999 rezultate për

femija

Fëmija 10 muajsh ka peshën e një fëmije 9 vjeç (FOTO LAJM) Një djalë meksikan ka peshën e një fëmije nëntë vjeç dhe vazhdimisht është i uritur. Luis Manuel, 10 muajsh, nga Teco
Lind fëmija me zorrë jashtë, nëna rrënqeth me fotot e publikuara (FOTO LAJM) Një nënë ka ndarë një foto të fëmijës së saj e cila ka lindur me zorrët jashtë. Ava-Rose Nightingale, nga Carmarthen
Fëmija "djall" ka një dorë më të madhe se koka e tij (FOTO LAJM) Një djalë pesëvjeçar shihet si një 'djall' për shkak të dorës së tij e cila është më e madhe se koka e tij. Tajbir Ak
Edhe një fëmjië i vdekur në Klinikën e Shkupit, konfirmohet rasti Një tjetër ngjarje e rëndë ka ndodhur në klinikën për fëmijë në Shkup, ku një fëmjië ka humbur jetën dje rreth orës 15.
Ja kur duhet të shqetësoheni nëse fëmija nuk ju shikon Sipas një studimi të kryer kohët e fundit, është folur për rëndësinë e kontaktit me sy midis nënës dhe fëmijës. Sipas ty
Shokuese, dadoja rreh mizorisht fëmijën e vogël (VIDEO) Një kujdestare fëmijësh në Kinën lindore u filmua ndërsa rrihte një fëmijë të vogël në shtëpi. Pamjet tregojnë një gr
Pse nuk duhet ta ndaloni fëmijën të ndotet gjatë ushqyerjes? Shumë nëna janë të fiksuara pas higjienës së fëmijëve dhe sfida më e madhe është gjatë kohës së ushqimit, atëherë kur fë
Mos u largoni fshehurazi kur lini fëmijën në çerdhe Prindër, ju që dërgoni fëmijët në çerdhe, kujdes kur largoheni, mos ikni fshehurazi fëmijës. Kjo mënyrë të vepruari ësht
Me sy të kuq të dalë jashtë vendit, lind fëmija alien (VIDEO) Një ngjarje e pazakontë ka ndodhur në një familje indiane, ku një fëmijë ka lindur me mutacione gjenetike. Por ajo që
Banori i Shkozës: Ai e di Rama ku e ka vënë mbrëmë kokën fëmija që qante? Ditën e djeshme në Shkozë u shembën 153 banesa të familjeve në Shkozë. Banorët e revoltuar i bëjnë thirrje shtetit p
Rrëzohet brenda çerdhes, fëmija 2-vjeç në gjendje kritike për jetën Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Bulqizë. Një fëmijë 2 –vjeç është rrëzuar brenda ambienteve të çerdhes dhe është d
Mos i injoroni kërcitjet e dhëmbëve tek fëmijët në gjumë Njihet ndryshe si bruksizëm fenomeni i kërcitjes së dhëmbëve në gjumë nga fëmija, dhe madje edhe fenomeni i shtrëngimit
Mjekët pediatër e ndalojnë përdorimin e pudrës, ja nga se rrezikohen bebet Pudra është një produkt që përbëhet nga magnezi, silikoni, oksigjeni dhe hidrogjeni dhe funksioni i saj është të thithë
Fëmija duhet të shkojë patjetër te mjeku! Ja shenjat që e tregojnë… Humbja e flokëve Humbja e flokëve te fëmijët ndodh për shkak të mungesës së vitaminave, por e rëndësishme është që të
E rrallë! Lind fëmija që peshon 18 kg (FOTO) Një rast i rrallë i një fëmije që lindi me peshë 18 kg është shënuar në një spital të Australisë. Ngjarja ka ndodhur
Foshnjat që rriten në praninë e një qeni janë më të shëndetshme Bashkëjetesa e një të porsalinduri me një kafshë shtëpiake, duket e pamundur për shumë prindër të rinj. Shqetësimet më t
10 vjeçari mbytet në rezervuarin e e Bulqizës Teksa lahej në rezervuarin e centralit në Ostren të vogël Bulqizë një fëmijë i mitur është mbytur. Sipas informacion
Këshilla si të silleni me një fëmijë agresiv Pothuajse të gjithë fëmijët në moshën 2-3 vjeçare shfaqin një lloj agresiviteti me fëmijët e tjerë, u marrin lodrat, u s
Fakte interesante! Ja 7 gjërat që bëjnë foshnjat në barkun e nënës Në mesin e shumë pyetjeve që bëjnë çiftet derisa gruaja është shtatzënë, është edhe ajo se “çfarë është duke bërë foshnj
Dënimi fizik i fëmijëve lë pasoja serioze! Goditja bën efektin e kundërt nga ajo që prindërit zakonisht dëshirojnë të arrijnë. Një hulumtim tregon që goditja ës