999 rezultate për

faull

Humbi ndaj Getafes, këto janë fjalët e Ronald Koeman Udhëtimi në Madrid nuk shkoi më së miri për skuadrën e Ronald Koeman, e cila u mposht 1:0 nga Getafe. Pas ndeshjes, d
Hoxha bën moviolën: Nuk ishte faull te goli i parë Rustem Hoxha e pranon se Teuta sot ka qenë me fat që ka siguruar finalen e Kupës, por nuk beson se episode që e ndihmuan
Përsëritja e penalltisë së Atletico Madridit, ja cila qe arsyeja Nga minuta e 15-të deri në të 20-ën ishin rastet më të diskutueshme për sa i përket moviolës. Në fillim ishte Arturo
"U bëra lojtari më i mirë brazilian", Melo: Isha pranë Realit, por ai faull në Kupën e Botës.. Mesfushori brazilian Felipe Melo zbuloi për herë të parë se ishte pranë kalimit te Real Madridi në verën e vitit 2010.
"E kam ëndërruar gjithë kohës këtë moment, më vjen mirë që fitova faull", Broja flet pas debutimit me Chelsean Armando Broja nuk e ka fshehur dot gëzimin e debutimit me ekipin e parë të Çelsit ditën e sotme kundër Evertonit, takim
Meta provokon nga Shkodra, e quan Ramën ish-kryeministër të Shqipërisë "Unë e respektoj dhe ish-kryeministrin si sportist, megjithëse ai bënte shumë personale në basketboll dhe për fat të keq
Ish-gjyqtari spanjoll: Nëse ajo e Ramosit është faull, ashtu është edhe ajo e Jesus Eduardo Iturralde mendon se drejtësia në ndeshjen mes Real Madridit dhe Manchester City nuk ka qenë edhe aq e mirë. S
Kukësi akuzon për gjykimin ndaj Tiranës, publikon 9 prova për njëanshmëri të Hamitit (VIDEO) Te Kukësi mendojnë se humbja në ndeshjen direkte për kreun kundër Tiranës është edhe meritë e një gjykimi të njëanshëm t
Zidane flet pë VAR-in: Një ditë të dëmton, një ditë të shpëton Zinedine Zidane ka folur për VAR-in, që u përdor disa herë në ndeshjen e së shtunës mes Real Madridit dhe Sevillës.
Ndërhyrje horror, plas grushti dhe shkelmi në ligat inferiore (VIDEO) Në rrjetet sociale qarkullojnë pamje të çuditshme dhe të mrekullueshme nga bota e sportit. Megjithatë, video që është pu
Gazetari për Ramën: "Kur ishte basketbollist, bënte faulle e s’dilte nga fusha pa polici" Gazetari Arian Asimi ka zbuluar se çfarë bënte Rama kur ishte basketbollist. Në një intervistë me kryetaren e LSI-së
Simulimi qesharak i Jordi Alba-s në Champions (VIDEO) Jordi Alba ishte njëri ndër lojtarët më të mirë në ndeshjen mes Barcelonës dhe Manchester Unitedit, megjithatë një momen
Barcelona zhbllokon ndeshjen përballë Lyon (VIDEO) Vetëm 18 minuta ka vonuar goli në Camp Now për Barcelonën e cila zhbllokoi sfidën me anë të kapitenit të saj Lionel Mess
Medel godet me shpullë Quaresman për një faull (VIDEO) Besiktas ka fituar 3-2 ndeshjen e radhës ndaj Konyaspor në Super Lig turke. Megjithatë, e gjithë vëmendja e rrjeteve soc
Capello ironizon Bonuccin: Në Itali kështu jemi mësuar, shtrihu në tokë se është faull Fabio Capello reagoi ashpër ndaj mbrojtësit të Juventusit, Leonardo Bonucci, që bëri një veprim të turpshëm simulues në
Daja shpërthen ndaj arbitrit: E kishim kundër gjithë lojës Trajneri i Flamurtarit pas humbjes me Kukësin kritikoi arbitrin Olsi Sokoli për vendimet e tij. "Mungesat e shumta so
Salah mashtron ashtu si Cristiano Ronaldo, rrjeti bën virale momentet (VIDEO) Liverpool ka ruajtur ritmin e fitoreve edhe këtë fundjavë duke mundur 4-3 Crystal Palace, në një ndeshje ku Mohamed Sala
Ish-arbitri italian: Banti gaboi, faulli i Can ndaj Contit ishte penallti Ish-arbitri Graciano Çesari, në një deklaratë për “SportMediaset”, bën moviolën e Juve-Milan, e cila pati disa polemika
Çmendet arbitri, ndëshkon lojtarin me karton të kuq brenda një aksioni (VIDEO) Një rast i pazakontë ka ndodhur ditën e sotme në ndeshjen mes Chievos dhe Frozinones. Marco Capuano, shkaktoi faull në m
Moment qesharak, qeni hyn në fushë dhe shkakton faull (VIDEO) Një moment mjaft qesharak ka ndodhur sot në një ndeshje të kategorisë së katërt në Rumani. Një qen u fut në fushën e loj