999 rezultate për

femijes

Djalë apo vajza? Ja disa shenja që mund të tregojnë gjininë e fëmijës Djalë apo vajzë? Si të kuptojmë gjininë e fëmijës? Kurioziteti për të mësuar gjininë e fëmijës është i madh deri në m
Prindër-fëmijë: 10 truke për “paqe”, pa e ngritur zërin në kupë të qiellit (FOTO LAJM) Të gjithë jemi të lodhur pas një dite pune dhe nuk mundemi të durojmë më të bërtiturat apo rrëmujën që shkaktojnë fëmijë
Rikthehet sherri vjehrrë-nuse: Degjeneron debati për djalin e vogël (VIDEO) Ditën e sotme në emisionin me "Zemër të Hapur" është rikthyer debati më i famshëm mes nuses dhe vjehrrës. Vështirë t
Nëse deri tani i keni dhënë fëmijës lëng frutash në mëngjes, mos e bëni më Fëmijët që pinë lëng frutash gjatë kohës që konsumojnë mëngjes, kanë më shumë shanse të jenë mbipeshë apo të vuajnë nga
Dramë në familjen shqiptare, babai përdhunon nënën në sy të fëmijës Një rast abuzimi seksual në një familje shqiptare në Itali ka tronditur opinionin publik vendas. Nga muret e banesës
Gruaja shtatzënë tmerrohet pasi sheh ekon e fëmijës Kjo nënë është tmerruar kur në ekon e foshnjës së saj të palindur, ka parë fytyrën e maskës së njohur horror, Scream.
Moderatori i njohur tregon për herë të parë gjininë e fëmijës Moderatori i njohur Labinot Gashi dhe bashkëshortja e tij Qëndresa Bajrami tashmë po presin një fëmijë. Labinoti e nd
Pamje që tregon se ka vdekur njerëzimi (VIDEO) Një pamje tejet e rëndë është regjistruar sot nga kamera në rrugët e Stambollit,shkruan albeu.com. Një fëmijë gjendet
Prindër, mësojini fëmijët t'i ndajnë lodrat me njeri-tjetrin Për fëmijët e vegjël, veçanërisht ata të moshës parashkollore, është shpesh e vështirë të ndajnë gjërat me të tjerët. Ed
Mos i vini fëmijës këtë emër, mund të përfundoni në gjykatë Një grua nga Uellsi u ndalua nga Gjykata e Apelit që t’ia vinte emrin vajzës së saj Cyanide. Gjykata vendosi që kjo z
Vajza aplikon si kujdestare fëmijësh, babai i djalit e pyet për ngjyrën e të brendshmeve (FOTO LAJM) Një ndër punët më të kërkuara në Zvicër kryesisht nga shqiptarët, është dado për fëmijët ose pastruese dhe që të dyja pa
Si të shmangni urinimin e fëmijës në shtrat “Enurea e natës”, termi mjekësor që ka të bëjë me urinimin në shtrat gjatë natës, është një gjë mjaft e zakonshme në mes
Dëmet kolosale që televizori i shkakton fëmijës suaj Studimi Kombëtar mbi Dhunën e Televizionit në Amerikë ka analizuar që prej vitit 1994-’97 rreth 100.000 programe të lloj
Si të veproni kur fëmijës i ka hyrë një trup i huaj në vesh Nëse nuk reagoni me kohë, trupi i huaj në vesh mund të shkaktojë dhembje, infeksion dhe humbje të të dëgjuarit. Të rr
Martesë e detyruar e shitje fëmijësh, 20 mijë shqiptarë janë skllevër të kohës moderne Sipas indeksit të Skllavërisë Moderne 2018, Shqipëria renditet e 43 nga 167 ekonomi të analizuara, për prevalencën e skl
Modelja shqiptare i vuri këtë emër fëmijës, për arsyen e dhimbshme Modelja shqiptare Amina Shena u bë nënë për herë të parë. Ajo solli në jetë një djalë nga marrëdhënia me reperin Adonis
"Mjerë ajo dorë që i vrau në prani të fëmijës" Ngjarja e rëndë e ndodhur mëngjesin e djeshëm ka shokuar dhe fqinjët e viktimave. Ata u shprehën se Borani dhe gruaja e
Kurrë mos ia thoni këto gjëra fëmijës suaj Limitet e bëjnë fëmijën tuaj të jetë i qetë dhe i sigurtë. Të paktën kështu psikologët shprehen, por disa limite mund të
Së shpejti baba, aktori i njohur tregon gjininë e fëmijës Në studion e emisionit “Rudina” në Tv Klan këtë të martë ishin të pranishëm çifti simpatik aktori Visjan Ukcenaj dhe reg
Mos e shtrëngoni dorën e fëmijës kur ecni, ka pasoja Ecja me fëmijën tuaj është një nga gjërat më të bukura kur bëhesh prind. Kur ecni dhe mbani fëmijën tek dora duhet t’i k