999 rezultate për

fehmi

Jashari: Drenasi ka marrë pamje tjetër Kryetari i Komunës së Skenderajt, Bekim Jashari bashkë me asamblistët e tij kanë bërë homazhe pranë shtatoreve të heronj
Bashkë në paqe dhe në luftë, 20 vjet nga rënia e Fehmi dhe Xhevë Lladrovcit Sot bëhen 20 vjet nga rënia heroike e komandantit të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Fehmi Lladrovci dhe bashkëshortes s
Dikur u zu me Ramën në Kuvend, çfarë bëri sot Majko për të mos votuar shembjen e Teatrit (VIDEO) Ndryshe nga hera që shkoi në sesionin e kaluar parlamentar duke shkaktuar edhe reagimin nervoz të Ramës, kësaj radhe Pan
Kur Fehmi Lladrovci i thoshte botës që e ka për nder të vdesë për Kosovën (VIDEO) Sot në Drenas janë përuruar shtatoret e heronjve kombëtar, Xhevë dhe Fehmi Lladrovcit, të cilët kanë rënë duke luftuar p
Bekim Jashari tregon se çfarë ndodhi mbrëmë në Drenas Mbrëmjen e kaluar kanë arritur në Drenas shtatorët e heronjve Fehmi Lladrovci dhe Xheva Krasniqi Lladrovci. Shtatorët
Ndërron jetë gruaja e Fehmi Aganit, detaje nga ceremonia Bashkëshortja e veprimtarit të shquar dhe nënkryetarit të LDK-së, Fehmi Agani, Sadija, ka vdekur sot në orët e hershme t
Pse sheshi në Drenas u duket si disko qytetarëve Sheshi “Fehmi Lladrovci” në Drenas, nuk ka shumë vite që është ndërtuar, por ndriçimi i tij është thuajse jashtë funksio
Kur Fehmi Lladrovci hidhte vallen në një dasmë në vitin 1983 (FOTO LAJM) Një fotografi të pa publikuar më parë ku shihet duke vallëzuar komandanti i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Fehmi Lladro
Fillon bllokim i rrugëve Fehmi Agani dhe Hajdar Dushi në Prishtinë Gjatë ditës së sotme Komuna e Prishtinës ka informuar gjithë qytetarët se rrugët ‘Fehmi Agani’ dhe ‘Hajdar Dushi’ do të
Ahmeti tregon rrugën që do të bllokohet për 60 ditë Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti ka njoftuar se që nga sot do të mbyllen për qarkullim dy rrugë të Prishtinës. Ng
Deputetët zgjedhin Fehmi Mehmetin guvernator të bankës Kuvendi ka votuar Fehmi Mehmetin për guvernator të Bankës Qendrore të Republikës së Kosovës. Nga 110 deputetë, për Mehme
Bahtiri paditet për shpifje në gjykatë Ndonëse i fitoi zgjedhjet komunale dhe e mori drejtimin e komunës, kryetari i Mitrovicës së Jugut ende vazhdon “betejën”
Ndërron jetë veterani i UÇK-së (FOTO LAJM) Pas një sëmundje të rënd, dje ka ndërruar jetë intelektuali, veprimtari e veterani i luftës, Bajram Mehani. I ndjeri
​E gjithë jeta e Bacës Tush ka qenë luftë për liri (FOTO/VIDEO) Mijëra qytetarë janë mbledhur sot në fshatin Gllanasellë të Drenasit për t’i dhënë lamtumirën e fundit Muhamet Lladrovci
Ndërron jetë babai i dëshmorit Fehmi Lladrovci Pas një sëmundje të rëndë, ka ndërruar sot jetë Tush Lladrovci babai i dëshmorit Fehmi Lladorvci dhe i Kryetarit të Dren
Mziu sqaron të vërtetën e asaj që ka ndodhur te Korabi Pas akuzave dhe kundërakuzave ditën e fundit mes Fehmi Mëziut dhe lojtarëve të përjashtuar, vjen edhe një reagim i gjatë
Kush është Fehmi Mëziu, personi që u tentua të vritej me thika sonte në Tiranë Fehmi Mëziu u përballë me agresionin e shtetasve Edmond Gecaj 27-vjeç dhe shtetasit S.M dhe se këta tentuan ta vrasin me
Lladrovci akuzon rëndë Rexhep Selimin: Kërkove vrasjen e Fehmi Lladrovcit, Luan Haradinajt e Abedin Rexhës Ambasadori i Kosovës në Shqipëri, Ramiz Lladrovci ka reaguar pas fjalimit të deputetit Rexhep Selimi në Kuvend. Lladr
Studentët e Universitetit të Gjakovës bojkotojnë mësimin Parlamenti i Studentëve i Universitetit të Gjakovës "Fehmi Agani", kanë bijkotuar mësimin, dhe theksojnë se kjo do të va
Veseli, homazhe te varri i Fehmi e Xhevë Lladrovcit Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli në 17-vjetorin e rënies heroike të Fehmi dhe Xhevë Lladrovcit. Gjatë homazh