999 rezultate për

federatave

UEFA mban javën e ardhshme takimin me drejtuesit e federatave, priten vendime të mëdha UEFA javën e ardhshme do të mbajë një takim tjetër më rëndësi. Përmes video-lidhjeve, gjë e praktikuar kohëve të fund
A do të shtyhet "Euro 2020"? Kjo është kërkesa e disa Federatave Disa federata evropiane të futbollit i kanë kërkuar UEFA-s që ta shtyjë Kampionatin Evropian dhe kjo po konsiderohet ser
UEFA u kërkon federatave të ndihmojnë Shqipërinë Si rrallë herë qeveria e futbollit europian ka dalë jashtë protokollit të saj dhe në faqen e saj Twitter ka lëshuar një
Dëmet e tërmetit, UEFA u kërkon federatave të futbollit ta ndihmojnë Shqipërinë Si rrallë herë qeveria e futbollit europian ka dalë jashtë protokollit të saj dhe në faqen e saj Twitter ka lëshuar një
FIFA miraton formatin e ri të Botërorit për Klube FIFA i ka hapur udhë formatit të ri të Botërorit për Klube, që duke filluar nga viti 2021 do të zhvillohet një herë në 4
Statistika, Gjermani-Meksikë në ndeshje direkte Gjermania do të përballet sot në orën 18:00 me Meksikën në ndeshjen e parë të grupit F. Statistikat në ndeshjet e tyr
Bëhuni gati, FIFA paralajmëron ndryshime të mëdha Futbolli që të gjithë njohim mund të pësojë ndryshime të mëdha. Fjala është për Botërorin për klube, i cili mund të zhdu
Veliaj në Lozanë, kryeqytetin olimpik dhe federatave Pas këndeve të lodrave në çdo lagje, Tirana do të nisë një fushatë tjetër për shtimin e terreneve sportive. Kryetari
Zbuloni se si i kalon Ronaldo pushimet në plazh Larg nga fusha e futbollit dhe pa njoftuar ende planet e tij të ardhshme, ylli i Real Madrid Cristiano Ronaldo ka shijua
Gjermani kthehet në krye të botës pas dy vitesh, ja 20 vendet e para Ka qenë një vit tepër i sukseshëm për gjermanët, të cilët janë shpërblyer për përpjekjet e tyre me renditjen numër një.
Tani është rradha e Realit të Madridit të mërzitet me Ronaldon Futbollisti portugez është kthyer në kryeqytetin spanjoll pas Kupës së Konfederatave, por ende nuk ka folur publikisht p
Gjermania super kampione e Botës (VIDEO) Kampionia e Botës, Gjermania ka treguar forcën e saj edhe me ekipin e dytë në Kupën e Konfederatave, ku në finale mposht
Kupa e Konfederatave, Gjermani-Meksikë sfidohen pas 12 vitesh Rastësia është me të vërtetë mbreti i botës dhe kjo dëshmohet edhe në futboll. Gjermania dhe Meksika përballen sonte në
Loew nuk e harron zakonin e vjetër, bën sërish gjestin e neveritshëm (VIDEO) Trajneri i Gjermanisë, Joachim Loew premtoi se pas Kampionatit Evropian të vitit të kaluar se do të kushtonte më shumë s
Pepe zbulon "fiksimin" e momentit per Ronaldon Një ndër shokët më të afërt të Ronaldo, Pepe thekson se pavarësisht problemeve me taksat si edhe thashethemeve për largi
Sot starton Kupa e Konfederatave, ja kalendari dhe skema (FOTO) Sot starton Kupa e Konfederatave, që do të zhvillohet në Rusi, dhe do të shërbejë si një test për Kupën e Botës 2018.
Ilda Bejleri bashkon Kombëtaren e Shqipërisë dhe të Kosovës (FOTO) Gazetarja e njohur e “SuperSportit”, Ilda Bejleri ka postuar një foto në Instagram me dy Presidentët e Federatave të Shq
UEFA negociata me Shqipërinë: S'ka më tolerime Drejtuesit e federatave të Shqipërisë dhe Serbisë janë ulur në një tavolinë në Maltë më 13-14 shtator, në një takim spec
UEFA fton Kosovën në takim Federata e Futbollit të Kosovës ka njoftuar se kryetari i saj, Fadil Vokrri dhe sekretari i përgjithshëm, Eroll Salihu j
Ideja e re e Platinisë, Evropiani në çdo dy vjet ‘Lufta’ mes FIFA-s e UEFA-s tashmë është në kulmin e vet dhe askush nuk e fsheh, ndërkohë që në horizont nuk ka shenja p