999 rezultate për

federates

Çekia tronditet nga trukimet, arrestohet zv. presidenti i Federatës dhe shkrihet Komisioni i Gjyqtarëve Futbolli çek është tronditur rëndë nga një skandal trukimesh, i cili ka sjellë arrestimin e personave me peshë në këtë i
"Për foto me Presidentin zhvendoseshim në fund", Evra akuzon Federatën për racizëm Futbolli francez është tronditur nga akuzat për racizëm të bëra nga Patrice Evra, i cili pretendon se lojtarët me ngjyrë
Roma apelon humbjen në tavolinë ndaj Veronës, reagon presidenti i Federatës Italiane Presidenti i Federatës Italiane të Futbollit, Grabiele Gravina, u shpreh se verdikti i Gjykatës Sportive për penalizimin
Zbulohet si e shau Neymarin lojtari i Marseille Pretendimet e Neymarit se u ofendua javën e kaluar me fjalë raciste nga futbollisti i Marsejës, Alvaro Gonzalez, duket s
HISTORIKE/ Shqipëria dhe Kosova krijojnë ligën e përbashkët Kosova dhe Shqipëria hedhin hapin e parë serioz të bashkëpunimit në sport. Të dy shtetet do të krijojnë ligën e përba
FIFA ndihmon futbollin shqiptar, i jep Federatës mbi 1 milionë euro FIFA u vjen në ndihmë federatave për të përballuar emergjencat që janë krijuar nga pandemia e COVID-19. Vendimi është
Benzema ironizon presidentin e Federatës: Preferoj të qesh Noël Le Graët, presidenti i Federatës Franceze të Futbollit, ka dhënë një intervistë së fundmi dhe thur elozhe për sulmu
Katër muaj pas kandidimit, Casillas tërhiqet nga gara për president të Federatës Spanjolle të Futbollit Iker Casillas njoftoi në muajin shkurt se kishte vendosur të kandidonte në zgjedhjet e ardhshme për presidencën e Federa
Nëse nuk respektohen masat anti-koronavirus, ekipet bien nga kategoria, plani drastik i federatës italiane Federata Italiane e Futbollit raportohet se po planifikon që të bëjë një propozim drastik, duke zbritur një kategori më
Vazhdojnë vendimet befasuese të Federatës së Futbollit të Francës Federata e Futbollit të Francës duket se ka marrë një tjetër vendim befasues. Pasi i dhanë fund sezonit aktual në fut
Protokolli mjekësor për koronavirusin, hidhet poshtë propozimi i Federatës Italiane Komiteti Shkencor në Itali shtyu për ditën e nesërme vendimin për miratimin e Protokollit Mjekësor të hartuar nga Federa
Kreu i Federatës Turke lajmëron nisjen e kampionatit dhe konfirmon datën e finales së Championsit Pas ndërprerjes për shkak të pandemisë Covid-19, futbolli po rinis gradualisht, teksa sot kreu i Federatës Turke të Futb
ZYRTARE/ Edhe Turqia ka një datë për rifillim e kampionatit Presidenti i Federatës së Futbollit të Turqisë, Nihat Ozdemir, ka konfirmuar lajmin se Superliga turke do të rinisë më 1
Presidenti i federatës kroate të futbollit: Modric do të jetë i gatshëm për EURO 2020 Mesfushori i Real Madrid, Luka Modric, do të jetë 35 vjeçar gjatë kohës kur turneu pritet të mbahet. Përkundër kësaj
Presidenti i Federatës Gjermane: Duhet të kthehemi me çdo kusht në fushë Teksa UEFA dhe FIFA janë në dilemë për datën dhe mënyrën sesi do të rinisë futbolli, nga Gjermania vjen një thirrje vërt
Presidenti i Federatës Italiane të Futbollit: Nuk dua që futbolli të ndalet, por vendos qeveria Presidenti i Federatës Italiane të Futbollit, Gabriele Gravina ka dhënë një intervistë për mediat italiane mbrëmjen e dj
Presidenti i Federatës së Italisë: Serie A deri në tetor Gabriele Gravina ka konfirmuar se përfundimi i këtij sezoni të Serie A-s do të jetë muaji shtator ose tetor. Presiden
Presidenti i Federatës Italiane të Futbollit hedh poshtë dështimin e këtij sezoni: Serie A rikthehet në korrik dhe gusht Presidenti i Federatës së Futbollit të Italisë (FIGC), Gabriele Gravina, e ka hedhur poshtë idenë e dështimit të këtij
Presidenti i Federatës Italiane dëshiron të rifillojë Seria A Presidenti i Federatës Italiane të Futbollit, Gabriele Gravina ka shprehur dëshirën që Kampionati Italian të rifillojë n
Presidenti i Federatës Italiane zbulon skenarin se si do të vazhdohet Serie A Presidenti i Federatës Italiane të Futbollit, Mario Gravina është rikthyer të flasë për kampionatin Italian dhe mundësit