999 rezultate për

fasulet

Ushqimet që mposhtin kolesterolin Duke shtuar në dietë ushqime që ulin LDL-në, (pjesëzat e dëmshme të kolesterolit që kontribuojnë në bllokimin e arteriev
I dini ushqimet që nuk skadojnë kurrë? Njeriu mund të mos e ketë gjetur burimin e rinisë së përjetshme, por disa ushqime janë të pandryshueshëm për jetë të jet
“Mos harroni fasulet”, Aurela Gaçe thumbon ata që shesin mend për firmatot Aurela Gaçe duket se këtë herë është acaruar shumë nga ata “që nxjerrin akoma në pah firmat e rrobave”. “Mundohem të
Xherdan Shaqiri kërkon "groshë" në menzën e Liverpool (FOTO LAJM) Xherdan Shaqiri pas shumë polemikash arriti që të bëhet pjesë e gjigantit të Premier Leagues, Liverpool. Ai bëri një
Vetitë dhe dëmet që shumë pak i dinë për fasulet Me afrimin e stinës së ftohtë, fasulet bëhen gjithnjë e më të pranishme në tryezat tona. Përveçse cilësohen si ushqim i
S'ka rëndësi se është verë! Konsumoni sa më shumë fasule Fasulet mund të konsiderohen pa frike të ushqyeshme dhe të shëndetshme Fasulet janë bishtajore dhe e kanë origjinën
5 ushqimet që duhet t’i konsumoni çdo ditë për të luftuar depresionin Të gjithë personat duhet të tregohen shumë të kujdesshëm përsa i përket shëndetit mendor, pasi nëse lihet pa trajtuar mu
Këto ushqime luftojnë depresionin! Të gjithë personat duhet të tregohen shumë të kujdesshëm përsa i përket shëndetit mendor, pasi nëse lihet pa trajtuar mu
E keni bërë gabim, mënyra e duhur për të zierë fasulet Fasulja, dallon nga shumica e artikujve, kërkon edhe përgatitje paraprake. Para se vërtet t’ia filloni përgatitjes së fa
Mënyra e duhur për të zierë fasulet Fasulja, dallon nga shumica e artikujve, kërkon edhe përgatitje paraprake. Para se vërtet t’ia filloni përgatitjes së fa
Si gatuhen fasulet në furrë Përbërësit: 1 kg fasule pllaqi 2 qepë të vogla, të grira në kubik të vegjel 2 karrota të grira 3 luge gjelle majda
Si të gatuajmë fasule në furrë Përbërësit: 1 kg fasule pllaqi 2 qepë të vogla, të grira në kubik të vegjel 2 karrota të grira 3 luge gjelle majda
7 ushqimet më të mira për gruan Të jesh grua ka pa dyshim privilegje, një ndër to është edhe ai i jetëgjatësisë. Një grua jeton mesatarisht 5-7 vite më
Përse fasulet i bëjnë mirë shëndetit tuaj Konsumi i përditshëm i gatuar i fasuleve është i lidhur me një përqendrim më të ulët të të ashtuquajturit kolesterolit t
Mos i zieni perimet, ato humbasin çdo vlerë të tyre Sipas nutrionistes Tracy Lesht nuk duhet kurresi të zieni perimet sepse kur i gatuani në këtë menyrë ato humbasin 50 % t
Fasule të kuqe për një rini të përhershme Fasulet e kuqe qëndrojnë në majat e listës së ushqimeve më të pasura në antioksidues. Të pasura në proteina, fibra bi
Ja ushqimet që ua zgjasin jetën Ka lloje të ndryshme të ushqimeve, të cilat u mbajnë shëndetshëm dhe reduktojnë rrezikun për sëmundje. Shëndeti ynë l
Pse duhet të konsumojmë fasule? Fasulet janë ndër ushqimet që kanë një vlerë të madhe ushqimore në shëndetin e organizmi tonë. Ato janë të llojeve të nd
Efektet e shëndetshme të fasuleve të kuqe Fasulet e kuqe janë të pasura me antioksidante, si proteina, fibra bimore, magnez, kalium, folate dhe shumë përbërës të
Ja si të gatuajmë makarona me fasule Në fillim përgatisni gjysmë litri lëng mishi ose perimesh. Më pas prini në copa të vogla dhjamin dhe vëreni të shkrijë n