999 rezultate për

federatat

Spanja dhe Portugalia bashkë për organizimin e Botërorit Spanja dhe Portugalia kanë nënshkruar një marrëveshje për të organizuar së bashku Kupën e Botës 2030. Federatat e dy
Covid 19, UEFA-n ndryshon rregullat e Fair Play-t Financiar UEFA ka zyrtarizuar afatin e fundit për tregun e transferimeve verore më 5 tetor 2020 për të gjitha federatat, në mënyrë
UEFA bën Federatat të marrin "frymë" lirisht, 25 maji nuk është afati i fundit 25 maji nuk është më afati i fundit që Federatat e Futbollit kanë për të dorëzuar në UEFA, kalendarin dhe datat e reja p
Këto janë vendimet e sotme nga mbledhja e UEFA-s Takimi i UEFA-s që u mbajt sot në Nyon të Zvicrës nëpërmjet video-konferencave ka konfirmuar indikacionet e ditëve të fu
Vendimi nga mbledhja e UEFA-s, 3 gushti afati i fudit për të mbyllur kampionatet Takimi i UEFA-s që u mbajt sot në Nyon të Zvicrës nëpërmjet video-konferencave ka konfirmuar indikacionet e ditëve të fu
UEFA paralajmëron Federatat, klubet e tyre jashtë Europe nëse vendosin të vetme fundin e sezonit Vendimi i Federatës Belge të Futbollit për të përfunduar përpara kohe këtë sezon futbollistik ka krijuar shumë polemika
Zbulohet shuma marramendëse që UEFA do të kërkojë nga federatat evropiane për ta shtyrë "Euro 2020" Shtëpia më e madhe e futbollit evropian, UEFA do të kërkojë rreth 275 milionë paund nga klubet evropiane dhe kampionatet
Nis në Tiranë projekti “Shkolla Qendër Komunitare” Terrenet sportive nuk do të përdoren vetëm nga nxënësit, por edhe nga komuniteti pasditeve. Projekti i Bashkisë së T
UEFA 1 milion euro shpërblim për Shqipërinë dhe Kosovën UEFA do të ndihmojë federatat e futbollit në Europë me ndihmë financiare. Aleksandër Ceferin bëri të ditur në kongresin
Platini: Nëse Blatter fiton, do tërheq të gjitha federatat nga Botërori Blater nuk ka ndërmend të heq dorë nga FIFA, por kundër tij është dhe presidenti i UEFA-s Michel Platini. Nesër të gjith
Blatter korrupton federatat, u ofron nga 300 mijë euro Sepp Blatter vihet sërish në qëndër të polemikave që këtë herë vijnë nga Brazili. E përditshmja "Estaedao" e akuzon pres
FSHF në KAS, precedenti i parë për një Kombëtare Federata Shqiptare e Futbollit mund të jetë e para në listën e federatave europiane që mund të dërgojë një vendim të kom
Federatat fantazmë përfituan 6.3 milionë dollarë nga buxheti Të paktën 20 federata sportive të ndryshme të paregjistruara në Gjykatë kanë përfituar nga fondet e dhëna gjatë 8 viteve
Zyrtare: Euro 2020 në 13 shtete Do të jetë një festë kozmopolite Euro 2020. Në sitin e saj në internet qeveria europiane e futbollit, UEFA jep lajmin se
Federatat ndryshojnë datën, Kapelo humb dasmën e të birit Fabio Capello do humbasë dasmën e djalit të tij për shkak të ndërrimit të datave. Ndeshja Angli-Spanjë ishte parashikuar