999 rezultate për

federata

ZYRTARE/ Federata holandeze anulon të gjitha ndeshjet të dielës në Eredivisie, kjo është arsyeja Të gjitha ndeshjet e paraparë të zhvillohen sot në Kampionatin holandez, Eredivisie, janë anuluar. Federata holandeze
Marca: Ndeshja Spanjë-Kosovë mund të luhet në territorin spanjoll Gazeta e njohur spanjolle, Marca, ka shkruar sërish për ndeshjen e futbollit në mes të Spanjës dhe Kosovës. Ndeshja
Federata çeke: CR7 nuk e ka thyer rekordin e golave (VIDEO) Ronaldo shënoi mbrëmë golin e 760-të në karrierën e tij dhe për shumë medie botërore, u bë shënuesi më i mirë i historis
I dhuroi fanellën punëtorit, Thiago Silva mund të dënohet Mbrojtësi i Chelseat, Thiago Silva, mund të dënohet nga Federata angleze shkaku i thyerjes së rregullave anti-COVID-19.
4 muaj të papaguar, skandali i rrogave te Interi! Federata i vendos afat, ndryshe i hiqen pikë Interi në vështirësi ekonomike dhe tashmë nuk është më një sekret. Gazeta Repubblica bën bilancin e çështjes së pagave t
Dënimi i Cavanit: Sindikata e Futbollistëve në Uruguai akuzon FA për diskriminim Sindikata e Futbollistëve në Uruguai i ka dal në mbrojtje Edinson Cavanit. Sulmuesi i Manchester United u dënuan nga Fed
Terrenet e rënduara, FSHF "kërcënon” klubet e Superiores dhe Kategorisë së Parë Një nga problemet shqetësuese në futbollin shqiptar janë padyshim terrenet sportive, ku pjesa më e madhe e tyre janë jas
Tuchel kontaktohet nga Federata Gjermane e Futbollit Thomas Tuchel u largua papritur nga skuadra e Parisit, e cila shkëputi marrëdhëniet me trajnerin gjerman në ditën e Kris
Federata Angleze, akuzë zyrtare Edinson Cavanit për sjellje raciste Edinson Cavani është akuzuar zyrtarisht nga FA (Fedarata Angleze) për sjellje raciste për një term të përdorur në profil
Federata e Futbollit të Argjentinës reagon pas vdekjes së Maradonës Federata e Futbollit të Argjentinës, ka shprehur ngushëllimet më të thella për vdekjen e Diego Armando Maradonës. Leg
Lazio në telashe, një tjetër futbollist infektohet me Covid-19 Thomas Strakosha, Ciro Immobile dhe Lucas Leiva ishin 3 futbollistët që dolën pozitiv me Covid-19 ditë më parë në kampio
Rusia zgjat afatin për shqiptarët që u ka mbaruar viza apo leja e qëndrimit Ambasada shqiptare në Rusi ka shpërndarë një njoftim të ministrisë së Jashtme të Rusisë, ku bën me dijeni se çdo qytetar
Maqedonia e Veriut arriti kualifikim historik, plasin grushtet te Federata (VIDEO) Maqedonia e Veriut arriti një kualifikim historik ditën e djeshme, teksa arriti të sigurojë për herë të parë biletën pë
Rritet mundësia, Angli-Islandë mund të luhet në Shqipëri Spostimi i ndeshjes Angli-Islandë në Shqipëri është bërë një mundësi më konkrete, por ka marrë kundërshtimin e klubeve t
Koronavirusi "pushton" kombëtaren e Danimarkës, izolohen 8 futbollistë Federata e Futbollit të Danimarkës pas dy testeve pozitive me COVID-19 ka vendosur në karantinë 8 lojtarë të ekipit komb
Çekia tronditet nga trukimet, arrestohet zv. presidenti i Federatës dhe shkrihet Komisioni i Gjyqtarëve Futbolli çek është tronditur rëndë nga një skandal trukimesh, i cili ka sjellë arrestimin e personave me peshë në këtë i
Ndërhyrja e frikshme ndaj Van Dijk, Federata Angleze merr vendim për portierin e Evertonit Jordan Pickford është shkaktari kryesor që Virgil Van Dijk do të operohet dhe do të mungoj të paktën gjashtë muaj. Po
Spanja dhe Portugalia bashkë për organizimin e Botërorit Spanja dhe Portugalia kanë nënshkruar një marrëveshje për të organizuar së bashku Kupën e Botës 2030. Federatat e dy
Dyshime për avazion fiskal, Federata Gjermane e Futbollit në hetim Prokuroria e Frankfurtit ka urdhëruar mëngjesin e sotëm kontrolle në bazë të një hetimi për evazion fiskal, ku parapraki
"Virusi më i keq është Juventusi dhe Federata shërbëtore e padronit", shpërthejnë tifozët e Napolit Humbja 3-0 pothuajse e konfirmuar në tavolinë përballë Juventusit ka acaruar tifozët e Napolit. Pasi Liga italiane ko