë e bijë Britani- Një grua dhe vajza e saj 5 vjeçe, janë gjetur të vdekura poshtë disa shkëmbinjëve në zonën e Beachy Head. Sipas
Modelja shqiptare i vë emrin e veçantë fëmijës për arsyen e dhimbshme Modelja shqiptare Amina Shena u bë sot nënë për herë të parë. Ajo solli në jetë një djalë nga marrëdhënia me reperin Ado
Kujdes, fjalët që nuk duhet kurrë t’ja thoni fëmijës tuaj Në debat e sipër me fëmijën harrojmë se janë disa fjalë të cilat nuk duhet t’i themi kurrë me zë të lartë. Më mbrapa as
Djalë apo vajzë? Zbulohet gjinia e fëmijës së Erion Veliajt dhe Ajola Xoxës Ajola Xoxa dhe Erion Veliaj presin të sjellin në jetë një fëmije. Ajola është në muajin e gjashtë të shtatzënisë së s
Gjërat që fëmijët duhet t’i mësojnë para se t’i mbushin 13 vjet Sipas disa psikologëve, vitet e tinejxherit fillojnë kur një fëmijë është nga 9 deri 13 vjet dhe është një periudhë tran
Mos e vrisni mamin tim! Thirrja rrëqethëse e fëmijës ndaj kriminelëve Një thirrje e tmerrshme është bërë nga një fëmijë duke bërtitur “mos më vrit mamanë time”. Fqinjët kanë përshkruar so
7 gjërat që duhet t’i mësoni fëmijës për t’u cilësuar prind i mirë Shumë prindër shpesh gjejnë veten në situata kur duan të ndihmojnë fëmijën e tyre, por ata ndjehen të frikësuar se mos i
Ngjarja e bujshme që ngriti mjaft pikëpyetje të mistershme (VIDEO) Një emigrant nga Mali u bë hero 3 ditë më parë në Francë, pasi ngjiti pa asnjë lloj mbrojtjeje 4 kate të një ndërtese të
Familja e fëmijës së ballkonit në Paris falenderon Spiderman-in, babai po luante Familja e një djali të vogël në Paris që shpëtoi në mënyrë dramatike pikërisht kur po binte nga një ballkon, ka shprehur
Mërgim Lushtaku bëhet baba, mësoni emrin e fëmijës Deputeti i PDK’së që vije nga Skënderaj, Mergim Lushtaku, ka bërë të ditur se është bërë baba për të katërtën herë, pasi
Erion Veliaj dhe Ajola Xoxa në pritje të fëmijës së parë Kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj dhe bashkëshortja e tij, Ajola Xoxa tashmë prej kohësh kanë treguar se duan shumë
Siriani kafshë bëhet tmerr për shqiptaren, si e përdhunoi para foshnjës Para Gjykatës rajonale të Solothurnit është paraqitur një shtetas sirian, pasi dyshohet se nga fundi i vitit 2016 e ka d
Makina përplas 12 vjeçarin me biçikletë në Tiranë Në djalë vetëm 12 vjec është përplasur ditën e sotme nga një makinë në bulevardin “Zhan D’ark” në Tiranë. Ende nuk di
Pse një fëmijë sjell vërdallë tërë familjen për të ngrënë një pjatë gjellë? Si prindër, më shumë se çdo gjë tjetër, duam që fëmijët tanë të jenë të gëzuar dhe të shëndetshëm. Kur vjen puna tek mar
Kujt duhet t’i ngjajë fëmija që të jetë sa më i shëndetshëm Foshnjat që i ngjajnë babait kanë një përparësi ndaj fëmijëve që i ngjajnë mamave, atëherë do të doni që gjenet e babait
Një JO e madhe, mos i bërtisni fëmijës kur gënjën Edhe pse fëmijët e vegjël kanë një prirje të gënjejnë ndonjëherë atyre nuk i duhet bërtitur për dicka të tllë, por duhet
Loja me letra, metoda kreative për zhvillimin e fëmijës Bruno Munari është themeluesi i metodës edukuese Munari që u bë publike që në vitin 1986 dhe është ende e vlefshme edhe
Janë kaq të lumtur: Çifti i famshëm është në pritje të fëmijës së parë Aktorja e njohur, Rachel Weisz po pret një fëmijë me yllin e filmit të agjentit James Bond, 48-vjeçarin Daniel Craig.
Depresioni i nënës ndikon në inteligjencën e fëmijës Fëmijët që rriten me nënat në depresion, kanë më shumë gjasë të kenë koeficient më të ulët të inteligjencës. Kështu k