999 rezultate për

fazat

Mjeku tregon rastet kur duhet të bëhet grafia dhe skaneri për pacientët me COVID-19 "Grafia dhe skaneri nuk janë armë që luftojnë Covidin". Kështu u shpreh mjeku i njohur pneumolog, Ardian Jorgji, i c
Kush janë tetë kandidatët në garë për kreun e BKH-së Janë plot tetë kandidatë në garë për postin e kreut të Byrosë Kombëtare të Hetimit(BKH). Ata janë vlerësuar pozitivisht
14 simptoma që tregojnë se jeni të prekur nga kanceri Duke pasur parasysh se kanceri është shkaku i dytë më i zakonshëm i vdekjes në botë, është tronditëse se sa shumë prej v
7 fazat "të shëmtuara" por të shëndetshme pas ndarjes Fundi i një marrëdhënieje ta shpif. Procesi i ndarjes dhe përjetimi emocional i gjithë gjendjes së mëvonshme të bën ndon
Këto janë fazat e një dashurie të vërtetë Shumë persona ngatërrojnë dashurinë e vërtetë me fluturat që ndiejnë në stomak në fillim të një marrëdhënieje. Por flutu
Masakrimi i të riut në Kosovë, arrestohet i dyshuari dhe një vajzë Policia e Kosovës ka arrestuar në orët e mbrëmjes së të dielës dy persona, në kuadër të hetimeve për rastin e vrasjes së
Media serbe tregon fazat e njohjes së Kosovës nga Beogradi: Serbia do të ruajë monopolin tregtar Pak pasi Aleksandër Vuçiç i cili në një editorial në mediat serbe foli për qasjen e re ndaj Kosovës, ka qenë numri dy i
Dy fazat e jetës kur njeriu arrin lumturinë më të madhe Shpesh është thënë se mosha ideale kur njeriu arrin kulmin e lumturisë është 16-21 vjeç dhe pastaj arrin sërish lumturin
Kanceri i mushkërive, kjo simptomë paralajmëron sëmundjen Besojeni ose jo, kanceri i mushkërisë – dhe jo kanceri i gjirit apo ai i mitrës – është shkaktari më i madh i vdekjeve t
Ky është goli më i bukur në dy fazat e para të Kategorisë Superiore (VIDEO) Goli i shënuar nga mesfushori i Flamurtarit, Donjet Shkodra është zgjedhur si goli më i bukur në dy fazat e para të kamp
Dashuria ka 5 faza, por shumica ndahen tek e treta Jed Diamond, një psikolog i njohur, ka arritur në një konkluzion pas 40 vitesh kërkimesh klinike, se shumica e njerëzve
Konkursi i policisë, 27 shqiptarë nga Shkupi në fazën finale Mes kandidatëve që arritën të kalojnë fazat e para të përzgjedhjes, 27 shqiptarë janë vetëm në Shkup, kurse me konkurs p
Këshillat që ju duhen për një kujtesë të shëndetshme Problemet me kujtesën janë shqetësime të cilat shfaqen që në fazat e shtatzanisë, prandaj duhet të bëhet kujdes me ushqy
Akreditimi i universiteteve nis në fund të janarit, ja fazat e vlerësimit Në fund të janarit dhe në fillimi të shkurtit, agjencia britanike, anëtare e "Enkas", do të nisë akreditimin e universit
Alzhaimeri, kërkuesit drejt një kure Teksa deri tani nuk është zbuluar asnjë kurë, shkencëtarët kanë dhënë një lajm mjaft të mirë teksa citojnë se Alzhaimeri
Shpat Deda: Albumi në fazat e fundit (FOTO LAJM) I ftuar në një emision televiziv, këngëtari Shpat Deda ka deklaruar se albumi i tij i dytë është në fazat e fundit. Sipa
Raporti i OSBE/ODIHR: Rama fitoi! Raporti paraprak më i fundit i OSBE-ODIHR-it shpall Edi Ramën fitues të zgjedhjeve të 8 majit, duke e lidhur këtë me rez