999 rezultate për

fazliu

Incident në zgjedhjet e Kosovës: Vëzhguesit përplasen në qendrën e votimit, ndërhyn policia Një konflikt ka ndodhur pak më parë në qendrën e votimit në Shkollën “Azem Bejta” në Prekaz të Epërm. Mësohet se konf
QKUK jep detaje për gjendjen e dy të plagosurve të djeshëm Banorët e Prishtinës dje panë tmerrin me sy. Në një ngjarje të rëndë, e cila ndodhi në lagjen “Mati 1”, mbetën fillimish
Flet menaxheri i kompanisë që ka autobusin e aksidentuar në Tiranë Një autobus nga Kosova me 40 udhëtarë është aksidentuar gjatë ditës së sotme në autostradën Tiranë-Durrës. Na kompani
Dalin pamjet e aksidentit të sotëm në Prishtinë (VIDEO) Një i moshuar është përplasur nga një makinë në vendkalimin për këmbësor në rrugën “Vëllezërit Fazliu” në Prishtinë, sh
Djali që u godit nga treni priste të bëhej ushtar Një këmbësor është goditur sot nga treni në magjistralen Prishtinë – Fushë Kosovë saktësisht pranë kazermës së FSK-së.
Padi penale ndaj Ministrit Fazliu Policia financiare ka ngritur padi penale kundër ministrit aktual të Vetëqeverisjes Lokale, Suhejl Fazliu dhe kundër par
Nënshkruhen tetë marrëveshje Kosovë-Maqedoni Tetë marrëveshje për bashkëfinancim nacional të projekteve në kuadër të Programit për bashkëpunim tejkufitar mes Maqedon
S'ka prova për serbin që dyshohet se vrau katër shqiptarë Zoran Vukotiq, i akuzuar për vrasjen e 4 civilëve shqiptarë më 5 maj të vitit 1999, është liruar nga akuza në mungesë të
Rrëfimi tmerrues i gazetarit: Si më rrahu për vdekje banda e Ivanoviçit MMë 2001, gazetari Bashkim Fazliu kishte shkuar, në cilësinë e gazetarit për edicionin serb, në kanalin e dytë të Radio
Sot, përvjetori i dy heronjëve të UÇK-së Sot bëhen 28 vjet nga rënia e heronjve Afrim Zhitia dhe Fahri Fazliu. 28 vite më parë në Lagjen Bregu i Diellit në Pr
Lëvizja Besa ka ankesa për presione në procesin e votimit (VIDEO) Faton Fazliu, zëdhënësi i fushatës së Lëvizjes Besa ka në një konferencë të mbajtur për mediat është shprehur se kanë ev
Ministri i RDK-së: Sela na shfrytëzoi emrin Ministri i vetëqeverisjes lokale, Suhejl Fazliu në një intervistë për REL u shpreh se në shumicëne komunave në Maqedoni
Fazliu: Shqiptarët në Shkup janë në gjendje të mjerueshme Zgjedhjet lokale në Maqedoni do të mbahen 15 tetor, vetëm pak ditë para se të mbahen zgjedhjet lokale në Kosovë. Sont
Zëdhënësi i komunës Tetovë, Armend Fazliu kritikon Teuta Arifin Nëse deri tani Teuta Arifi ishte e padëshiruar për qytetarët dhe për anëtarësinë e gjerë partiake të vetë BDI-së, tani k
Bekim Fazliu kandidat i PDSH-së për qytetin e Shkupit Partia Demokratike Shqiptare në mbledhjen e mbajtur mbrëmë ka vendosur që Bekim Fazliu të jetë kandidat i PDSH-së për kr
Fazliu: Serbët bojkotojnë prodhimet shqiptare Në Luginë të Preshevës shumë shpjet pritet të themelohet Unioni i Bizneseve për një bashkëpunim të ndërsjellë dhe lehtës
Lëvizja BESA jashtë qeverisë së re Lëvizja BESA nuk do të bëhet pjesë e Qeverisë. Siç mësohet, deputetët e Rilindje me BESË kanë kërkuar nga Zaev ndarje të
Asgjë e re nga takimi Zaev-Kasami Ka përfunduar edhe takimi mes liderit të LSDM-së, Zoran Zaev dhe kreut të Lëvizjes Besa, Bilall Kasami. Tema kryesore
PDSH, e gatshme të mbështesë çdo tentim për dalje nga kriza (VIDEO) Anëtari i Kryesisë dhe zëdhënësi i PDSH-së, Bekim Fazliu në emision “Fol Tash” në Televizionin Koha ka folur për zhvilli
Ish-kryeministri i Kosovës vazhdon luftën për jetën Ish kryeministri i Kosovës, Bajram Rexhepi, i cili është nën kujdesin intensiv në QKUK, po vazhdon ende luftën për jetën