999 rezultate për

faza

Kroos i mërzitur me skemat e Lopeteguit Toni Kroos ka pranuar se do të dëshironte të luante më përpara për Real Madridin, pasi ka vënë në pah se nuk është një l
Gega: Fitore e merituar ndaj Kukësit Pas ndeshjes trajneri i Partizanit, Skënder Gega është shprehur i lumtur për këtë fitore të marrë. • Vendi i parë për
Sonte hidhet shorti, por ja kur nis faza e grupeve të Champions-it Mbrëmë janë plotësuar të gjitha vazot e Champions Leagues dhe sontë pritet të hidhet shorti për fazën e grupeve të Champ
Thaçit nuk i bën përshtypje askush, sërish flet për kufijtë Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, përmes një konference për shtyp që sapo u mbajt në samitin e liderëve rajonalë e eur
Tenton t'ja kalojë edhe Ramës, ky është ministri më llafazan i qeverisë Kush është ministri më "llafazan" i Ramës? Sipas ISP ministri i cili ka mbajtur më shumë fjalime në Kuvendin e Shqipëris
Të gjitha vajzat kur janë ndarë nga i dashuri i kanë kaluar këto faza! Fatkeqsisht,ashtu si bashkimet edhe ndarjet janë pjesë e jetës dhe jo gjithmonë mund ti shmangim sado që përpiqemi. P
Mbyllet faza e grupeve, përcaktohen datat dhe oraret e fazës me eliminim direkt (FOTO LAJM) Kampionati Botëror “Rusi 2018” mbylli fazën e parë, atë të ndeshjeve në grupe, ku u përcaktuan edhe 16 skuadrat e kualif
Datat dhe oraret e ndeshjeve të Botërorit (FOTO-LAJM) Ditën e nesërme pritet te filloj kampionati më i rëndësishëm i futbollit për kombëtare, Botërori "Rusia 2018". Në kët
Statistikat/ Kur Reali fiton Championsin, Spanja nuk shkon më tepër se faza çerekfinale Madrilenët festojnë Championsin, por Spanja trembet. Tifozët e Kombëtares spanjolle ndihen të “kërcënuar”, sepse sa herë
"Llafazan si e ëma", djali i nxjerr sekretet në emision Çiljetës E ftuar “Në Kurthin e Piter Pan” Çiljeta është vënë me shpatulla pas muri prej fëmijëve. Fillimisht fëmijët e pyetën
Loja me letra, metoda kreative për zhvillimin e fëmijës Bruno Munari është themeluesi i metodës edukuese Munari që u bë publike që në vitin 1986 dhe është ende e vlefshme edhe
Çfarë është duke ndodhur me dialogun? Ende nuk dihet se kur do të fillojë faza përfundimtare e dialogut ndërmjet Prishtinës dhe Beogradit, e cila është parala
Rekordit historik, hyn faza finale e mbjelljes së 100 mijë pemëve Kanë mbetur edhe më pak se dy javë kohë për këdo që dëshiron të dhurojë pemë për qytetin e Tiranës, deri në 21 Mars, në
Këto janë fazat e një dashurie të vërtetë Shumë persona ngatërrojnë dashurinë e vërtetë me fluturat që ndiejnë në stomak në fillim të një marrëdhënieje. Por flutu
Zyrtare: Zbulohet topi i UEFA Champions League (FOTO LAJM) Është zbuluar topi i Champions League për pjesën e mbetur të kësaj gare. 1/16 e Champions League, çerekfinalja, gjysm
Bayerni e ka me faza, për tre minuta shënon golin e tretë dhe të katërt (VIDEO) Bayerni i Munichut e "mbyt" Hofenhaimin vetëm me 7 minuta lojë. 4 i'u deshën në pjesën e parë për të barazuar për të
Ja çfarë pamë nga faza e parë e Superligës, të gjitha statistikat Skënderbeu është ekipi me sulmin më të fort, ndërsa Flamurtari ka mbrojtjen më të mirë të kampionatit. Këto janë statist
ZYRTARE/ Kryetari i Gjykatës thotë se nuk po luftohet sa duhet korrupsioni Kryetari i Gjykatës Supreme të Kosovës, Enver Peci, ka deklaruar për emisionin “Drejtësia në Kosovë” se rastet e korrups
Deputeti i PD-së: TVSH në biznesin e vogël futet për të ricikluar paratë e drogës Deputeti i PS, Ervin Bushati iftuar në News24 tha se futja e TVSH-së për biznesin e vogël bëhet për të ulur informalitet
"Strukturë fallike", me çfarë e krahasoi Berisha-Ramën në Kuvend (FOTO LAJM) Berisha e prishi keq gojën sot në Kuvend duke e cilësuar Ramën një "strukture fallike". "Je një strukturë fallike, nx