999 rezultate për

fashiste

Si eliminoi Enver Hoxha kunatin dhe të gjithë miqtë e tij Pasi mbërrin në majë të pushtetit Enver Hoxha nuk do të kujdesej vetëm të dërgonte në plumb apo në burg bashkëpunëtorët
Lojtari i Interit kritikohet për simbolet fashiste Mbrojtësi i krahut të majtë i Interit dhe Kombëtares së Italisë, Cristiano Biraghi, ka qenë në qendër të vëmendjes gjatë
Greqia nxjerr helikopterë, tanke dhe ushtarë: Në shesh edhe shqiptarë (FOTO & VIDEO) Greqia feston sot "Ditën e JO-së" duke zhvilluar parada ushtarake dhe të nxënësve në të gjithë vendin. Që prej mëngj
Petrit Vasili: Çfarë janë dëshmorët dhe gjaku i tyre për Edi Ramën? Në një postim në rrjetin social Facebook, Petrit Vasili ka ironizuar kryeministrin Rama. Ai shkruan: “Sot Edi Rama me
Huliganët maqedonas, kore fashiste kundër shqiptarëve në stadium (VIDEO) Tifo-grupi maqedonas, “Komiti”, e ka shfryrë sërish urrejtjen ndaj shqiptarëve. Thirrjet e tyre fashiste janë përsëritur
Gjuriq sulmon opozitën serbe duke përdorur Kosovën Shefi i të ashtuquajturës ‘Zyra për Kosovën’, në Qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriq, ka sulmuar opozitarët Boshko Obradovi
Çudi nga lufta, komandanti i batalionit vishej me uniformë fashiste (FOTO LAJM) Nga Kastriot Dervishi Në mënyrë ironike, data kur komunisti i fundit u vendos në Shkodër, u quajt “dita e çlirimit të
Kur fashistët grekë provokonin Shqipërinë, dy futbollistë bënë shqiponjën në majë Akropolit (FOTO LAJM) Një sjelle e shëmtuar është shënuar ditën e djeshme gjatë varrosjes së Kostandinos Kacifas në fshatin Bularat. Qindr
Fashistët e Agimit të Artë që morën komandën në Bularat në mungesë të shtetit shqiptar (FOTO LAJM) Ishtë një ngjarje me shije shumë të shpifur ajo që ndodhi në Bularat gjatë varrimit të terroristit grek Katsifa, i neutr
Ish-ministri grek: Boll me Kaçifan, ishte një i çmendur dhe jo "hero" Në llumin e kërcënimeve për derdhje gjaku të shqiptarëve nga pjesa më e errët e shoqërisë greke siç janë fashistët e Agi
“Përdor metoda fashiste të viteve ‘30” “Salvini përdor metoda të fashistëve të viteteve ‘30”. Kështu shprehet ministri i Jashtëm i Luksemburgut, Jean Asselborn
Protestë kundër vizitës së Kociasit në Shkup Protestuesit që kundërshtojnë negociatat për emrin u mblodhën përsëri para Ministrisë së Punëve të Jashtme. Ata thonë se
Veliaj për Teatrin: Godina me tallazh të Italisë fashiste duhet shembur Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj i ftuar në “Opinion”, u pyet fillimisht për godinën e Teatrit Kombëtar, për
Viti 1942, si i shpëtoi Enver Hoxha dënimit me vdekje nga fashistët Edhe pse kanë kaluar më shumë se 30 vite nga vdekja e tij, Enver Hoxha vazhdon të jetë një personazh enigmatik. Jeta
Shqiptarët djegin flamurin grek të ngritur në Delvinë Rreth orës 6 të mëngjesit të ditës së sotme disa të rinj shqiptarë janë bashkuar, janë ulur dhe më pas i kanë vënë flakë
Braçe i përgjigjet Metës: Pse stë shqetëso retorika fashiste e Berishës! Deputeti socialist Erjon Brace ka reaguar në lidhje me deklaratën e kreut të Kuvend Ilir Meta në lidhje me deklatatat “p
Deklarata "bombë" e Erdoganit: Evropa fashiste e mizore, s'na kërcënon dot se… Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan e ka përshkruar Evropën si "fashiste dhe mizore" dhe tha se ajo i ngjan periu
Tensionohen raportet Turqi-Hollandë, Erdogan: Mbetje fashiste Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, e ka cilësuar Hollandën si mbetje fashiste", për shkak se kjo e fundit ka nd
Aranit Çela, prokurori komunist që kërkonte punë nga fashistët Nga Kastriot Dervishi Në vitin 1941, Aranit Çela në vend të që merrte armët e të luftonte okupatorin që kish z
Nexhmije Hoxha tregon të vërtetën e anëtarësimit në Partinë Fashiste E veja e Enver Hoxhës, Nexhmije Hoxha thyen heshtjen duke folur mbi një dokument të publikuar dje ku thuhet se ajo ka qe