999 rezultate për

fazĂ

Ja çfarë pamë nga faza e parë e Superligës, të gjitha statistikat Skënderbeu është ekipi me sulmin më të fort, ndërsa Flamurtari ka mbrojtjen më të mirë të kampionatit. Këto janë statist
ZYRTARE/ Kryetari i Gjykatës thotë se nuk po luftohet sa duhet korrupsioni Kryetari i Gjykatës Supreme të Kosovës, Enver Peci, ka deklaruar për emisionin “Drejtësia në Kosovë” se rastet e korrups
Deputeti i PD-së: TVSH në biznesin e vogël futet për të ricikluar paratë e drogës Deputeti i PS, Ervin Bushati iftuar në News24 tha se futja e TVSH-së për biznesin e vogël bëhet për të ulur informalitet
"Strukturë fallike", me çfarë e krahasoi Berisha-Ramën në Kuvend (FOTO LAJM) Berisha e prishi keq gojën sot në Kuvend duke e cilësuar Ramën një "strukture fallike". "Je një strukturë fallike, nx
Pse nuk duhet të flini në aeroplan? Sipas hulumtimit të publikuar nga Harvard Medical School, nevoja për të fjetur në gjumë në aeroplan mund të vjen si paso
Masakrimi i të riut në Kosovë, arrestohet i dyshuari dhe një vajzë Policia e Kosovës ka arrestuar në orët e mbrëmjes së të dielës dy persona, në kuadër të hetimeve për rastin e vrasjes së
E paqartë faza e re e dialogut Pikërisht në kohën kur në BE rritet frustrimi për shkak të dështimeve në implementimin e marrëveshjeve të arritura në di
Nesër fillon faza e verdhë e temperaturave në Maqedoni Mot kryesisht me diell dhe shumë i ngrohtë me temperaturë e cila vende vende përgjatë Vardarit do të tejkalojë edhe 40 g
Media serbe tregon fazat e njohjes së Kosovës nga Beogradi: Serbia do të ruajë monopolin tregtar Pak pasi Aleksandër Vuçiç i cili në një editorial në mediat serbe foli për qasjen e re ndaj Kosovës, ka qenë numri dy i
Ekzistojnë pesë faza të dashurisë, por shumica e çifteve ngecin tek e treta “Siç duket nuk ishte për mua”, është fraza që shpeshherë e dëgjomë si shpjegim se përse është ndarë një çift. Ndoshta kë
Juventus - Real Madrid kthim pas në histori Juventus dhe Real Madrid nuk e kanë për herë të parë që sfidojnë njera-tjetrën. Dy finalistët e këtij edicioni janë taku
Aktorja e njohur shqiptare tregon luftën me kancerin: "Faza më e keqe ishte..." (FOTO LAJM) Aktorja e njohur e Teatrit të Kukullave, Bakie Barboçi, i ka rritur të gjithë fëmijët me rolet e saj. Sot, ndoshta j
Dy fazat e jetës kur njeriu arrin lumturinë më të madhe Shpesh është thënë se mosha ideale kur njeriu arrin kulmin e lumturisë është 16-21 vjeç dhe pastaj arrin sërish lumturin
Kanceri i mushkërive, kjo simptomë paralajmëron sëmundjen Besojeni ose jo, kanceri i mushkërisë – dhe jo kanceri i gjirit apo ai i mitrës – është shkaktari më i madh i vdekjeve t
Dimovski: Dygjuhësia është faza e parë e federalizimit Deputeti i VMRO-së, Ilija Dimovski, i cili ka qenë i ftuar në emisionin e televizionit "Sitell 3", ka thënë se pranimi i
Ky është goli më i bukur në dy fazat e para të Kategorisë Superiore (VIDEO) Goli i shënuar nga mesfushori i Flamurtarit, Donjet Shkodra është zgjedhur si goli më i bukur në dy fazat e para të kamp
Zikaltërit vendosin rekordin më negativ gjatë 13 viteve të fundit Skuadra e Interit nën drejtimin e trajnerit të ri, Stefano Pioli nuk ka arritur të kthehet te rezultatet pozitive pasi ë
Tërmeti në Itali, Renzi: Nuk do të ketë tenda për të pastrehët Këtë pasdite është zhvilluar mbledhja e jashtëzakonshme e qeverisë italiane mbi situatën e masat që duhen marrë pas tërm
Dashuria ka 5 faza, por shumica ndahen tek e treta Jed Diamond, një psikolog i njohur, ka arritur në një konkluzion pas 40 vitesh kërkimesh klinike, se shumica e njerëzve
Kurohet personi i parë me virusin HIV Një 44-vjeçar nga Britania është personi i parë në të gjithë historinë e njerëzimit që është kuruar nga virusi HIV.